جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 در جلسه هيأت دولت به رياست دکتر روحاني؛
 اختصاص 90 ميليارد ريال اعتبار براي جبران خسارات ناشي از وقوع سيل در چهار استان کشور 

 
هيأت وزيران با اختصاص مبلغ 90 ميليارد ريال اعتبار براي جبران خسارات ناشي از وقوع سيل در استان‌هاي گيلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالي موافقت کرد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، در جلسه هيأت دولت که به رياست حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري برگزار شد، مبلغ 30 ميليارد ريال به صورت هزينه اي به منظور بازسازي اماکن مسکوني، ساختمان‌ها و تأسيسات زيربنايي خسارت ديده از سيل اختصاص يافت که سهم استان‌هاي مازندران و گيلان هرکدام 10 ميليارد ريال و استان‌هاي گلستان و خراسان شمالي هرکدام پنج ميليارد ريال خواهد بود.

همچنين مبلغ 60 ميليارد ريال به صورت تملک دارايي سرمايه اي به منظور بازسازي زيرساخت‌ها و اماکن مسکوني آسيب ديده در استان‌هاي ياد شده اختصاص يافت که از اين ميزان، مبلغ 20 ميليارد ريال به هريک از استان‌هاي مازندران و گيلان و مبلغ 10 ميليارد ريال به هريک از استان‌هاي گلستان و خراسان شمالي اختصاص مي‌يابد.

علاوه بر اين مبالغ، يک هزار ميليارد ريال نيز براي بازسازي زيرساخت‌هاي آسيب ديده در استان‌هاي مذکور از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص يافت.

هيأت دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادي از طرح‌هاي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، نماينده خود را براي پيگيري موضوع تعيين کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته