جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 سرمقاله 

انتظارات عمومي ؛ از اهواز تا نيويورک

حميدرضا عسگري

رئيس جمهوري به آمريکا سفرکرده و چشم ها به حضور وي در سازمان ملل و سخنراني در مجمع عمومي است . سخناني که با داغ شهادت مردم بي گناه و سربازان وطن در اهواز مهر شده است.

لذا چشم مردم ايران دراين ايام به همراه انتظارات بسياري از مقامات کشورمان از اهواز تا نيويورک، و به صحن عمومي سازمان ملل دوخته شده است. انتظاراتي که نه از باب اميد به گشايش در عرصه جهاني است، بلکه از بابت رساندن پيام و نداي صداي مردم ايران براي افکارعمومي دنيا است.

اين توقع وجود دارد در اين فرصت محدود به جاي پرداختن به سخنان تکراري پيرامون برخي مباحث سياسي، به موضوعات و مشکلات مردم ايران پرداخته شود، اگرچه اين مسائل جداي از مباحث سياسي نيست، اما بايد به شکلي مطرح گردد که منعکس کننده صداي ملت باشد، نه اختلافات دولت ها.

بايد افکار عمومي جهان در جريان مشکلات اجتماعي به وجود آمده به سبب بدعهدي ها و بروز مشکلات عامدانه قرار گيرند و بفهمند که ملت ايران در شرايط سختي قرار گرفته اند که برساخته از اختلافات تعصبي و سليقه اي برخي قدرت هاي بزرگ و کشورهاي منطقه است.

افکارعمومي جهان امروز تشنه شنيدن است، شنيدن واقعيت هايي که از سوي رسانه ها در جبهه هاي مختلف سياسي تغيير شکل مي دهد و هرطرف به سبک مورد نظر خود آن را مخابره مي کند. بايد مظلوميت مردمي که ناخواسته قرباني تروريست مي شوند، براي افکارعمومي جهاني بازگو شود، تا ملت ها بتوانند از حق و حقوق يکديگر دفاع کنند، چه بسا اين سبک اطلاع رساني براي جهانيان از چندين دور مذاکره علني و پنهاني موثر تر واقع شود.

انتظار مردم ايران از نمايندگان خود در سازمان ملل اين است که حين سخنراني گوشه چشمي به اهواز و ديگر مردم شريف ايران داشته باشند، که به پاس تحمل و مقاومت آنهاست که امروز رئيس جمهوري قادر خواهد بود در برابر جهانيان نداي حق خواهي سر دهد.

اين مردم داغ ديده که در زير بار فشارهاي مختلف داخلي و خارجي کمرخم کرده اند و دندان برهم مي سايند، انتظار دارند مسئولان کشورشان علاوه بر تامين امنيت سرحدات از گزند تروريست ها و دشمنان، درصدد بهبود وضعيت و امنيت رواني و معيشتي آنها باشند و از چنين فرصت هايي که پيش آمده درجهت احقاق حق ملت استفاده شود، نه تحکيم مواضع دولت و يا بهره برداري سياسي که مورد حمايت موافقان يا انتقاد مخالفان آن قرار گيرد.

قدر مسلم نمايندگان ايران در سازمان ملل و به خصوص شخص رئيس جمهوري نسبت به اين مسائل و دغدغه هاي عمومي مطلعند، اما اهميت خواسته ملت به اندازه اي هست که مدام بر آن تاکيد شود و ارزش بالاي آن بارها براي مسئولان يادآوري گردد.

hamidasgari2020@yahoo.com


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته