جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 تمديد مهلت ثبت نام بدون آزمون کارداني به کارشناسي غير انتفاعي 

 مهلت ثبت‌نام و پذيرش بدون آزمون دانشگاه‎ها و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسـته سال 1397 تا 27 آبان تمديد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به درخواست مؤسسات آموزش عالي غير دولتي- غيرانتفاعي مبني بر عدم تکميل ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي و براساس موافقت دفتر گسترش آموزش عالي مبني بر پذيرش دانشجو در رشته هاي داراي پذيرش با سوابق تحصيلي (معدل کل دوره کارداني) در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1397 تمديد شد.

داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات غيردولتي (اعم از داوطلباني که در آزمون مذکور ثبت‌نام کرده و يا ثبت‌نام نکرده‌اند) مي توانند براي ثبت‌نام در رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه به لينک جستجوي عنوان مؤسسه و کدرشته‌محل‌هاي اطلاعيه در سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org مراجعه کنند.

رشته‌هاي پذيرنده دانشجو در لينک جستجوي مورد نظر اعلام شده است و داوطلبان با توجه به توضيحات اعلام شده و با به همراه داشتن مدارک مندرج در اطلاعيه، از تاريخ 15 تا 27 آبان 97 مي توانند به مؤسسه آموزش عالي محل پذيرش رشته تحصيلي مورد تقاضا مراجعه کنند.

در اين مرحله، پذيرش دانشجو براي مؤسسات آموزش عالي غير دولتي – غير انتفاعي منحصراً در رشته‌هاي تحصيلي پذيرش براساس سوابق تحصيلي (معدل کل دوره کارداني) مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اطلاعيه‌هاي آزمون مربوط صورت مي پذيرد.

متقاضيان بايد حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 97 داراي مدرک کارداني (فوق ديپلم) باشند و لازم است مدارک خود را کنترل کنند.

تبصره: در صورتي که تشکيل کلاس براي نيمسال دوم سال تحصيلي 98-1397 از سوي مؤسسه ميسر باشد، ثبت‌نام از داوطلباني که تا تاريخ 30 بهمن 97 مدرک تحصيلي کارداني (فوق ديپلم) خود را اخذ مي‌کنند، به صورت مشروط و با شروع تحصيل از بهمن‌ماه 1397 پس از ارائه مدرک مربوط بلامانع است.

تمامي داوطلبان بايد در زمان ثبت‌نام از طريق مؤسسه مربوط، بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 270 هزار ريال (27 هزار تومان) از طريق سيستم پرداخت الکترونيکي در سايت سازمان سنجش اقدام کنند.

هر داوطلب مي‌تواند صرفاً متقاضي يک کد رشته ‌محل در يک مؤسسه باشد. در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته و يا در دو مؤسسه، اطلاعات وي از بانک اطلاعات پذيرفته‌شدگان يکي از موسسات بر اساس ضوابط سازمان سنجش حذف خواهد شد و هيچگونه اعتراضي در اين خصوص پذيرفته نخواهد شد.

تمامي متقاضيان «مرد» بايد در زمان ثبت‌نام و شرکت در اين مرحله از پذيرش دانشجو، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.

پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي که به آن مراجعه کرده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تأييد نهايي اين سازمان به‌صورت مشروط خواهد بود.

مدارک مورد نياز شامل اصل شناسنامه و يک برگ تصوير از تمام صفحات آن، اصل کارت ملي و دو برگ تصوير پشت و روي آن، شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 تهيه شده در سال جاري، مدرک‌ ‌وضعيت ‌نظام ‌وظيفه (براي برادران)، اصل حکم مرخصي سالانه براي کارمندان دولت يا موافقت رسمي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع است.

همچنين اصل يا گواهي مدرک کارداني (فوق ديپلم)، اصل ‌حکم ‌استخدامي و يا گواهي کارمندان رسمي و يا پيماني وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي دولتي، تأييديه تسويه حساب با صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از ديگر مدارک ثبت نام است.

ثبت‌نام و ادامه تحصيل دارندگان مدرک معادل کارداني که داراي شرايط مندرج در دفترچه راهنماي اين آزمون باشند، بلامانع است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته