جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديداربا جمعي از مدال‌آوران ايران در بازي‌هاي آسيايي:
 گوشمالي سختي به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهيم داد 

جمعي از ورزشکاران مدال‌آور و غرورآفرين کشورمان در بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا (اندونزي) با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار قبل از بيان نکاتي خطاب به ورزشکاران، حضور گرم و پر شور ملت ايران در مراسم عزاداري حضرت سيدالشهداء عليه‌السلام را پر معنا و با عظمت‌تر از سالهاي قبل خواندند و با اشاره به حادثه تروريستي در اهواز، گفتند: اين حادثه تلخ بار ديگر نشان داد که ملت ايران در راه پر افتخار پيشرفت و اعتلاء، دشمنان زيادي دارد.

ايشان حمله به افراد بي‌دفاع را کاري بزدلانه خواندند و خاطرنشان کردند: کار شجاعانه از آنِ جوانان برومند کشور است که در ميدانهاي علمي، دفاعي و ورزشي افتخارآفرين هستند.

ايشان افزودند: بر اساس گزارشها اين کار بزدلانه کار همان افرادي است که هر جا در سوريه و عراق گرفتار مي‌شوند، امريکايي‌ها نجاتشان مي‌دهند و دستشان در جيب سعودي و امارات عربي است.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: مطمئناً گوشمالي سختي به عوامل اين اقدام خواهيم داد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي بخش بعدي سخنانشان را به تأکيد بر ارزش کار بزرگ مدال‌آوران و توصيه چند نکته به آنان اختصاص دادند.

مدال واقعي شما قهرمانانيد که هويت ايراني اسلامي را به دنيا نشان داديد

ايشان خطاب به ورزشکاران گفتند: مدال واقعي شماييد، زيرا بالاترين ارزش براي يک کشور و لازمه پيشرفت آن، وجود نيروي انساني کارآمد، مؤمن، جدي، با هوش و پر تلاش است.

رهبر انقلاب، افتخارآفريني دختران و پسران مدال‌آور ايران در مسابقات جهاني را موجب خرسندي ملت‌هاي آزاده و در عين حال عصبانيت جبهه استکبار دانستند و افزودند: مستکبران از پيروزي ملت ايران در هر عرصه‌اي خشمگين مي‌شوند، بنابراين پيروزي شما در واقع پيروزي ملت و شکست جبهه وسيع دشمنان ايران است، به همين دليل حقيقتاً به شما افتخار مي‌کنم و پيام‌هاي تشکر من به شما به معناي واقعي کلمه، برآمده از دل است.

ايشان با اشاره به تلاش مستمر دشمنان براي پنهان کردن موفقيت‌هاي بزرگ ملت ايران در عرصه‌هاي مختلف، گفتند: البته افتخارآفريني شما ورزشکاران عزيز در مقابل چشم صدها ميليون انسان در دنيا، غيرقابل انکار است که اين امتياز، ارزش کارتان را مضاعف مي‌کند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، خَلق صحنه‌هاي ماندگاري همچون دعا و سجده به درگاه پروردگار پس از پيروزي، وقار و حجاب اسلامي بانوان ورزشکار کشورمان در مسابقات و اهداء مدال به شهيدان سرافراز را نشان‌دهنده هويت و شخصيت ايراني، اسلامي و انقلابي ورزشکاران غيور ايران برشمردند و تأکيد کردند: قهرمانان اجاره‌اي برخي کشورها از نشان دادن هويت آن ملت ناتوان هستند اما قهرمانان اصيل ما چنين افتخارآميز، هويت ملت ايران را نمايندگي مي‌کنند و کار شما با هيچ محاسبه مادي، قابل ارزشگذاري نيست.

رهبر انقلاب اسلامي از همين زاويه به موضوع تهديد ورزشکاران کشورمان از جانب برخي مراکز خارجي پرداختند و گفتند: خاضع و خاشع شدن در مقابل هنجارهاي استکبار مايه افتخار نيست، بنابراين در مقابل تهديد به اينکه اگر فلان مسابقه را ندهيد يا کاري را انجام ندهيد، فلان فدراسيون از شما ناراضي مي‌شود، نبايد تسليم تهديدها و هنجارهاي غلط و تحميلي شويد.

ايشان با تأکيد بر اينکه ميدان ورزش، ميدان ترس و ملاحظه نيست بلکه ميدان شجاعت و پيش‌رفتن است، گفتند: ارزشها و اصالتها را نمي‌توان و نبايد زير پا گذاشت، البته مخالفان ارزشهاي ملت ايران نيز نمي‌توانند کاري بکنند همچنان‌که سال قبل پس از آنکه عليرضا کريمي عزيز، شکست را براي هدف مهمتري قبول کرد، او و فدراسيون کشتي را تهديد کردند اما در مسابقات امسال، اين جوانِ افتخارآفرين حاضر و قهرمان شد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در تبيين علت مخالفت با مسابقه دادن با نمايندگان رژيم صهيونيستي، خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي از ابتداي انقلاب، رژيم صهيونيستي و رژيم نژادپرست آفريقاي جنوبي را به رسميت نشناخت، البته رژيم آپارتايد آفريقاي جنوبي سقوط کرد و رژيم غاصب، کذّاب و نژادپرست صهيونيستي نيز ساقط خواهد شد.

جمهوري اسلامي ايران در مسابقات ورزشي با نمايندگان رژيم صهيونيستي شرکت نخواهد کرد

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: جمهوري اسلامي ايران در مسابقات ورزشي با نمايندگان رژيم غاصب شرکت نخواهد کرد و معتقديم خود اين کار که سال گذشته عليرضا کريمي نمونه‌اي از آن را انجام داد، يک قهرماني واقعي است.

ايشان با اشاره به توجه ويژه مردم به جوانان قهرمان به آنان توصيه کردند: در عين قهرماني، «متواضع، متديّن، انقلابيِ پيشرو و خانواده‌دوست» باشيد تا در چشم مردم الگوي «صلاح، نجابت و طهارت» شويد.

رهبر انقلاب اسلامي ديدار با افتخارآفرينان کاروران ورزشي ايران را بسيار شيرين و اين روز را روزي به‌ياد ماندني برشمردند و گفتند: ورزش قهرماني بايد همچون قله‌اي همه مردم را به انجام ورزش تشويق و ورزش را در چشم همگان شيرين کند.

در اين ديدار که در فضايي صميمي و پر نشاط برگزار شد، هر يک از ورزشکاران قهرمان خود را معرفي و نکاتي درباره افتخارات و سوابقشان بيان کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته