جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 در استان 

 بازديد مديرکل بنياد مسکن گلستان از پروژه‎هاي بنياد مسکن مينودشت و گنبد

گرگان- قهرمان

زماني نژاد، مديرکل بنياد مسکن استان گلستان با همراهي معاونين پشتيباني و عمران روستايي از پروژه‎هاي بنياد در شهرستانهاي مينودشت و گنبد بازديد نمودند و در خلال اين بازديد ها با همکاران اين دو شعبه نيز ديدار و گفتگو کردند.مديران شعب مينودشت و گنبد در جلسه ديدار همکاران با مديرکل و معاونين گزارشي از وضعيت جاري شعب ارائه کردند.

زماني نژاد، مديرکل بنياد مسکن استان نيز در اين جلسه ضمن تشکر از همکاران به جهت اقدامات صورت گرفته، اجراي دقيق سياست شعبه محوري و تحقق صد درصدي بودجه سال 97 بنياد مسکن استان را دو عامل مهم در برنامه‎ريزي‎هاي صورت گرفته در سال‎جاري دانستند و مهمترين هدف از اجراي اين دو طرح را در وهله اول خدمت به مردم دانستند.ايشان با اشاره به برگزاري جلسات کميته پايش عملکرد شعب و شوراي هماهنگي و برنامه‎ريزي اقتصادي بنياد مسکن استان و تشکر از معاونت پشتيباني به جهت پيشنهاد و راه‎اندازي اين دو طرح و تاکيد بر ادامه مستمر اين جلسات، از اقدامات و تلاشهاي همکاران در نيمه نخست سال تشکر کردند و ابراز داشتند:نتايج اين جلسات، در جلسه آتي شوراي اداري بنياد مسکن استان ارائه و مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت.

مديرکل بنياد مسکن استان با اشاره به ظرفيت‎هاي موجود در دو شهرستان مينودشت و گنبد، بر پيگيري‎هاي مستمر جهت استفاده از اين ظرفيت‎ها تاکيد کردند.

كاهش زمان تحويل چغندر به کارخانه قند در چهارمحال و بختياري

شهركرد- بهار عبدالغني

معاون بهبود امورگياهي سازمان جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري گفت:امسال زمان تحويل چغندر توليدي به کارخانه قند استان ،با انجام زمان‎بندي در برداشت محصول و ايجاد صف انتظار تحويل از 4 روز سالهاي گذشته، به کمتر از يک روز کاهش يافته است.حميدرضا دانش افزود:با کاهش تحويل زمان چغندر قند، هزينه حمل و نقل کشاورزان نيز کاهش مي‎يابد و در وقت کشاورزان براي تحويل محصول صرفه‎جويي مي‎شود.

وي با اشاره به توليد و برداشت 84 هزار تن محصول چغندرقند در استان تاکيد کرد:با تمهيدات انديشيده شده ، مطالبات چغندرکاران نيز در کمترين زمان ممکن پرداخت مي‎شود. دانش ، از افزايش 17 درصدي توليد محصول چغندرقند در دولت دوازدهم خبر داد و افزود: ميزان توليد اين محصول براي مصارف خوراکي تا دو سال گذشته 61 هزار تن بود.

معاون بهبود امور گياهي سازمان جهاد کشاورزي، سطح زيرکشت چغندرقند استان براي سال زراعي جاري را بيش از 145 هکتار عنوان کرد و افزود: با مديريت و تغيير الگوي کشت، امسال در هر هکتار 2 تن محصول چغندر برداشته شده است. وي گفت:شهرستان‌هاي کيار، شهرکرد و لردگان بيشترين سطح زيرکشت چغندرقند استان را دارد.

سال گذشته 19 هزار تن محصول شکر از سوي کارخانه قند در چهارمحال و بختياري توليد شد.

سالانه بيش از يک ميليون و 500 هزار تن محصول باغي، زراعي، دامي و شيلاتي در چهارمحال و بختياري توليد مي شود.

در تبريز آغاز شد؛

عمليات زيرسازي مسير پارک ائل داغي به طرف ايستگاه دوم تله کابين

تبريز-توفيقي

مديرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علي شهرداري تبريز از آغاز عمليات زيرسازي مسير دسترسي از پارک ائل داغي به طرف ايستگاه دوم تله کابين خبر داد.

شمس الله فيروزيان از آغاز عمليات اجرايي بهسازي راه دسترسي بين ايستگاه دوم تله کابين و پارک ائل داغي تفرجگاه عينالي در راستاي تسهيل تردد شهروندان و گردشگران به ارتفاعات اين تفرجگاه خبر داد.

فيروزيان با اشاره به بازديد مهندس ايرج شهين باهر شهردار تبريز و دستور وي براي تسريع در اجراي اين پروژه گفت:راه دسترسي ايستگاه دوم تله کابين به پارک ائل داغي از داخل طرح جنگل‎کاري 200 هکتاري و طبيعت بکر و زيباي عينالي مي‎گذرد.وي افزود: با اتمام عمليات بهسازي، علاوه بر توسعه گردشگري اين منطقه، امکان تردد و گردش براي شهروندان عزيز که به دليل نداشتن استطاعت بدني کافي نمي‎توانند از زيبايي‎هاي اين منطقه بهره‎مند شوند نيز تسهيل مي‎شود.فيروزيان تصريح کرد: طول مسير5650 متر و عرض آن 8 متر مي‎باشد که با خاکريزي به حجم6780 مترمکعب و کمپکت آن، يک و نيم کيلومتر از مسير توسط سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري تبريز انجام گرفته است.مديرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علي شهرداري تبريز در پايان اظهار داشت: در حال حاضر2 کيلومتر از مسير ياد شده براي آسفالت‎ريزي اساسي آماده شده است و به زودي شاهد آسفالت‎ريزي در اين مسير خواهيم بود.

در شهريار برگزار شد؛

کارگاه آموزشي مديريت مصرف و بازچرخاني آب براي معلمان

شهريار-برزگر

کارگاه آموزشي مديريت مصرف بهينه و بازچرخاني آب براي معلمين آموزش و پرورش شهرستان شهريار توسط دفتر روابط عمومي آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران برگزار شد.طي برگزاري اين کارگاه مدير دفتر روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرکهاي غرب تهران ضمن خير مقدم از حضور و همکاري آموزگاران خصوصاً غرب استان تهران تقدير و تشکر کرد.

ولي زاده دلاور گفت: با توجه به شرايط جوي آب و هوايي طي سال‌هاي اخير، کاهش بارش‌ها و به طبع آن افت منابع آب لازم است بيش از گذشته به موضوع مديريت مصرف بهينه در جامعه و فرهنگ‌سازي در اين خصوص مبادرت ورزيم.وي افزود:متولي فرهنگ‌سازي در مورد صرفه‎جويي آب فقط شرکت آب و فاضلاب نيست، بلکه همه مردم در شرايط فعلي اين وظيفه را برعهده دارند و معلمين همواره کمک کرده‎اند که اين فرهنگ در جامعه خصوصاً دانش آموزان و نسل‎هاي آينده نهادينه شود زيرا آب يک منبع تجديد ناپذير و ملي است.ولي زاده در ادامه با تشريح عملکرد آبفاي غرب استان تهران در اجراي پروژه‎هاي شبکه جمع‎آوري فاضلاب و ساخت تصفيه‎خانه‎هاي شهرستان‎هاي شهريار، قدس و ملارد اظهار داشت: اجراي پروژه‎هاي فاضلاب در غرب استان تهران در آينده‎اي نزديک سرسبزي گذشته را به اين منطقه باز مي‎گرداند.

مدير دفتر روابط عمومي وآموزش همگاني آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران در پايان به برگزاري دومين مسابقه نقاشي آب=زندگي، در سطح مدارس غرب استان تهران اشاره کرد و از مجموعه آموزش و پرورش خواست همچون گذشته همکاري لازم را در اجراي اين مسابقه با آبفا داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته