جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 جهانگيري: تا پايان دولت دوازدهم به 37 هزار روستا گازرساني مي شود 

 
معاول اول رييس جمهوري گفت: تا کنون23 هزار روستا از نعمت گازرساني بهره مند شده اند و اين تعداد تا پايان دولت دوازدهم به 37 هزار روستا مي رسد.به گزارش ايرنا، اسحاق جهانگيري در پنجمين همايش روز ملي روستا و عشاير، روستا را کانون اصلي توليد و از مراکز و سازه هاي اصلي هويت بخش ايران عنوان کرد.وي گفت: نمي توان درباره ايران و از امتيازات و ويژگي هاي آن صحبت کرد و فکر کرد اين ويژگي ها مختص جامعه شهري است.معاون اول رييس جمهوري خاطرنشان کرد: روستا نماد و يک نهاد هويت ساز در دوران هاي مختلف بود و امروز هم در بخش اقتصادي بايد به عنوان کانون مهم توليد مورد توجه قرار گيرد.

جهانگيري گفت: اين که در سنوات گذشته شرايط پيش آمده که بخش قابل توجهي از مردم از روستاها به شهرها مهاجرت کرده اند يک واقعيت جدي است و نمي توانيم از آن فرار کنيم اما نبايد اين را هم از نظر دور داشت که تعداد زيادي از روستاها در تقسيمات کشوري به شهر تبديل شدند.

وي يادآور شد: اگر بخواهيم راجع به توسعه پايدار و متوازن صحبت کنيم، اين توسعه وقتي شکل مي گيرد که همزمان با توسعه شهر، توسعه روستا هم مدنظر باشد. يکي از نقاط ضعفي که گاهي در برنامه ها وجود داشته، اين بوده که به توسعه روستاها کمتر پرداخته شده است و بايد به طور جدي اين موارد را شناسايي و براي اصلاح آن اقدام کرد.

معاون اول رييس جمهوري اظهار داشت: ساکنين روستا بايد احساس کنند که نيازهاي اوليه آن ها مانند آب آشاميدني، راه آسفالته، آموزش و بهداشت مناسب تامين شده است، حتي امروز فناوري هاي روز تبديل به يک نياز جدي شده است.

جهانگيري خاطرنشان کرد: خوشبختانه در چهلمين سال انقلاب اسلامي يکي از نقاط برجسته جمهوري اسلامي اين بود که زيرساخت هاي مورد نياز توسعه روستاها فراهم شود، فراموش نمي کنيم در اوايل انقلاب روستاها از اکثر امکانات روستايي بي بهره بودند و حتي در مقاطعي دولت ها داشتن يخچال و تلويزيون را بعنوان شاخص رفاهي بيان مي کردند اما تدبير امام و جهت گيري انقلاب اين بود که رسيدگي به مناطق روستايي و دورافتاده بيشتر مورد توجه قرار گيرد و نهادهاي مناسب آن هم ايجاد شد.وي اظهار داشت: امروز با افتخار مي توانيم بگوييم که 92 درصد جمعيت روستايي کشور داراي جاده آسفالته هستند. در دولت يازدهم و دوازدهم 14 هزار کيلومتر راه آسفالته احداث شد و 78 درصد از جمعيت روستايي کشور آب آشاميدني بهداشتي دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته