جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 خبرنامه 

 از سوي رتبه‌بندي شانگهاي؛

برترين دانشگاه‌هاي ورزشي جهان معرفي شدند

رتبه‌بندي جهاني شانگهاي براي مدارس و گروههاي علوم ورزشي سال 2018 منتشر شد. دانشگاه کپنهاگ در دانمارک به عنوان اولين دانشگاه جهان در اين رتبه‌بندي معرفي شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نظام رتبه‌بندي جهاني شانگهاي براي مدارس و کالجهاي علوم ورزشي در 2018 منتشر شده است.

نظام رتبه‌بندي جهاني شانگهاي براي اولين در سال 2016 اين رتبه‌بندي را با استفاده از يک روش منحصر به فرد اجرا کرد و عملکرد بيش از 300 دانشگاه با واحدهاي وابسته به ورزش را بررسي کرد.

اين رتبه‌بندي، موسسات و واحدهاي مرتبط با ورزش را با ديگر دانشگاه‌هاي چند رشته‌اي در يک موضوع خاص مقايسه مي‌کند.

در ميان 300 دانشگاه برتر سال جاري، 17 واحد دانشگاه‌هاي ورزشي و 283 دانشگاه با دانشکده‌ها و کالجهاي مرتبط با ورزش هستند.

41 دانشگاه داراي بيش از 1 موسسه يا واحد مربوط به ورزش هستند.

متدلوژي بررسي دانشگاه‌هاي ورزشي و مرتبط با علوم ورزشي در اين رتبه‌بندي به اين گونه است که هر يک از بخشها وزن مشخصي دارند.

خروجي پژوهش (مقالات در وب) وزن 20 درصدي، ارجاع به مقالات وزن 20 درصدي، نقل قولها در هر مقاله وزن 25 درصدي، مقالات منتشر شده در 25 درصد مجلات برتر وزن 25 درصدي، همکاري بين‎المللي در انتشار مقالات وزن 10 درصدي دارند.

معاون آموزشي دانشگاه خبر داد؛

عدم پذيرش دانشجويان ايراني خارج در دانشکده دندانپزشکي شهيدبهشتي

معاون دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: تاکنون هيچگونه پذيرش دانشجوي شاغل به تحصيل در خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکي علوم پزشکي شهيد بهشتي انجام نشده است. به گزارش دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، به دنبال طرح مسائلي درخصوص حضور دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در خارج از کشور در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، دانشجويان دانشکده دندانپزشکي دانشگاه با حضور دکتر سيدامير محسن ضيايي معاون آموزشي به طرح مسائل خود پرداختند.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در اين ديدار، از دغدغه دانشجويان براي حفظ جايگاه دانشکده دندانپزشکي در کشور ابراز خرسندي کرد و حرکت در مسير استانداردها را دغدغه مشترک مسئولان و دانشجويان عنوان کرد.

وي گفت: بسياري از مطالبات دانشجويان، به عنوان مطالبات دانشگاه در سطحي کلان‏تر در حال پيگيري است.

ضيايي افزود: گرچه جذب منابع مالي از طريق دانشجويان شهريه پرداز يک راهبرد در شرايط کمبود منابع مالي مي تواند باشد که بر اساس قانون و ابلاغيه‌هاي بالادستي صورت مي گيرد ولي تاکنون هيچ دانشجوي ايراني شاغل به تحصيل در خارج از کشور در نيمسال تحصيلي مهرماه دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي پذيرش نشده است و براي پذيرش آنها در نيمسال هاي تحصيلي آتي نيز تصميمي اتخاذ نشده است. وي مبناي پذيرش در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي را نخبگي عنوان کرد و اظهار داشت: در پذيرش دانشجويان در ظرفيتهاي دانشگاه بسيار حساس هستيم و به لحاظ علمي، گزينش و نظارت هاي جدي صورت مي‎گيرد.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، تکميل درمانگاه خدماتي و آموزشي دربند را يکي از راهکارهاي اساسي براي ايجاد فضاي مناسب تر آموزشي دانست که به زودي به مرحله نهايي مي‎رسد.

وي همچنين از تلاش دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي براي جذب اعضاي هيأت علمي جديد از بين نخبگان و ستارگان علمي در دانشکده دندانپزشکي خبر داد. ضيايي تأمين مواد اوليه موردنياز دانشجويان در فرآيند آموزشي را از اولويتهاي مهمي دانست که معاونت آموزشي دانشگاه آن را پيگيري مي‌کند و خطاب به دانشجويان تأکيد کرد: مطالبات علمي و آموزشي دانشجويان در اسرع وقت رسيدگي و نتيجه آن اعلام مي‌شود.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي سطح علمي استادان و همچنين امکانات آموزشي دانشکده دندانپزشکي اين دانشگاه را در سطح کشور کم‌نظير و بي‏‎نظير توصيف کرد و ادامه داد: اين کيفيت موجب حساسيت دانشجويان شده است و دانشگاه تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا اين سطح کيفي حفظ شود.

دانشجويان در ديدار مشترک با معاون آموزشي و معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي، حفظ رتبه اول آموزشي و مرتبه والاي علمي دانشکده دندانپزشکي اين دانشگاه را مهمترين دغدغه خود عنوان کردند.نمايندگان دانشجويان در اين ديدار خواستار توسعه زيرساخت هاي آموزشي و حرکت در مسير استانداردها شدند. حضور دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در خارج از کشور و احتمال افت کيفيت تحصيلي از ديگر دغدغه‎هاي دانشجويان بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته