جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 مقايسه بازي هاي تدارکاتي ايران با قدرت هاي آسيا 

 کمتر از 4 ماه تا آغاز جام ملت‌هاي آسيا در امارت زمان باقي مانده است. ايران در اين رقابت‌ها با تيم‌هاي عراق، ويتنام و يمن همگروه است و کار سختي براي صعود به مرحله‌ي يک‌هشتم نهايي ندارد. با توجه به اينکه ايران در صورت سرگروه شدن به يکي از تيم‌هاي سوم صعود کننده از چهار گروه ديگراين رقابت‌ها برخورد مي‌کند، شايد بتوان تقابل احتمالي ايران و چين در مرحله‌ي يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا که مارچلو ليپي شناخته شده هدايت آن را بر عهده دارد را اولين بازي حساس ايران در امارات بعد از بازي با عراق در مرحله‌ي گروهي دانست.تيم ملي براي آمادگي هر چه بيشتر براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا فعلا فقط يک بازي تدارکاتي‌اش قطعي شده و به مصاف بوليوي در ورزشگاه آزادي تهران مي‌رود.

البته شنيده مي‌شود که مسئولان فدراسيون فوتبال به دنبال اين هستند که چند بازي دوستانه‌ي ديگر از جمله بازي با تيم‌هاي ونزوئلا و ترينيداد و توباگو را هم براي تيم ملي قطعي کنند تا شاگردان کي‌روش بعد از بازي با ازبکستان و بوليوي دو بازي تدارکاتي خوب را هم قبل از حضور در جام ملت‌هاي آسيا تجربه کنند.عراق جدي‌ترين حريف تيم ملي ايران در مرحله‌ي گروهي جام ملت‌هاي آسيا امارات، تا الان دو بازي دوستانه‌ش تا قبل از آغاز اين رقابت‌ها قطعي شده. شاگردان سرکو کاتانچ‌ در تيم ملي عراق با تيم‌هاي آرژانتين و عربستان در کشور عربستان بازي مي‌کنند.

چين حريف احتمالي تيم ملي ايران در مرحله‌ي يک چهارم نهايي جام ملت‌هاي آسيا که چند سالي است خرج زيادي در فوتبال خودش کرده و با آوردن بازيکنان و مربيان شناخته شده به کشورش سعي در ارتقا سطح تيم ملي کشورش هم داشته، با هدايت مارچلو ليپي ايتاليايي که سابقه‌ي قهرماني جام جهاني در سال 2006 همراه با ايتاليا را هم در کارنامه دارد، بازي تدارکاتي‌اش با تيم‌هاي هند و سوريه قبل از حضور در جام ملت‌هاي آسيا و تقابل با کره جنوبي، قرقيزستان و فيليپين قطعي شده است.

قدرت‌هاي برتر قاره‌ي کهن هم برنامه‌ي خوبي براي بازي‌هاي تدارکاتي خود قبل از شروع جام ملت‌هاي آسيا دارند. ژاپن که بهترين نماينده‌ي آسيا در جام جهاني 2018 روسيه بود و موفق شد خود را به جمع 16 تيم برتر جهان هم برساند، با تيم‌هاي پاناما، اروگوئه، ونزوئلا و قرقيزستان قبل از حضور در جام ملت‌هاي آسيا بازي مي‌کند.

ديگر قدرت برتر شرق آسيا کره جنوبي، مانند ژاپن با تيم‌هاي پاناما و اروگوئه بازي مي‌کند. آن‌ها البته علاوه بر اين دو بازي با دو تيم خوب ديگر قاره‌ي کهن استراليا و ازبکستان هم قبل از آغاز جام ملت‌هاي آسيا بازي تدارکاتي برگزار مي‌کنند.استراليا قهرمان دوره‌ي گذشته‌ي جام ملت‌هاي آسيا حريفان آسيايي را براي تدارک قبل از اين رقابت‌ها انتخاب کرده است. آن‌ها که گروهي راحتي در جام ملت‌ها دارند و با تيم‌هاي اردن، فلسطين و سوريه همگروه هستند قبل از حضور در امارات، با تيم‌هاي کويت، کره جنوبي و لبنان بازي تدارکاتي برگزار مي‌کنند.

عربستان هم که قبل از جام جهاني 2018 روسيه خرج زيادي براي آمادگي هر چه بيشتر خود در اين رقابت‌هاي کرده بود و با تيم‌هاي بزرگ جهان از جمله ايتاليا و آلمان بازي تدارکاتي برگزار کرده بود، بعد از اينکه در اين رقابت‌ها نتايج قابل قبولي نگرفت براي آمادگي هر چه بيشتر خود جهت حضور در جام ملت‌هاي آسيا قبل از شروع اين رقابت‌ها بازي‌اش با تيم‌هاي برزيل و عراق در کشور خودش قطعي شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته