جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 دو نشانه اصلي ابتلا به تومور گوش 

 استاد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با اشاره به دو نشانه اصلي ابتلا به تومور گوش گفت: در سنين بالا پيرگوشي دليل عمده وزوز گوش است ولي در هر شرايط بايد اين مساله جدي گرفته شود و جهت تشخيص علت آن اقدام به موقع انجام داد.دکترعلي افتخاريان در آستانه برگزاري شانزدهمين کنگره بين‌المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران اظهار داشت: اين کنگره 6 تا 9 آذرماه سال جاري در مرکز همايش‌هاي رازي با حضور اساتيد و صاحبنظران برجسته برگزار مي‌شود.

وي افزود: اتولوژي مربوط به بيماري‌هاي گوش و قاعده طرفي جمجمه بوده که شامل تومورها، مشکلات مادرزادي گوش و عفونت گوش و ... است.وي در مورد تومورهاي گوش گفت: اکثر اين تومورها با کم‌شنوايي و صداهاي اضافه در گوش همچون وزوز گوش همراه هستند و علائم ديگري همچون درد، کمتر در مراحل اوليه با آن همراه است.

اين استاد دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ادامه داد: درمان تومورهاي گوش از طريق جراحي است و به ندرت درمان‌هاي ديگر براي آن صورت مي‌گيرد البته تشخيص به موقع در درمان موفقيت‌آميز اين بيماري حائز اهميت است.وي بيان داشت: وزوز گوش علل مختلفي دارد و هر علتي در مسير شنوايي مي‌تواند سبب آن باشد و براي درمان آن بايد ابتدا منشأ مشکل را پيدا کرد.افتخاريان گفت: در سنين بالا پيرگوشي دليل عمده وزوز گوش است ولي در هر شرايط بايد اين مساله جدي گرفته شود و جهت علت آن اقدام به موقع انجام داد. شانزدهمين کنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن، 6 تا 9 آذرماه سال جاري با حضور اساتيد و صاحبنظران برجسته برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته