جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 خبر 

 يو.پي.‌آي گزارش داد:

احتمال نرمش آمريکا درقبال خريداران نفت ايران

خبرگزاري يو پي آي گزارش داد: تحليل‌گران براين باورند که آمريکا مي‌خواهد دست از موضع سخت خود در قبال خريداران نفت ايران بردارد و اين کشورها را از تحريم‌هاي ضد ايراني خود مستثني کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري يونايتد پرس اينترنشنال (يو پي آي) در پي انتشار گزارشاتي مبني بر اين‌که ممکن است براي کشورهايي که مي‌خواهند به خريد نفت از ايران ادامه دهند معافيت قائل شود قيمت‌هاي نفت کاهش يافته است.

موافقت رياض با تفتيش کنسولگري عربستان در استانبول

سخنگوي وزارت خارجه ترکيه از موافقت رياض براي تفتيش و بررسي کنسولگري عربستان در استانبول خبر داد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري سي ان‌ان ترک، حامي آکسوي، سخنگوي وزارت خارجه ترکيه درباره مرگ مشکوک جمال خاشقجي گفت: از همان ابتداي ماجرا، تحقيقات در اين باره آغاز شده است و مقامات قضايي، امنيت و اطلاعات ترکيه وارد عمل شده‌اند.

وي ادامه داد: همانطور که مي‌دانيد ساختمان‌هاي ديپلماتيک بر اساس کنوانسيون وين از مصونيت قضايي برخوردار هستند اما با موافقت انجام شده، ساختمان کنسولگري توسط مقامات کشور ميزبان مورد تفتيش و بررسي قرار مي‌گيرد. او افزود: سعودي‌ها اعلام کرده‌اند که آماده همکاري هستند و ساختمان کنسولگري مي‌تواند مورد تفتيش و بررسي قرار گيرد.

مسکو: حضور آمريکا در سوريه عامل بي‌ثباتي است

معاون وزير امور خارجه روسيه در سخناني تاکيد کرد که مساله کناره‌گيري رئيس جمهوري اين کشور ديگر مطرح نيست و اين ملت سوريه هستند که تعيين مي‌کنند چه کسي کشورشان را اداره کند.

به گزارش ايسنا، سرگئي ورشينين، معاون وزير امور خارجه روسيه در گفت‌وگو با خبرگزاري اسپوتنيک اظهار کرد: ديگر هيچ فردي مساله کناره‌گيري بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه را مطرح نمي‌کند و از آنجايي که همه مي‌دانند اين کشور يک عضو سازمان ملل به شمار مي‌رود اين حق را دارد که خودش سرنوشتش را تعيين کند.

اين مقام روس درباره حضور نيروهاي آمريکا در مناطق مختلف سوريه نيز اظهار کرد: حضور آمريکا در منطقه شرق رود فرات و التنف با پيچيده کردن روند سياسي سوريه وضعيت آن را بي‌ثبات مي‌کند.

وي در اين باره افزود: ما هميشه مي‌گوييم و تاکيد مي‌کنيم که آمريکايي‌ها بايد از سوريه خارج شوند. حضور آنها در سوريه غيرقانوني است و اين حضور نه تنها ممکن است که روند سياسي در اين کشور را تسهيل نکند بلکه ممکن است بر بي‌ثباتي اوضاع آن بيفزايد.

نيکي هيلي استعفا کرد

نيکي هيلي از مقامات بسيار نزديک به ترامپ به شمار مي رفت.

نيکي هيلي سفير آمريکا در سازمان ملل متحد استعفا کرد.به گزارش عصرايران، خبرگزاري ها از آمريکا ضمن انتشار اين خبر گفته اند که دونالد ترامپ رئيس ايالات متحده آمريکا هم اين استعفا را قبول کرد‌.

هنوز دليل استعفا مشخص نيست.‎

نيکي هيلي مواضع تندي عليه جمهوري اسلامي ايران داشت و بارها به مقامات جمهوري اسلامي حمله کرده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته