جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 رئيس جمهور در ديدار جمعي از مديران رسانه هاي آمريکايي:
 ترامپ اقدامات نادرست خود عليه ملت ايران را اصلاح کند 

 رئيس جمهور در ديدار جمعي از مديران ارشد رسانه هاي آمريکايي با بيان نقش ارزشمند رسانه هاي همگاني در انتقال واقعيات جامعه به مردم تاکيد کرد: هدف نهايي رسانه ها در انتقال حوادث و تحليل آنها بايد تقويت صلح، امنيت و پيشرفت جامعه بشري باشد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني و در پاسخ به پرسشي درباره ديدار احتمالي با رئيس جمهوري آمريکا، همانطور که ميان رهبران کره شمالي و آمريکا بعد از يک سلسله لفاظي ها چنين ديداري انجام گرفت، گفت: تشبيه اين دو مساله خيلي دقيق نيست. از سال گذشته تاکنون رئيس جمهور آمريکا از يک توافق بسيار مهم بدون هيچ دليل خارج شده و مردم ايران را تحريم و تهديد کرده است و اين اقدامات بسادگي قابل چشم پوشي نيست. کره شمالي با ماجراي ايران کاملا متفاوت است.

رئيس جمهور اظهارداشت: ترامپ در حقيقت چند اقدام بسيار نادرست را عليه ايران و ملت ايران انجام داده است. او بي دليل از توافق برجام خارج شده ، ملت ايران را بدون هيچ دليلي تحريم و تهديد کرده و در امور داخلي ما دخالت است. قبل از هر بحثي اين اقدامات نادرست بايد جبران شود.

دکتر روحاني در پاسخ اين پرسش که اگراروپايي ها هم در موضوع برجام به آمريکا بپيوندند ايران چه اقدامي انجام خواهد داد، گفت: ايران تاکنون به تعهدات خود به برجام پايبند بوده و اگر 5 کشور به تعهداتشان پايبند باشند مي توانيم آن را حفظ کنيم و اما اگر شرايط ديگري پيش بيايد، به طور طبيعي ما هم در آن شرايط تصميم خود را اتخاذ مي کنيم.

دکتر روحاني در پاسخ به پرسشي درباره نقش برخي کشورها در حادثه تروريستي اهواز نيز گفت: در اهواز يک جنايت بزرگ تروريستي انجام شد و متاسفم که برخي کشورها از عبارت حمله تروريستي امتناع مي کنند و اين بدان معنا است که نمي خواهند همه يکسان با همه تروريست ها در دنيا مبارزه کنيم.دکتر روحاني در پاسخ به پرسشي درباره اثرات تحريم ها بر روي مردم ايران و احساس آنها در قبال آمريکا گفت:مي توانيد به راحتي ترسيم کنيد اگر کشوري نسبت به آمريکا تحريمي اعمال کند که در زندگي روزمره شما و امنيت پروازها اثر بگذارد و دسترسي شما به دارو و نيازهاي اوليه شما را تحت تاثير قرار دهد، نسبت به کشور تحريم کننده چه احساسي داريد؟


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته