جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 خبـــرنامه 

 باباصفري:

تا آخر پاي ارزش‌هاي کشورم مي‌ايستم

لژيونر هندبال کشورمان گفت: از دو هفته پيش به مسئولان باشگاه استوا بخارست گفته بودم که مقابل نماينده رژيم صهيونيستي بازي نخواهم کرد.

محسن باباصفري، دروازه‌بان تيم ملي هندبال که در اين فصل براي تيم استوا بخارست بازي مي‌کند در کاپ اروپا مقابل تيمي از رژيم صهيونيستي حاضر به بازي نشد.

او در گفت‌وگو با تسنيم، درخصوص عدم رويارويي با تيمي از رژيم صهيونيستي در کاپ اروپا اظهار داشت: ما روز يکشنبه با مکابي اسرائيل در کاپ اروپا بازي داشتيم که من حاضر نشدم در اين ديدار بازي کنم. تيم ما در اين بازي با نتيجه 25 بر 23 به برتري رسيد. بازي دوم در اسرائيل است که باز هم شرکت نخواهم کرد. اگر پيروز اين بازي شويم به دور بعد راه خواهيم يافت و اگر با 3 گل ببازيم حذف مي‌شويم.

وي تأکيد کرد: من از دو هفته پيش به مسئولان باشگاه گفته بودم که مقابل اين تيم بازي نخواهم کرد. اما چند روز قبل دوباره از من پرسيدند و وقتي که ديدند بر تصميم خود مصرّ هستم، ناراحت شدند. پست دروازه‌باني يکي از ارکان هندبال است و خدا را شکر دروازه‌بان ديگر ما هم آماده بود. ان‌شاءالله در ديدار برگشت که روز جمعه خواهد بود، تيم ما برنده بازي خواهد بود. چون اگر حذف شويم، تمامي انتقادها به‌سمت من خواهد بود که چرا در مسابقات حضور نداشتيم.

محسن باباصفري افزود: طبق قراردادي که دارم، به‌دليل عدم حضور در اين دو بازي جريمه خواهم شد. امروز شنيدم فردا قرار است ميزان جريمه مشخص شود. فعلاً چيزي نگفتند چون مديرعامل باشگاه به ارزش‌‌هاي کشور ما احترام مي‌گذارد و براي من حرف او اهميت دارد.

وي تصريح کرد: شايد در تمديد قراردادم در آينده بندهاي جريمه مشخصي در صورت عدم بازي با نمايندگان رژيم صهيونيستي در نظر بگيرند. به ارزش‌هاي کشورم احترام مي گذارم و از جريمه و يا هر اتفاق ديگري ترسي ندارم و تا آخر پاي آن ايستاده‌ام.

انتخاب دستيار جديد، آزمون اقتدار شفر

با وجود اصرار اعضاي کميته فني استقلال به حضور وينفرد شفر در اين کميته، مربي آلماني هنوز آن را نپذيرفته و بعيد است بپذيرد. اما پشت پرده اين ماجرا دلخوري شفر است. سرمربي استقلال ظاهرا تصور مي‌کند کميته فني قرار است در کارهاي او دخالت کند. مثلا شفر جباري را براي دستياري مي‌خواهد و آنها روي روانخواه تاکيد دارند. اخيرا شفر به فتحي گفته کسي اجازه ندارد در خريد بازيکن در نيم فصل دخالت کند و جالب اينجاست چند روز بعد از اين جلسه مظلومي سخنگوي کميته فني گفت روي خريد بازيکنان نظارت خواهند کرد! البته بعيد به نظر مي‌رسد کميته فني در نهايت بتواند کاري از پيش ببرد چرا که وينفرد شفر سرمربي استقلال است و قاعدتا او حرف آخر را مي‌زند.

ادعاي گرو

پيشنهاد استقلال عالي بود

الحاجي گرو، مهاجم نيجريه‌اي که براي تيم جوانان نيجريه بازي کرده است اعلام کرد رقم قرارداد پيشنهادي استقلال به او آن‌قدر بالا بود که نمي‌توانست اين قرارداد را رد کند. اين بازيکن 24 ساله در ماه آگوست با جدايي از تيم اوسترشوندز سوئد با قراردادي 3 ساله به عضويت استقلال ايران درآمد. او درباره آمدنش به استقلال گفت: «استقلال آن‌قدر قرارداد خوبي به من پيشنهاد داد که نمي‌توانستم آن را رد کنم. البته چهار تيم اروپايي هم بودند که خواستار من بودند و دليل ديگري هم که به استقلال رفتم اين بود که مي‌خواستم اتفاق جديدي را تجربه کنم. در اروپا توانسته بودم براي خودم نام و نشاني درست کنم و به همين خاطر هميشه نام من در اروپا در فهرست خريد باشگاه‌ها خواهد بود. در حال حاضر فقط از زندگي در ايران و فوتبال بازي کردن لذت مي‌برم.» اين مهاجم از زمان حضور در استقلال هنوز موفق به گلزني براي تيمش نشده است.

افزايش ارزش حسيني

تقريبا دو برابر!

يک سايت ترکي با تمجيد از عملکرد مجيد حسيني اعلام کرد نمايش درخشان اين بازيکن در ترکيب ترابزون باعث شده است تا ارزش چشمگيري در قيمت حسيني ايجاد شود. به گزارش سايت gazetedamga، سيد مجيد حسيني در حالي به تيم ترابزون پيوست که خيلي‌ها نگاه منفي به اين انتقال داشتند ولي درخشش اين بازيکن باعث شده است تا نظرها درباره او تغيير کند. او روز به روز عملکرد بهتري براي تيمش در ليگ ترکيه ايفا مي کند و تيمش يعني ترابزون نيز توانسته عملکرد خوبي داشته باشد و 13 امتياز از 5 مسابقه اخير خود به دست آورده است.

اين فوتباليست جوان که قبل از جام جهاني 800 هزار يورو قيمت داشت اکنون ارزش خود را به 5/1 ميليون يورو رسانده است و خيلي‌ها معتقد هستند او حتي بيش از اين‌ها ارزش دارد. هم‌چنين حضور مجيد حسيني و وحيد اميري در تيم ترابزون باعث شده است تا خيلي از هواداران ايراني به دنبال کردن نتايج ترابزون بپردازند و هواداران زيادي به جمع هواداران ترابزون اضافه شده است.

قانون جديد شفر

کارت بگيريد جريمه مي‌شويد!

نگاهي به آمار کارت زرد و قرمزهاي استقلال در 8 هفته‌اي که گذشت نشان مي‌دهد آبي‌ها 16 کارت زرد و 3 کارت قرمز دريافت کرده‌اند که البته يک کارت قرمز هم در جام حذفي به نامشان ثبت شده است. اين تعداد کارت زرد و قرمز در 2 بازي استقلال براي تيمي که داعيه قهرماني در هر 2 جام را دارد اتفاق خوبي نيست و شفر براي حل اين مشکل يک قانون جديد وضع کرده است. با درخواست وينفرد شفر کميته انضباطي باشگاه استقلال جرائمي را براي اين بازيکناني که از اين پس کارت قرمز بگيرند درنظر خواهد گرفت و به آنها ابلاغ خواهد کرد. استقلال در 4 بازي آخر خود 3 اخراجي و چند اخطاري داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته