جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 رکوردشکني‌ پي در پي شاخص بورس 

 
روز گذشته نيز بازيگران بازار سرمايه شاهد رشد فزاينده قيمت‌ها بودند به طوري که بسياري از سهم‌ها در گروه فلزات اساسي و کانه‌هاي فلزي با صف خريد همراه شدند و شاخص کل بار ديگر رکود شکني کرد گويي رکورد شکني ديگر در معاملات به امري طبيعي بدل شده است.به گزارش ايسنا، قيمت دلار بار ديگر وارد فاز افزايشي شد، در ماههاي گذشته نيز اين روند موجب شد قيمت‌ها در بورس اوراق بهادار تهران تحت ثاثير آن افزايشي شود.

در طي چند روز گذشته شاخص کل بازار سرمايه هر روز چندين بار کانال شکني کرد و چند هزار واحد رشد داشت. امروز نيز شاخص کل بازده نقدي و قيمتي بورس 3552 واحد افزايش يافت و تا رقم 168 هزار و 624 واحدي رشد کرد. همچنين شاخص کل هم وزن با 623 واحد افزايش به رقم 29 هزار و 347 واحدي رسيد.

روند افزايش نماگر اصلي بازار سهام و کانال شکني‌هاي پي در پي آن در اين روزها به شکلي افزايش پيدا مي‌کند که هر روز بازيگران بازار سهام شاهد يک کانال تاريخي در بورس تهران هستند. به طوري که ديگر معناي رکورد شکني رنگ باخته است. امروز نيز شاخص آزاد شناور در بورس 3910 واحد افزايش يافت و تا رقم 179 هزار و 720 واحدي بالا رفت. در عين حال شاخص بازار اول و بازار دوم نيز هر يک به ترتيب 2695 و 6697 واحد رشد کرده‌اند.

فولاد مبارکه اصفهان، توسعه معادن و فلزات و ملي صنايع مس ايران هر يک به ترتيب 412، 277 و 231 واحد تاثير افزاينده روي شاخص کل داشتند. اما از طرف مقابل پتروشيمي فجر، پالايش نفت بندرعباس و گسترش نفت و گاز پارسيان هر يک به ترتيب 46، 43 و 40 واحد تاثير کاهشي روي شاخص‌هاي بازار داشتند.

در اين شرايط گروه فلزات اساسي شاهد رشد يک دست قيمت سهم‌ها در تمام نمادها به جز يک سهم بودند. به طوري که تعداد زيادي از شرکت‌ها با افزايش قيمت 4 درصدي مواجه شدند و صف خريد در سهم‌هاي اين گروه مشهود بود.در گروه استخراج کالاهاي فلزي نيز سهام‌داران براي خريد سهم‌ها صف کشيدند و قيمت‌ها لحظه به لحظه افزايش يافت. اما در گروه عرضه برق و بخار و آب گرم روند قيمت‌ها کاهشي بود به طوري که به عنوان مثال در نماد پتروشيمي فجر که در بازار دوم بورس داد و ستد مي‌شود شاهد صف فروش بوديم.در خودرويي‌ها نيز که از هفته گذشته شاهد رشد قيمت سهم‌هايشان بودند از روز قبل شدت افزايش قيمت‌ها کاهش پيدا کرد و امروز در تعدادي از سهم ها در اين گروه شاهد کاهش قيمت بوديم، هر چند که قيمت‌هاي اخرين معامله در تعدادي از سهم‌ها نشانگر رشد بيش از 4 درصدي سهم‌ها بود.

حجم معاملات بورس تهران به رقم 3.8 ميليارد سهم به اوراق مالي رسيد و تعداد معاملات رقم 250 هزار و 16 نوبت تجربه کرد. آيفکس نيز 47 واحد رشد کرد و تا تراز هزار 949 واحدي بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ايران رقم 747 ميليارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به 1.2رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته