جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5950

 خبـــرنامه 

 تيم ملي بوليوي در ايران

بازي تدارکاتي چقدر آب مي‌خورد؟

تيم ملي فوتبال ايران قرار است سه شنبه هفته آينده (24 مهر) در دومين بازي تدارکاتي قبل از جام ملت‌هاي آسيا 2019 با تيمي از آمريکاي جنوبي مصاف کند. تيم ملي بوليوي در حالي به ايران خواهد آمد که اين تيم نيز خودش را براي حضور در مسابقات قهرماني آمريکاي جنوبي
(کوپا آمريکا 2019) آماده مي‌کند.

بوليوي تيم پنجاه و هشتم رده‌بندي فيفا و ضعيف‌ترين تيم قاره آمريکاي جنوبي (بر اساس رده‌بندي فدراسيون جهاني) براي حضور در ايران مبلغ 100 هزار دلار از فدراسيون ايران دريافت مي‌کند. همچنين فدراسيون ايران بايد مبلغ 90 هزار دلار براي تهيه بليت هواپيما اعضاي اين تيم بپردازد و در کنار آن هزينه‌هاي اسکان آن‌ها در کشورمان را هم پرداخت کند. با اين حساب فدراسيون فوتبال بايد نزديک به 200 هزار دلار هزينه کند.

از آنجايي که قرار است طبق گفته وزير ورزش فدراسيون‌ها از ارز ثانويه استفاده کنند و با توجه به اينکه قيمت اين ارز حدود 9 هزار تومان است مشخص مي‌شود که فدراسيون فوتبال بايد حدود يک ميليارد و هشتصد ميليون تومان براي حضور تيم ملي بوليوي در ايران هزينه کند. اگر قرار باشد اين رقم به نرخ دلار در بازار آزاد محاسبه شود، هزينه‌هاي بازي تدارکاتي ايران- بوليوي از يک ميليارد و هشتصد ميليون تومان هم بالاتر مي‌رود. پيش‌تر مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال گفته بود که براي حضور تيم ملي فوتبال بوليوي در ايران 120 هزار دلار هزينه مي‌شود و البته تاکيد کرده بود که بايد پول ديگري هم به اين تيم داده شود.

تيم ملي فوتبال ايران با حضور در رده سي‌و‌سوم رده‌بندي فيفا تيم نخست آسيا است و در جام جهاني 2018 نيز عملکرد قابل قبولي داشته و اين اتفاق مي‌تواند زمينه‌ساز رسيدن پيشنهادات خوب براي برگزاري بازي تدارکاتي با تيم ملي کشورمان باشد. به ميدان رفتن مقابل تيم‌هاي خوب دنيا هم نياز اعضاي تيم ملي و هم خواسته اهالي فوتبال به حساب مي‌آيد. فدراسيون فوتبال پيش از اين اعلام کرده بود که براي پياده‌سازي برنامه‌هاي کي‌روش جهت حضور در جام ملت‌هاي آسيا رقم 8/5 ميليون دلار نياز است. پيش از اين فدراسيون فوتبال ايران پيشنهاد يک شرکت خارجي براي بازي تدارکاتي ايران با تيم‌هاي آرژانتين و کلمبيا را رد کرده بود. طبق اين پيشنهاد تيم ايران براي برگزاري اين بازي‌ها هيچ هزينه‌اي متحمل نمي‌شد.

روز سوم بازي هاي پاراآسيايي 2018

6 طلا، حاصل کار نمايندگان ايران

سومين روز از بازي‌هاي پاراآسيايي 2018 اندونزي با درخشش نمايندگان کشورمان پيگيري شد. در اين رقابت ها نتايج زير بدست آمد:

دووميداني:

* احمد اجاقلو در کلاس T45/46/47 ماده دوي 200 متر با ثبت زمان 22:53 ثانيه به مدال برنز رسيد.

* عذرا مهدوي‌کيا به مصاف رقباي خود در ماده پرتاب نيزه کلاس F12/13 رفت و با ثبت رکورد 24/32 متر به مدال برنز رسيد.

*هاجر صفرزاده در دوي 200 متر بانوان کلاس T22 به مصاف حريفانش رفت که در پايان با ثبت زمان 27:94 موفق به کسب مدال نقره شد.

*مهدي اولاد در ماده پرتاب وزنه کلاس F11 با پرتابي به طول 14 متر به مدال طلا رسيد.

*سولماز بازرگان، نماينده کشورمان در ماده پرتاب ديسک بانوان کلاس ادغامي F43/44,F62/64 به مصاف حريفانش رفت که در نهايت با پرتابي به طول 94/29 متر به مدال برنز رسيد.

*سامان پاکباز در کلاس F12 پرتاب وزنه با رکورد 19/15 متر به مدال نقره رسيد. مسعود حيدري نيز با حدنصاب 47/14 متر مدال برنز کسب کرد.

* محمدرضا احمدي در ماده پرتاب وزنه کلاس F33 با پرتابي به طول 92/9 متر ضمن شکستن رکورد آسيا به مدال طلا رسيد. مهدي عليزاده در همين ماده و با رکورد 34/9 متر موفق به کسب مدال برنز شد.

*اميد ظريف صنايع در دوي 100 متر مردان کلاس T13 به مصاف حريفانش رفت که در نهايت با ثبت زمان 11:49 ثانيه مدال برنز را از آن خود کرد.

*داودعلي قاسمي در ماده 100 متر کلاس T37 با ثبت رکورد 97/11 ثانيه به مدال نقره رسيد.

*فرزاد سپهوند و شهرام حسن‌پور نمايندگان کشورمان در ماده پرتاب ديسک کلاس ادغامي F43/44 - F62/64 به مصاف حريفان‌شان رفتند که در پايان سپهوند موفق به کسب مدال طلا شد و حسن‌پور به عنواني بهتر از ششمي نرسيد.

تيراندازي:

*در فينال تپانچه 10 متر بادي کلاس Sh1 تيراندازي بازي هاي پاراآسيايي با حضور ساره جوانمردي، سميرا ارم و عاليه محمودي و تيراندازاني از کشورهاي کره جنوبي، تايلند و چين برگزار شد ساره جوانمردي در مصافي ايراني با کسب 237/6 امتياز عنوان قهرماني را کسب کرد و طلا گرفت. سميرا ارم صاحب نشان نقره شد.عاليه محمودي نيز هشتم شد.

جودو:

* اميد جعفري در وزن 81- کيلوگرم صاحب گردن‌آويز برنز شد.

وزنه‌برداري:

* وزنه برداران دسته 65 کيلوگرم مردان به روى تخته رفتند که در پايان حمزه محمدى نماينده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد.

*روح الله رستمى وزنه بردار دسته 72 کيلوگرم کشورمان به رقابت با حريفانش پرداخت و در پايان مدال باارزش طلا را از آن خود کرد.

شنا:

*شاهين ايزديار که در رشته شنا ماده 200 متر مختلط کلاس SM10 همراه با شناگراني از کره شمالي، مالزي، قزاقستان و هند به آب پريده بود، در نهايت توانست طلاي ديگري براي ايران به دست بياورد. اين سومين طلاي ايزديار در اين رقابت‌ها است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته