جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 خبر 

 با حضور مردم شهيدپرور؛

تشييع و خاکسپاري شهداي حادثه تروريستي اهواز

پيکر پاک 12 شهيد از شهداي والامقام حادثه تروريستي اهواز پس از تشييع، در اين شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش صداوسيماي مرکز خوزستان، 12 شهيد از شهداي حادثه تروريستي اهواز هم بعد از مراسم تشييع در اين شهر، براي خاکسپاري به زادگاهشان در شهرهاي دزفول، باغملک ، بهبهان ، رامهرمز ، گتوند ، هفت شهيدان مسجدسليمان و خرم آباد (استان لرستان) منتقل شدند.

وزير اطلاعات:

بخش عمده عوامل تروريستي اهواز دستگير شدند

وزير اطلاعات با اشاره به دستگيري بخش عمده اي از عوامل حادثه تروريستي اهواز گفت: چنين اقدامات تروريستي نمي تواند در اراده مردم ايران اسلامي و استان خوزستان خللي ايجاد کند.به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد محمود علوي در مراسم تشييع شهداي حادثه تروريستي اهواز بيان داشت: جنايتکاران که دست به اين جنايت هولناک زدند بدانند که فرزندان ايران اسلامي در برابر اين جنايات سکوت نخواهند کرد.

وي ادامه داد: جنايات کشتن کودکان 6 ساله و تيراندازي به سمت زن و بچه مردم، چيزي نيست که فرزندان ايران اسلامي در دستگاههاي امنيتي،اطلاعاتي و نظامي از آن صرف نظر کنند.

وي گفت: تروريست هائي که اقدام به اين جنايت کردند به هلاکت رسيدند و عقبه آنها تا آخرين نفر به وسيله سربازان گمنام امام زمان(عج) و ساير نيروهاي نظامي ، انتظامي، امنيتي، سياسي ،سپاه ، بسيج ، ارتش و نيروي انتظامي و دستگاه قضائي و مديريت سياسي کشور شناسائي خواهند شد.وي افزود: بخش عمده اي از عوامل اين حادثه تروريستي دستگير شدند و نيروهاي امنيتي، نظامي و انتظامي تا آخرين نفر آنها را به کيفر خواهند رساند و به دنيا اين پيام را خواهند داد که ايران اسلامي جاي دست زدن به اين جنايتهاي ضد بشري نيست و به زودي مجرمين انتقام خود را پس خواهند داد.

بيش از 50 مقام پيشين آمريکا خواستار بازگشت به توافق هسته‌اي شدند

گروهي از مقامات برجسته پيشين آمريکايي در بيانيه‌اي خطاب به رييس جمهور کشورشان خواستار تعامل وي با ايران از طريق ديپلماسي و بازگشت به توافق هسته‌اي شدند.

به گزارش ايسنا، به نوشته نشريه پوليتيکو بيش از 50 مقام برجسته آمريکايي در عرصه سياست خارجي، اطلاعات و امنيت ملي با انتشار يک بيانيه جديد تاکيد کردند که دونالد ترامپ رييس‌جمهور آمريکا ريسک وقوع يک جنگ با ايران را ايجاد کرده است مگر اين‌که او با اين کشور از طريق ديپلماسي و نه فقط تاکتيک‌هاي اعمال فشار وارد تعامل شود.

اين بيانيه که ابتدا در اختيار پوليتيکو قرار گرفته است اقدامي غيرمعمول به شمار مي‌آيد و در شرايطي منتشر شده است که ترامپ خود را براي سخنراني در مجمع عمومي سازمان ملل آماده مي‌کند. انتظار مي‌رود که ايران يکي از موضوعات اصلي مورد بحث در نشست هفته جاري شوراي امنيت سازمان ملل باشد.در ادامه‌ اين بيانيه آمده است: اعمال فشار و تحريم‌هاي يک‌جانبه بدون گزينه‌هاي ديپلماتيک معتبر مي‌تواند به وقوع يک مناقشه خطرناک و غيرسازنده با ايران منجر شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته