جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 با مصوبه ستاد تنظيم بازار؛
 طرح پيش‌فروش لوازم خانگي اجرا مي‌شود 

 با مجوز ستاد تنظيم بازار، توليدکنندگان مي‌توانند بر اساس ضوابط سازمان حمايت اقدام به پيش‌فروش لوازم خانگي نمايند. مرحله اول اين طرح با فروش 160 محصول با قيمت قطعي آغاز شد.به گزارش مهر، اعضاي ستاد تنظيم بازارموافقت خود با طرح پيش‌فروش لوازم خانگي را براي واحدهاي توانمند و بدون مداخله دولت را تثبيت کردند.

بر اين اساس اعضاي کارگروه اعلام کردند که با اجراي اين طرح به شرطي موافقت دارند که رفتار مبتني بر حمايت دولت، وزارت صنعت و کارگروه تنظيم بازار مورد انتظار توليدکنندگان نباشد.در اين مصوبه اعلام شده که با اين پيش‌فرض در صورت توافق مقامات مسئول، پيشنهاددهندگان يا شرکت‌هاي مشابه مي‌توانند از ظرفيت‌هاي اجرايي و تخصصي خود براي پياده‌سازي هرگونه طرح در فضاي مشابه و به شکل رقابتي استفاده کنند. ضمن اينکه با اعلام سازمان حمايت مبني بر تدوين، تصويب و ابلاغ ضوابط فروش اقساطي و پيش‌فروش کالا در هيئت تعيين و تثبيت قيمت‌ها، عملاً راه براي شرکت‌هاي توانمند جهت عرضه کالا با قيمت مقطوع و با کمترين نوسان قيمت وجود دارد و شرکت‌ها بر اساس ارزش برند و جايگاهي که نزد مصرف‌کنندگان دارند، با اطلاع‌رساني کامل از شرايط و ضوابط عرضه کالاي توليدي خود به شرط رعايت قيمت مندرج در سامانه 124 اقدام نمايند.

بر اين اساس طرح فروش 160 مدل محصول لوازم خانگي شامل يخچال، فريزر، لباسشويي، اجاق گاز، ال‌اي‌دي و لوازم خانگي کوچک از صبح فردا در دو شيوه قيمت مقطوع و خريد با قيمت غيرقطعي و با سود مشارکت، آغاز خواهد شد.اين طرح از آغاز شده و به مدت محدودي ادامه دارد به نحوي که براي هر کالايي که سقف فروش پُر شود، سايت بسته شده و مصرف‌کنندگان مي‌توانند براي مرحله بعدي، درخواست خود را ثبت نمايند.

بر اساس اين طرح، قيمت به صورت قطعي و با تخفيف نسبت به مدت زمان انتظار مشتري در تحويل کالا، مشمول دو درصد تخفيف مي‌شود و اگر متقاضي خواستار تحويل در ماه اول باشد، مشمول دريافت تخفيف نخواهد بود.اين طرح از سوي توليدکنندگان به منظور رفع نگراني مصرف‌کنندگان در خصوص نوسان قيمت‌ها در بازار پياده‌سازي مي‌شود که بر اساس آن، فروش به صورت قطعي صورت خواهد پذيرفت.

بر اين اساس مصرف‌کننده مي‌تواند با مراجعه به سايت و واريز وجه محصول خريداري شده، رنگ، مدل و شرايط زماني تحويل را تعيين کرده و چنانچه توليدکننده نتواند در موعد مقرر به تعهد خود عمل کند، مشمول 25 درصد جريمه ماهانه خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته