جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 يك نكته از هزاران 

 مهارت مهمي كه نياموخته‌ايم!

هر روز حجم زيادي خبر از طريق رسانه‌ها و شبكه‌هاي مجازي به سمع و نظر عموم مي‌رسد. در ميان اين خبرهاي انبوه، همواره بخشي از آنها مربوط به اختلافات خانوادگي، درگيري‌هاي خياباني، نزاع‌ها و... هستند كه متاسفانه در موارد زيادي، منجر به قتل هم مي‌شوند.

خبر درگيري بين پدر و پسر در يكي از مناطق تهران كه منجر به خشم پدر شده و باعث شده بود او پسر 39 ساله خود را به آتش كشيده و موجب مرگ وي در اثر شدت جراحات ناشي از سوختگي شود، از جمله اين خبرهاي تلخ بود كه اين روزها در رسانه‌ها منتشر شد. پرونده مربوط به اين پدر كه بنا به اذعان رسانه‌ها سابقه مصرف مخدر شيشه را دارد، اكنون در مرحله انجام تحقيقات تكميلي است. اما اين تنها مشتي نمونه خروار و مصداق كوچكي از صدها و هزاران درگيري است كه هر روز در گوشه و كنار كشورمان اتفاق مي‌افتد. نزاع‌ها و درگيري‌هاي كودكانه بر سر جاي پارك ماشين، سرعت و سبقت گرفتن از يكديگر، ايستادن در صف و... كه بارها و بارها موجب آلوده شدن دست نزاع‌كنندگان به خون انساني ديگر شده است.

هر چند شكل و شمايل اين درگيري‌ها تا حدي با هم فرق دارد، اما نقطه مشترك همه آنها را مي‌توان در يك چيز خلاصه كرد؛ عدم آموزش مهارت كنترل خشم به افراد جامعه و توانا نبودن افراد در تسلط و غلبه بر خشم‌هاي آني و ناگهاني.

با توجه به اثراتي كه اين مسأله بر زندگي اجتماعي دارد، انتظاري كه وجود دارد اين است كه اين موضوع در بخشها و دستگاههاي مختلف جدي گرفته شود و مسئولان حوزه‌هاي مختلف، براي توسعه مهارت مبارزه با خشم در جامعه، فكري كنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته