جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 در استان 

 مدير بنادر و دريانوردي و منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد خبر داد:

بارگيري و ارسال 170 تن سيب دماوند براي عرضه به بازار قزاقستان

رودهن-ايرج صادقعلي

مدير بنادر و دريانوردي و منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد گفت:170 تن سيب دماوند پس از بسته‌بندي به بازار قزاقستان بارگيري و ارسال شد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، «سياوش رضواني» با بيان اين که براي نخستين بار محموله صادراتي سيب در اين بندر براي ارسال به کشورهاي همسايه بارگيري شد، اظهار کرد: 170 تن سيب دماوند پس از بسته‌بندي ويژه صادرات و ورود به اين بندر، براي عرضه به بازار قزاقستان بارگيري و ارسال شد.

وي افزود: يکي از اهداف اصلي در توسعه اقتصادي مازندران و استان‌هاي شمالي، استفاده از فرصت مناسب توليد محصولات کشاورزي و باغي و دامي و صادرات اين محصولات به بازار 400 ميليون نفري کشورهاي حوزه CIS است که زيرساخت‌هاي لازم براي انجام صادرات اين محصولات در بندر اميرآباد وجود دارد.

مدير بنادر و دريانوردي و منطقه ويژه اقتصادي اميرآباد، اظهار کرد: امکانات و تجهيزات اين بندر براي صادرات انواع محصولات باغي و کشاورزي مازندران و استان‌هاي همسايه و ساير استان‌هاي کشور در اختيار توليدکنندگان و بازرگانان قرار مي‌گيرد و در حد امکان نيز مشوق‌هاي صادراتي از منطقه ويژه اقتصادي به توليدکنندگان و صادرکنندگان محصولات باغي و کشاورزي و دامي داخلي تعلق خواهد گرفت.

وي با بيان اين که حمايت از سرمايه‌گذاران صنايع تبديلي مرتبط با اين محصولات در دستور کار و اولويت بندر اميرآباد قرار دارد، گفت: اين منطقه ويژه اقتصادي با در اختيار داشتن 1060 هکتار اراضي پشتيباني و تسهيلات منطقه ويژه، شرايط مناسبي براي راه‌اندازي واحدهاي صنايع تبديلي دارد و در صورت فعال شدن اين واحدهاي صنايع تبديلي و بازاريابي و نيازسنجي بازار منطقه براي توليد و صادرات محصولات، با توجه به ارزش افزوده‌اي که براي توليدات داخلي استان و کشور ايجاد مي‌شود، هم سهم توليدکنندگان داخلي در بازار کشورهاي همسايه افزايش مي‌يابد و هم درآمد توليدکنندگان داخلي بيشتر خواهد شد.

شهردار تبريز خبر داد:

افزايش ايمني و کاهش آمار وقوع حوادث شهري در تبريز

تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز با اشاره به نقش آموزش‎هاي شهروندي در کاهش حوادث شهري اظهار داشت: درحالي‌که طي شش ماه نخست سال گذشته 50 مورد حادثه در کلانشهر تبريز رخ داده بود، امسال در اين مدت به 20 مورد رسيده است.

مهندس ايرج شهين باهر، در آيين بهره‎برداري از سالن هاي چندمنظوره "حوزه مديريت و آموزش شهروندي در حوادث غيرمترقبه" سازمان آتش‎نشاني و خدمات ايمني شهرداري تبريز تصريح کرد: کاهش ميزان حوادث شهري در سايه سرمايه‎گذاري کلان و نيز توجه به بحث آموزش‎هاي شهروندي رخ داده است.

وي ادامه داد: برخي مديران به دنبال پروژه‎هايي مي‎روند که نتيجه‎اش ديده شود براي همين مباحثي مانند ايجاد زيرساخت و نيز آموزش‎هاي شهروندي به عنوان يکي از پايه‎هاي اصلي مديريت شهري کمتر مورد توجه قرار مي‎گيرد.

شهين باهر با اشاره به اينکه تاکنون هشت کانال مهار سيلاب در تبريز احداث شده و پروژه‎هاي مشابه ديگر نيز درحال احداث است گفت: ميزان وقوع آبگرفتگي و سيلاب با وجود بارش‎هاي زياد بسيار کمتر شده است.

وي يادآور شد: از آنجا که اين موارد با تبليغات و مراسم افتتاح و ...قابل مشاهده نيست، قبلا کمتر بدان پرداخت مي‎شد اما براي ما ايجاد زيرساخت و رفاه شهروندان در اولويت قرار دارد.

شهردار کلانشهر تبريز با تقدير از حمايت‎هاي شوراي شهر و زحمات پرسنل اين مجموعه اظهار داشت: درحاليکه بر اساس اعلام مراجع رسمي، تعداد 1000 شهرداري کشور ورشکسته بوده و فعاليت عمراني و خدماتي با مشکلاتي مواجه شده اما خدمات و پروژه‎هاي شهرداري تبريز بدون وقفه در حال انجام است.

شهين باهر در ادامه با اشاره به فرارسيدن هفته آتش نشاني و ايمني اظهار کرد: آتش‎نشانان در راه آسايش، رفاه و ايمني مردم بدون منت قدم برمي‎دارند که بايد از زحمات آنان قدرداني شود.

وي با بيان اينکه نخستين آتش نشاني تاريخ کشور در کلانشهر تبريز افتتاح شده و بايد در همه حوزه‎ها اول باشد افزود: تلاش مي‎شود سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تبريز در حوزه منابع انساني و همچنين تجهيزات سخت‎افزاري و نرم‎افزاري در رتبه نخست کشور قرار گيرد.

بازديد شهردار تبريز از استاديوم يادگار امام (ره)؛

مسيرهاي دسترسي به استاديوم ساماندهي مي شود

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز به همراه مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي و همچنين مالک باشگاه فرهنگي ورزشي تراکتورسازي تبريز از وضعيت مسيرهاي دسترسي به استاديوم يادگار امام (ره) بازديد کرد.

مهندس ايرج شهين باهر شهردار تبريز به همراه ايوب بهتاج مديرکل ورزش و جوانان استان و همچنين محمدرضا زنوزي مطلق مالک باشگاه فرهنگي ورزشي تراکتورسازي تبريز از وضعيت مسيرهاي دسترسي به استاديوم يادگار امام (ره) به منظور سهولت دسترسي تماشاگران فهيم تراکتورسازي به اين استاديوم بازديد و دستورات لازم جهت ساماندهي اين مسير را صادر کرد.

در اين بازديد، شهردار تبريز با بيان اينکه اين بازديد در راستاي ساماندهي مسيرهاي دسترسي به اين استاديوم صورت گرفته، اظهار کرد: پس از بررسي مسيرهاي دسترسي به استاديوم، تصميم گرفته شد تا در عرض 20 روز آينده بحث زيرسازي مسير جديد دسترسي به استاديوم آماده شود.

مهندس ايرج شهين باهر در ادامه افزود:همچنين مالک باشگاه فرهنگي ورزشي تراکتورسازي تبريز نيز در خصوص تأمين قير جهت آسفالت‎ريزي اين مسير دسترسي، با شهرداري تبريز همکاري مي‎کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته