جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 دکتر روحاني:
 مشکلي براي مذاکره با ترامپ نداريم ،مشروط براينکه به عهدشان عمل کنند 

 رييس جمهوري گفت: زماني که در نيويورک بودم رهبران چهار کشور بزرگ آمدند ، واسطه شدند که با رييس جمهوري آمريکا ملاقات کنم. اين موضوع واسطه نمي خواهد. ما براي حرف زدن مشکلي نداريم به شرطي که طرف ما براي حرف، قول و عهد خودش ارزش قائل باشد.به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در جلسه معاونين و مديران وزارت امور اقتصادي و دارايي خطاب به آمريکايي ها اظهار داشت: شما به تعهدات خود عمل کنيد آنگاه صحبت خواهيم کرد، ما براي حرف زدن مشکل نداريم، طرف ما اگر طرفي باشد که براي حرف و قول و عهد و پيمان خود ارزش قائل باشد حرف زدن که مشکل ندارد.

رييس جمهوري افزود: امروز خوشبختانه در اين ماجرا و تخلف اخير آمريکا، اين کشور از هميشه منزوي تر است. شما ببينيد چند کشور هستند که از کار اقدام آمريکا حمايت مي‌کنند و آنهايي که مخالفت مي کنند چه ميزان هستند.وي اظهار داشت: ما در بخش سياسي، افکار عمومي و حقوقي موفقيت‌هاي بسيار خوبي به دست آورديم؛ اين اقدام ساده نيست که امريکا بر روي حرفي بايستد و کل اتحاديه اروپا در مقابل آن مقاومت کند. اين يعني پيروزي ديپلماسي و سياست خارجي.

رييس جمهوري گفت: برخي فکر مي‌کنند ما در برجام که مذاکره کرديم و به نتيجه رسيديم ، موفقيت بزرگي بود ولي امريکايي‌ها اين موفقيت‌ها را از بين بردند، خير اينطور نيست، اين تفسير اشتباه است. ما اين موفقيت را حداقل از لحاظ سياسي امروز داريم، همانطور که در برجام اکثريت قاطع کشورهاي دنيا به غير از 2 – 3 کشور همه موافق و حامي بودند، امروز هم همه کشورهاي دنيا به استثناي چند کشور در برابر آمريکا هستند و درکنار ايران هستند اين موفقيت ديپلماسي ماست.

رسانه ها با صداي بلند موفقيت ايران را اعلام کنند

روحاني افزود: شما در سازمان ملل ديديد که استقبال افکار عمومي دنيا از سخنان مسئولان ايراني چه ميزان بود و از مسئولين کاخ سفيد چه مقدار بود؛ شما ديديد شوراي امنيتي که تشکيل داده بودند تا آخرين ميخ را بر تابوت برجام بزنند چگونه شوراي امنيت تبديل شد به جمع حاميان برجام، اين درست نقطه مقابل است.

وي تاکيد کرد: پس ما از لحاظ سياسي موفقيم، از لحاظ سياسي پيروزيم. رسانه ها و صدا و سيماي ما بايد اين موفقيت را با صداي رسا اعلام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته