جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 خبرنامه 

 با ابلاغ بخشنامه‌اي اعلام شد؛

جزئيات ادامه تحصيل دانشجويان بازمانده از تحصيل در دانشگاه آزاد

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي جزئيات ادامه تحصيل دانشجويان بازمانده از تحصيل رشته‌هاي غيرپزشکي را به روساي واحدها، مراکز آموزشي و سازمان سما ابلاغ کرد.

به گزارش ايسنا، دکتر عليرضا رهايي معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي، طي بخشنامه اي اعلام کرد: ادامه تحصيل دانشجويان رشته‌هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي که به دلايل مختلف از جمله ترک تحصيل، عدم مراجعه و عدم ثبت‎نام و يا انصراف (به جز دانشجويان اخراجي از دانشگاه) از ادامه تحصيل بازمانده‌اند، در صورت مراجعه تا پايان 98/6/31 بلامانع است.

براي دانشجويان تحصيلات تکميلي که فقط پايان‎نامه و رساله آنها باقي مانده، برابر ضوابط و مقررات آموزشي و با رعايت قوانين نظام وظيفه تصميم‌گيري مي‏شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، همچنين افرادي که رشته گرايش آنها در واحد دانشگاهي داير نبوده و در شرايط کنوني واحد مرکز پذيرش دانشجو ندارند، مشمول اين بخشنامه نمي‎شوند.

سازمان امور دانشجويان اعلام کرد؛

نحوه ارزشيابي مدارک تحصيلي

اداره کل دانش‌آموختگان وزارت علوم جهت ارزشيابي مدارک تحصيلي بر ضرورت انطباق رشته و گرايش پيشنهادي با برنامه‌هاي درسي مصوب وزارت علوم تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ادار کل امور دانش‌آموختگان وزارت علوم از دانش‌آموختگان درخواست کرد، جهت ارزشيابي مدارک تحصيلي خود در اداره کل امور دانش‌آموختگان خارج، با توجه به ضرورت انطباق رشته و گرايش پيشنهادي با برنامه‌هاي درسي مصوب وزارت علوم، پيش از هرگونه درخواست ارزشيابي مدارک، نسبت به بررسي عنوان رشته تحصيلي به سايت وزارت علوم مراجعه کرده و با توجه به ارائه ليست تمامي رشته‌هاي مورد تأييد وزارت متبوع، عنوان رشته و گرايش تحصيلي خود را انتخاب کنند.

براي آن دسته ازمتقاضياني که در رشته‌هاي نوين و ميان رشته‌اي تحصيل کرده‌اند چنانچه نام رشته و گرايش مورد نظر در سامانه مذکور يافت نشد، پيشنهاد مي‌شود نزديک‌ترين رشته موجود در ليست عناوين مصوب را جهت ارزشيابي مدارک خود اختيار کنند.

دكتر غلامي:

وزارت علوم مسئوليتي براي تهيه ارز دانشجويي ندارد

وزير علوم گفت: بانک مرکزي فقط در مقطعي تاييد وزارت علوم را به عنوان شرط براي تهيه ارز دانشجويان خارج از کشور در نظر گرفته بود ولي اکنون اين وزارتخانه ديگر مسئوليتي ندارد.

به گزارش خانه ملت؛ منصور غلامي درباره وضعيت کنوني ارز دولتي براي دانشجويان گفت: ديگر ارز دانشجويي به آن معنا وجود ندارد؛ ضمن آنکه براي ارز آزاد نيز ديگر وزارت علوم نقشي در اين ميان ندارد.

وي افزود: هر دانشجوي محصل در خارج از کشور، قبل از اين به هر شکلي ارز خود را تامين مي‌کرد هنوز هم همان روال داير است.

وي در ادامه توضيح داد: زماني دسترسي به ارز به صورت آزاد و خارج از بانک ممنوع بود يا مقدور نبود لذا برخي خانواده‌هايي که فرزندان آنها در خارج از کشور تحصيل مي‌کردند، به وزارت علوم مراجعه داشتند که قادر به تهيه ارز موردنياز به لحاظ قانوني نيستند؛ ما هم با بانک مرکزي در اين باره صحبت کرديم و مقرر شد وزارت علوم واسطه تأمين ارز آنها شود.

وزير علوم تاکيد کرد: از زماني که اين ممنوعيت برداشته شد، وزارت علوم ديگر مسئوليتي در تهيه ارز براي دانشجويان ندارد؛ ضمن آن که بانک مرکزي هم فقط در مقطعي تاييد اين وزارتخانه را به عنوان شرط در نظر گرفته بود ولي اکنون ديگر مسئوليتي ندارد.

در دانشگاه علوم پزشکي تبريز؛

همايش دانشجويان جديدالورود برگزار شد

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز خطاب به دانشجويان جديد الورود گفت: به شهري و دانشگاهي وارد شده‎ايد که از اول تفکر تعالي خواهي در آن وجود داشته است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي تبريز، دکتر محمدحسين صومي در همايش دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشکي تبريز با تاکيد بر اين که طبق شواهد تاريخي و مطالعات انجام شده، تفکر تعالي خواهي از همان ابتدا در تبريز وجود داشته است، گفت: ايلخانيان با حمله به ايران سبب کشتارهاي زيادي شدند، اما با رسيدن به تبريز، دانشگاهي تاسيس کردند که به هفت زبان زنده دنيا در آن تدريس مي‌شد.

وي اضافه کرد: بعد از دارالفنون، اولين رشته پرستاري در اروميه ايجاد و سپس به تبريز منتقل شده و اولين فارغ‎التحصيلان رشته پرستاري حدود يک قرن پيش از تبريز فارغ‌التحصيل شدند.صومي عنوان کرد: دانشجويان جديدالورود، ميزبان اصلي و کساني هستند که در آينده دانشگاه را اداره خواهند کرد.وي با تاکيد بر ضرورت مطالعه تاريخ افزود: با مطالعه و نگاهي به تاريخ کشورمان خواهيم ديد که اگر کساني نبودند که در هشت سال دفاع مقدس، ايثار کنند، اکنون ما و شما دانشجويان اينجا نبوديم.

وي با بيان اين که پذيرفته‎شدگان در دانشگاه علوم پزشکي، استعدادهاي درخشان جامعه بوده و اميد است استعداد خود را در راستاي نخبه‌پروري به کار گيرند، افزود: دانشگاه علوم پزشکي تبريز از جايگاه علمي خوبي در رتبه‌بندي‌هاي مختلف برخوردار بوده و تلاش‌ها در راستاي ارتقاء روز افزون اين دانشگاه است.صومي خطاب به دانشجويان خاطرنشان کرد: در شرايطي که همه تلاش مي‌کنند ما را نااميد کنند، نااميد نشويد و براي ساختن آينده‌اي بهتر براي خود و جامعه تلاش کنيد.همايش دانشجويان جديدالورود دانشگاه علوم پزشکي تبريز، صبح روز دوشنبه 16 مهر در تالار وحدت دانشگاه تبريز برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته