جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 يك نكته از هزاران 

 يادبودي براي مشاهير

پياده‌روي مشاهير هاليوود مكان معروفي است كه در آن بيش از 2500 ستاره براي بازيگران، كارگردانان و... نصب شده است. هر چند گراميداشت و يادبود هنرمندان مشهور هدف اصلي از اين طرح بوده، اما امروز اين مكان، به جاذبه گردشگري جالب و مخصوصا محلي دوست‌داشتني براي افراد علاقه‌مند به هنر و سينما تبديل شده است.

اين مقدمه را گفتيم تا اشاره‌اي كنيم به موضوع تجليل و يادكرد از هنرمندان، انديشمندان و آنان كه در عرصه‌هاي مختلف علمي، هنري، ورزشي و... افتخارآفريني كرده‌اند و متاسفانه، چه در دوران حيات و چه پس از درگذشت‌شان، برخلاف انتظار، با آنها آن گونه كه بايد و شايد، رفتار نشده است.

در يكي دو سال اخير چند تن از پيشكسوتان و بزرگان عرصه‌ دوبله را از دست داديم. افرادي كه جاي‌شان به سختي پر مي‌شود و جاي بعضي از آنها، به دلايل مختلف، هرگز پرشدني نيست. يا اين روزها كه در آن، دكتر محمد دبيرسياقي، محقق بزرگ ادبيات فارسي از بين ما رفت. او كه قطعا در زمره كساني است كه با رفتن‌شان، براي هميشه جاي‌شان خالي مي‌ماند و اين خلأ را كسي نمي‌تواند پر كند.

بسياري از اين افراد بي‌جانشين و بي‌جايگزين، در حالي در سكوت و غربت از دنيا مي‌روند كه خدمات زياد آنها به عرصه علم، هنر، ادبيات و... ناديده گرفته مي‌شود.

به هر حال، جاي خالي مكاني كه بتواند بهانه‌اي براي يادكرد از چنين بزرگاني باشد، همچنان در كشور ما خالي است و هر چند در اين زمينه، تلاش شده تا فضاهايي براي اين منظور ايجاد گردد، اما هنوز در اين زمينه خلأهايي وجود دارد مخصوصا اينكه مهم، ايجاد ارتباط بين مردم و اين نوع فضاهاست تا موجب پيوند و آشنايي بيشتر آنها با اين بزرگان گردد، به هر حال اين خلأها باعث مي‌شود بسياري از بزرگان –چه آنها كه هنوز در كنارمان‌اند و چه آنهايي كه از دنيا رفته‌اند- همچنان درانزوا بمانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته