جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 ميز خبر 

 آلمان به آموزش افسران ارتش عربستان ادامه مي‌دهد

با وجود تنش پس از قتل جمال خاشقجي، روزنامه‌نگار مخالف سعودي و درخواست براي توقف صادرات سلاح به اين کشور، نيروهاي مسلح آلمان به برنامه خود براي آموزش ارتش عربستان ادامه مي‌دهند.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري دويچه وله، مقام‌هاي نظامي آلمان تاييد کردند که نيروهاي مسلح آلمان همچنان به آموزش نيروهاي سعودي و با وجود تنش ديپلماتيک ناشي از قتل جمال خاشقجي ادامه مي‌دهند.در قالب همين برنامه، هفت افسر سعودي اکنون در حال آموزش در آکادمي رهبري نيروهاي مسلح آلمان در هامبورگ هستند.

تهديد نفوذ 20 هزار "پناهجوي مسلح" به اتحاديه اروپا

وزارت امور خارجه اتريش اعلام کرد بيش از 20 هزار پناهجو از خاورميانه و آفريقاي شمالي که به سلاح سرد مجهز هستند، منتظر فرصتي براي تعرض به مرز بوسني- کرواسي و نفوذ به اتحاديه اروپا هستند.

به گزارش ايسنا، روزنامه کرون اتريش در گزارشي به نقل از وزارت خارجه اين کشور نوشت: 95 درصد از اين پناهجويان، مردان جوان پاکستاني، ايراني، الجزايري و مراکشي هستند.پناهجويان که براي رسيدن غيرقانوني به کشورهاي اروپايي از جمله آلمان، انگليس و نروژ خودشان را به اروپا رسانده‌اند، در نزديکي مرزهاي شمال غرب بوسني گير افتاده‌اند چرا که پليس ضد شورش کرواسي ورود آنها به اتحاديه اروپا را مسدود کرده است.

اشاره جدي از سوي بن‌سلمان به اسرائيل درباره برقراري روابط

روزنامه يديعوت آحارونوت رژيم صهيونيستي نوشت: بحرين رسما از نتانياهو دعوت به عمل مي‌آورد.به گزارش ايسنا، به نوشته اين روزنامه، بحرين از بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسرائيل رسما براي سفر به اين کشور دعوت خواهد کرد.اين روزنامه افزود: اشاره جدي از محمد بن سلمان وليعهد عربستان به اسرائيل رسيده مبني بر اينکه آماده پايان دادن به قطع روابط و برقراري روابط است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته