جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 ميز خبر 

 معاون وزير علوم:

مدارک دانشگاه‌هاي کشور از ارزش يکسان استخدامي برخوردار هستند

معاون آموزشي وزارت علوم تاکيد کرد: هيچ يک از دستگاههاي اجرايي مجاز نيستند که اعتبار مرکز دانشگاهي را ناديده گرفته و يا خدشه‌اي به آن وارد کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه شهيد چمران اهواز، مجتبي شريعتي نياسر در آيين غبارروبي و اداي احترام به شهداي گمنام اين دانشگاه گفت: خرسندم از اينکه دريکي از روزهاي آغازين سال تحصيلي توفيق يافته و در استان شهيدپرور خوزستان و شهر اهواز حضور پيدا کرده‌ام تا ضمن عرض ارادت به جامعه دانشگاهيان در اين منطقه در جريان پيشرفت امور اين دانشگاه نيز قرار گيرم.

وي ضمن گراميداشت ياد و خاطر شهيدان حادثه تروريستي اخير اهواز اظهار کرد: با برگزاري اين آيين وحدت و يکپارچگي جامعه علمي کشور را براي اعتلاي نظام جمهوري اسلامي ايران اعلام مي‌کنيم.

معاون آموزشي وزير علوم افزود: دانشگاه شهيد چمران اهواز جزو دانشگاه‌هاي جامع علمي کشور است و حمايت خود را از اين دانشگاه اعلام مي‌کنيم و اميدوار هستيم که در پرتو اين حمايت‌ها بتوانيم زمينه رشد و تعالي بيشتر منطقه را در حوزه آموزش عالي فراهم کنيم.

شريعتي نياسر در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود در خصوص ميزان پذيرش دانشجويان مقاطع مختلف در دانشگاه‌هاي سراسر کشور، افزود: در جذب دانشجويان مقطع کارشناسي تعداد دانشجويان با سال گذشته تفاوت چنداني نداشته است؛ همچنين در مقطع دکتري با احتساب مراکز غيردولتي 24 هزار و 400 نفر ظرفيت ورودي بوده و در مقطع کارشناسي ارشد نيز تغيير زيادي در جذب دانشجو نداشته‌ايم.

وي اضافه کرد: جمعيت دانشجويان ما نسبت به اوايل دولت يازدهم تقريباً نزديک به 800 هزار نفر کاهش‌يافته و از سوي ديگر جمعيت هيات‌علمي افزايش قابل‌ملاحظه داشته است. اين مسئله بدان معناست که طي چهارتا پنج سال گذشته شاخص نسبت دانشجو به هيات‌علمي بهبوديافته و اميدواريم در سال آينده وضعيت بهتر از اين را شاهد باشيم.

وي بيان کرد: يکي از نکته‌هاي بسيار خوبي که مورد توجه قرارگرفته جايگاه نظارت دستگاه آموزشي عالي است؛ به واسطه اين مسئله توانستيم بعضي از مراکز دانشگاهي که عملکرد مطلوبي داشته‌اند را ارتقاء دهيم و برخي ديگر که وضعيت مطلوبي نداشته و از استاندارد فاصله داشته‌اند را يا ظرفيت‌ها را به صفر برسانيم يا منحل کنيم که اين مسئله بيشتر در بخش غيردولتي‌ها است.

معاون آموزشي وزارت علوم، يادآورشد: اخيراً در فضاي رسانه‌اي مطرح‌شده که مدارک تحصيلي بعضي از مراکز دانشگاهي ممکن است از اعتبار کمتري برخوردار باشند؛ بار ديگر تأکيد مي‌کنم مدارک تمام مراکز آموزش عالي کشور که از دستگاه آموزش عالي يا از شورا گسترش مجوز گرفته‌اند از اعتبار يکساني برخوردار است.

شريعتي نياسر، ادامه داد: قطعا هيچ‌کدام از دستگاه اجرايي کشور و مرکز دانشگاهي قانونا مجاز نيستد اعلام کنند مدارک برخي دانشگاه‌ها و يا زير نظام‌ها مورد تأييد نيست. اين مسئله از نظر وزارت علوم مورد تأييد نيست و از نظر ما مدارک دانشگاه‌هاي کشور از ارزش يکسان استخدامي برخوردار هستند و ما بايد توجه کنيم مجموع نظام آموزش عالي از نظر اعتبار يکسان هستند.

وي ادامه داد: اگر يک دستگاه اجرايي به دلايل مختلفي مي‌خواهد از فارغ‌التحصيلان يک دانشگاه بيشتر استفاده کند مسئله‌اي طبيعي است و همه جاي دنيا نيز ديده مي‌شود ولي هيچ دستگاه اجرايي مجاز نيست که اعتبار مرکز دانشگاهي را ناديده گرفته و يا خدشه‌اي به آن وارد کنند.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي وزارت علوم، گفت: دستگاه آموزشي عالي بايد جايگاه نظارت خود را بيش از پيش تقويت کند و نقش اجرايي را کم‌رنگ‌تر کرده و به مراکز دانشگاهي تفويض اختيار کند.

توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران؛

برگزاري نمايشگاه بهداشت روان براي دانشجويان

مرکز مشاوره دانشگاه تهران همزمان با روز جهاني بهداشت رواني، هفته سلامت روان را از 18 تا 24 مهر ماه 97 برگزار مي‎کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز مشاوره دانشگاه تهران همزمان با روز جهاني بهداشت رواني (دهم اکتبر مصادف با 18 مهر ماه) و با توجه به شعار سازمان بهداشت جهاني در روز جهاني بهداشت روان در سال 2018 مبني بر «سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغيير» هفته سلامت روان را 18 تا 24 مهر ماه 97 برگزار مي‌كند.

هدف از برگزاري هفته سلامت روان توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران، حساس‏سازي و آگاهسازي جامعه دانشگاهي نسبت به مسائل جوانان با توجه به تغييرات جهان پيرامون است.

به همين مناسبت همزمان در شعبات خوابگاهي و پرديس / دانشکده‎‏ها متناسب با نامگذاري روزهاي هفته سلامت روان برنامه‌هاي متنوع بهداشت روان اجرا خواهد شد.

در همين راستا مرکز مشاوره دانشگاه تهران با همکاري اداره کل امور فرهنگي، اداره کل بهداشت و درمان، اداره کل تربيت بدني، کانون همياران سلامت روان و انجمن علمي مشاوره و روانشناسي و همچنين مشارکت و همکاري مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکي تهران، از تاريخ يکشنبه 22 تا 24 مهرماه 97 نمايشگاه بهداشت روان را برگزار مي‎‏کند.

روزيکشنبه 22 مهرماه «نقش محيط‌هاي آموزشي بر سلامت روان جوانان و نوجوانان» نامگذاري شده است، نمايشگاه بهداشت روان از غرفه‌هاي آموزشي تشکيل شده و علاوه برآن انتشارات بهداشت رواني دراين غرفه‏ها توزيع مي‏شود و مسابقات ورزشي و تفريحي در پرديس مرکزي دانشگاه تهران روبروي دانشکده حقوق و علوم سياسي از ساعت 8 تا 13 برگزار مي‏شود.

اعلام نتايج دوره بدون آزمون دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد

رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج دوره بدون آزمون دکتري تخصصي (استعدادهاي درخشان) سال 97 دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد.اميررضا شاهاني گفت: نتايج دوره بدون آزمون دکتري تخصصي (استعدادهاي درخشان) سال 97 دانشگاه آزاد اسلامي در سامانه www.azmoon.org قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، وي خاطرنشان کرد: پذيرفته‌شدگان مي‌توانند راهنماي ثبت‌نام که در سامانه اين مرکز به آدرس sanjesh.iau.ac.ir قرار گرفته است را مطالعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته