جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 خبــــر 

 دي‌ميستورا: تدوين قانون اساسي جديد، گام اول براي بازسازي سوريه است

فرستاده ويژه سازمان ملل به سوريه در سخناني گفت که تدوين قانون اساسي جديد سوريه به ميزان قابل توجهي در تسريع روند بازسازي اين کشور سهيم خواهد بود.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت النشره، استفان دي‌ميستورا، فرستاده ويژه سازمان ملل به سوريه در جريان نشست انجمن جهاني جوانان در شهر "شرم الشيخ" مصر اظهار کرد: تدوين قانون اساسي جديد سوريه بازسازي آن کشور را تسريع خواهد کرد. ابتدا بايد اين روند تکميل و پس از آن بازسازي آغاز شود.

وي افزود: درحال حاضر به منظور حل و فصل درگيري حال حاضر در سوريه گفت‌وگوهايي در اين باره وجود دارد و گروه‌هاي مختلفي در حل و فصل اين نزاع مشارکت مي‌کنند.

دي‌ميستورا ادامه داد: تعداد زيادي از کشورهاي اروپايي قصد مشارکت دربازسازي سوريه را دارند تا مانع پناهنده شدن سوري‌ها در اروپا شوند.

سخنگوي دولت آلمان:

برلين در حال بررسي حفاظت از شرکت هاي فعال در ايران است

سخنگوي دولت آلمان خواستار ادامه روابط تجاري قانوني و مجاز با ايران پس از اعمال مجدد تحريم هاي آمريکا عليه تهران شد و اعلام کرد که اين کشور در حال بررسي چگونگي حفاظت از شرکت هاي فعالي است که تحت تاثير تحريم هاي آمريکا عليه ايران قرار مي گيرند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، 'اشتفان سايبرت'تصريح کرد که آلمان در حال بررسي اين است که چگونه مي تواند از اصل و پايه تعاملات تجاري اش حفاظت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته