جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 ميز خبر 

 رئيس قوه قضائيه: نيروهاي امنيتي به هيچ وجه نبايد غفلت داشته باشند

رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه گوش دستگاه قضايي به فضاسازي ها بدهکار نيست،گفت: تخريب دستگاه قضايي، خيانت به امام (ره) و انقلاب است.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تسليت مجدد شهادت جمعي از هموطنانمان در جريان حمله تروريستي به رژه نيروهاي مسلح در اهواز، براي مجروحان اين حادثه بهبودي و سلامت آرزو کرد و گفت: اجانب و فراعنه منطقه و همچنين مزدوراني که در کشورهاي غربي لانه کرده اند به دنبال ايجاد بحران در کشور ما هستند و بر اين اساس تروريستها را به انجام چنين عملياتي تحريک مي کنند اما عمليات اخير فاقد هرگونه ارزش نظامي بود و صرفاً مردم بي گناه غيرنظامي و برخي اعضاي نيروهاي مسلح را که در يک رژه نمادين شرکت کرده بودند به خاک و خون کشيدند که اين امر نزد همه وجدان هاي بيدار در جهان محکوم است.

آيت الله آملي لاريجاني با بيان اينکه هيچ مجامله، تسامح و ترحمي نسبت به تروريست ها و حاميان آنها نخواهيم داشت، تاکيد کرد: از نظر ما امنيت مردم به هيچ وجه قابل مسامحه نيست و بر اين اساس به سازمان قضايي نيروهاي مسلح نيز دستور داده ام که علل وقوع اين حادثه تروريستي را بررسي کند.

نيروهاي امنيتي به هيچ وجه نبايد غفلتي داشته باشند گرچه مي دانيم که همه اين عزيزان در گستره پهناور ايران اسلامي در حال تلاش شبانه روزي و اقدامات به موقع هستند تا با وجود مواجهه کشور با گروه هاي مختلف تروريستي در منطقه و توطئه هاي گوناگون براي آتش افروزي در داخل، امنيت را به بهترين نحو برقرار کنند. بر اين مبنا انتظار اين است که همانند هميشه مجال وقوع چنين حوادثي را به مزدوران و تروريست ها ندهند.

نفت 80 دلاري شد

قيمت جهاني نفت در ادامه معاملات از 80 دلار در هر بشکه گذشت که بالاترين رقم در 4 سال گذشته است.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، قيمت جهاني نفت در معاملات امروز براي نخستين بار از سال 2014 به 80 دلار در هر بشکه رسيد.

هر بشکه نفت برنت درياي شمال در لحظه مخابره خبر به 80 دلار و 9 سنت رسيده است. قيمت نفت در اين روز نسبت به روز قبل 1 دلار و 85 سنت افزايش داشته است. قيمت نفت سبک آمريکا نيز با افزايش 1 دلار و 19 سنتي به 71 دلار و 97 سنت در هر بشکه رسيده است.

تصويب قانون جديد ضدپناهجويان در ايتاليا

دولت ايتاليا قانوني جديد عليه مهاجرت به تصويب رسانده است.

به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، دولت ايتاليا قانون جديدي براي مبارزه با پناهجويان به تصويب رساند.

اين در حالي است که پيشتر «هورست زيهوفر» وزير کشور آلمان، گفته بود که ايتاليا موافقت کرده پناهجوياني که پيشتر درخواست پناهندگي در اين کشور را داده بودند و در مرز آلمان و اتريش دستگير مي‌شوند، به ايتاليا بازگردانده شوند.

تاييد حکم اعدام 20 عضو گروه اخوان‌المسلمين

دادگاه مصر حکم اعدام شماري از اعضاي گروه اخوان‌المسلمين را تاييد کرد.

به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، دادگاهي در مصر حکم اعدام 20 عضو گروه اخوان‌المسلمين را به اتهام حمله به يک ايستگاه پليس و کشتن 14 مامور تاييد کرد.

دادگاه مصر، نيز با صدور حکمي، «محمد بديع» رهبر اخوان‌المسلمين اين کشور و همچنين 64 نفر از اعضاي اين گروه را به اتهام ارتکاب اقدام‌هاي خشونت‌آميز و کشتار در استان «المنيا» در جريان متفرق کردن تجمع‌کنندگان اخواني‌ها در ميدان «رابعه العدويه» در سال 2013، به حبس ابد محکوم کرد.

عمران خان: پاکستان از هيچ ابرقدرتي نمي‌ترسد

نخست وزير پاکستان اعلام کرد که ديگر تهديدها عليه پاکستان اثرگذار نيست و اين کشور از هيچ ابرقدرتي نمي‌ترسد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، عمران خان، نخست وزير پاکستان در اظهاراتي از بوروکرات‌ها خواست که بدون هيچگونه ترس و نگراني از اصل شايسته سالاري پيروي کرده و تدابير سختگيرانه‌اي در قبال فساد اتخاذ کنند.

او در ادامه اظهاراتش با اشاره به سياست خارجي پاکستان گفت: پاکستان اهميت ژئواستراتژيک بالايي در منطقه دارد. در حال حاضر بزرگترين بازار اقتصادي محسوب مي‌شود.

يونيسف: نيم ميليون کودک در طرابلس ليبي در معرض خطر مستقيم هستند

صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل هشدار داد، نيم ميليون کودک در طرابلس در معرض خطر مستقيم قرار دارند و بيش از 2.6 ميليون کودک در ليبي به کمک نياز دارند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل (يونيسف) در بيانيه‌اي هشدار داد، نيم ميليون کودک در شهر طرابلس، پايتخت ليبي در معرض خطر مستقيم قرار دارند و بيش از 2.6 ميليون کودک در اين کشور به کمک نياز دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته