جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 ادامه نامهرباني‌ها در حق فوتسال
 خبري از پاداش و بازي دوستانه نيست! 

 
ديدار دوستانه تيم ملي فوتسال ايران برابر برزيل در حالي به دليل مشکلات مالي لغو شد که از آخرين اردو و ديدار تدارکاتي تيم ملي فوتسال در خارج از کشور نزديک به هشت ماه مي‌گذرد.ديدار دوستانه تيم ملي فوتسال ايران مقابل برزيل، ديروز لغو شد؛ خبري که از چند روز پيش زمزمه‌هاي آن به گوش مي‌رسيد. اين اتفاق در حالي رخ داد که از آخرين اعزام تيم ملي فوتسال به خارج از کشور براي برگزاري ديدار دوستانه، نزديک به هشت ماه مي‌گذرد و در سالي که رويداد فوتسالي چنداني وجود ندارد،‌ کادرفني تيم ملي، حساب ويژه‌اي روي بازي با برزيل باز کرده بود. بي‌مهري فدراسيون‌نشين‌ها به فوتسال بحث تازه‌اي نيست و در سال‌هاي گذشته بارها شاهد اين اتفاق بوده‌ايم؛ از عقب افتادن متوالي پاداش ملي‌پوشان تا لباس‌هاي بي‌کيفيت و حاشيه‌ساز در جام جهاني 2016 کلمبيا.

تسنيم در اين خصوص نوشته: مسئولان فدراسيون که براي اهداي جام قهرماني به همراه چند مسئول ديگر کيلومترها تا چين تايپه مي‌روند تا خود را در قهرماني تيم ملي فوتسال در آسيا شريک کنند و عکسي با کاپ قهرماني بيندازند، حالا حاضر نيستند کوچکترين هزينه‌اي براي سفر فوتساليست‌ها و حتي پرداخت همان پاداش قهرماني آسيا انجام دهند. مهدي تاج و علي کفاشيان که خروجي جلسه آنها لغو سفر ملي‌پوشان به برزيل بود، بهمن ماه سال گذشته در مراسم قهرماني تيم ملي فوتسال در آسيا وعده پرداخت پاداش 22 ميليوني را به ملي‌پوشان دادند اما هنوز به اين وعده خود عمل نکرده‌ و به نظر مي‌رسد به طور کامل اين موضوع را فراموش کرده‌اند.

نکته جالب اين است که علي کفاشيان اسفندماه سال گذشته در مورد دليل عدم پرداخت پاداش تيم ملي فوتسال گفته بود، «مگر پاداش‌ها عقب افتاده؟ عيبي ندارد، جوانيم و ان‌شاءالله کار مي‌کنيم و پرداخت مي‌کنيم. دير يا زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد»

فدراسيون فوتبال در حالي دليل لغو سفر تيم ملي فوتسال به برزيل را مسائل مالي عنوان مي‌کند که قرار است براي برنامه آماده‌سازي تيم ملي فوتبال براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا مبلغ 5 ميليون و 800 هزار دلار هزينه کند! هزينه سرسام آوري که فدراسيون فوتبال اعلام کرده 2 ميليون و 500 هزار دلار آن را وزارت ورزش تقبل کرده و بقيه آن را هم هنوز نتوانسته تأمين کند. فدراسيون فوتبال که براي بازي دوستانه تيم‌هاي فوتبال ايران و بوليوي نزديک 2 ميليارد تومان هزينه کرده تا تيم پنجاه‌وهشتم دنيا را به ايران بياورد، نمي‌تواند منابع مالي اعزام تيم فوتسال به برزيل را تأمين کند؟ تمام اين هزينه‌ها براي تيم ملي فوتبال انجام مي‌شود تا اين تيم در جام ملت‌هاي 2019 آسيا قهرمان و باعث شادي مردم شود. آن وقت همين فدراسيون به تيم ملي فوتسال که عنوان سومي جهان را يدک مي‌کشد، بي‌توجهي و با اين تيم همانند طفل سرراهي برخورد مي‌کند.

اينکه براي موفقيت تيم ملي فوتبال هزينه شود کاري غيرمنطقي نيست اما اينکه ساير رشته‌ها در فدراسيون فوتبال ناديده گرفته شود، حتما غيرمنطقي است.

بي‌توجهي فدراسيون فوتبال به بسياري از مسائل و مشکلات فوتسال و انصراف باشگاه‌هاي بزرگ از تيمداري، باعث نزول اين رشته و فرار بازيکنان ملي‌پوش به خارج از کشور شده است؛ اتفاقي که دير يا زود تأثيرات آن را در بدنه فوتسال و نتيجه‌گيري‌هاي اين رشته در آسيا و جهان خواهيم ديد.

به نظر مي‌رسد راه حل مناسب براي فرار فوتسالي‌ها از اين اتفاقات،‌ جدايي کميته فوتسال از فدراسيون فوتبال است؛ اتفاقي که سال‌هاست اهالي فوتسال به دنبال آن هستند اما هيچ وقت اين فرضيه حتي به واقعيت نزديک هم نشده است.

کميته فوتسال که بودجه مشخصي از سوي فدراسيون فوتبال ندارد، قطعاً براي اعزام تيم‌هايش در مقاطع مختلف دچار مشکل خواهد شد و بايد راهکار مناسبي براي اين مسئله از سوي مسئولان کميته فوتسال در نظر گرفته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته