جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 افزايش نرخ اجاره آزادي
 غافلگيري پرسپوليس در آستانه بازي بزرگ 

 هزينه بازي در ورزشگاه آزادي براي ديدار برگشت پرسپوليس در فينال ليگ قهرمانان 112 ميليون تومان است؛ اين نرخِ مصوب و جديدي است که براي اجاره بهاي استقلال و پرسپوليس تعيين شده است.دو تيم پرسپوليس و استقلال براي برگزاري ديدارهاي خانگي در ورزشگاه آزادي، مبلغي به عنوان اجاره بها به شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي پرداخت مي کنند.اين مبلغ سال گذشته 70 ميليون تومان براي هر دو تيم در هر بازي تعيين شده بود اما امسال نرخ اجاره ورزشگاه آزادي براي سرخابي ها بيش از 40 ميليون تومان افزايش داشته است.

البته به گفته فرهاد نيکوخصال مدير مجموعه ورزشي آزادي قيمت کارشناسي اجاره ورزشگاه آزادي براي ديدارهاي امسال کمي دير انجام شد. نرخ جديد بايد از فروردين ماه با افزايش 10 تا 20 درصدي محاسبه مي شد اما اين کار با تاخير چندماهه انجام شده است. در هر صورت طبق قيمت کارشناسي جديد، اجاره ورزشگاه آزادي براي ديدارهاي خانگي امسال دو باشگاه پرسپوليس و استقلال 112 ميليون تومان تعيين شده و اين رقمي است که پرسپوليس و استقلال بايد بابت ديدارهاي خانگي خود در آزادي پرداخت کنند.

با اين حساب پرسپوليسي ها که شنبه آينده و در ديدار برگشت فينال آسيايي خود ميزبان تيم کاشيما آنتلرز ژاپن هستند، بايد 112 ميليون بابت اجازه ورزشگاه آزادي پرداخت کنند. اما اين سوال مطرح است که با توجه به حساسيت اين بازي براي مجموعه فوتبال و ورزش ايران ممکن است تخفيفي براي اجازه آزادي در اين بازي لحاظ شود؟ يا اينکه با لحاظ کردن اهميت بازي، حضور گسترده مسئولان و تماشاگران و به خصوص درآمدي که از اين بازي نصيب پرسپوليس مي شود، رقم اجازه براي اين تک بازي افزايش خواهد داشت؟

مصطفي رهگذر مدير روابط عمومي شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي در گفت و گو با مهر ضمن تائيد تعيينِ اجاره بهاي 112 ميليون توماني اين شرکت براي دو باشگاه پرسپوليس و استقلال و در پاسخ به اين پرسش گفت: اينکه اجاره ورزشگاه آزادي براي فينال ليگ قهرمانان تغييري در جهت افزايش يا کاهش نرخ مصوب داشته باشد، بعيد است. قيمت کارشناسي تعيين شده براي ديدارهاي خانگي، تمام بازي ها در همه سطوح را شامل مي شود. به هر حال يک بازي مانند ديدار پيش روي پرسپوليس و کاشيما آنتلرز حساسيت هاي بالايي دارد و ممکن است يک بازي هم دور از اين شرايط و با تعداد تماشاگر کم برگزار شود.

پرسپوليس جمعه و پيش از ديدار با کاشيما آنتلرز يک جلسه تمريني در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد کرد. اين تيم علاوه بر اجاره اي که بابت برگزاري ديدار فينال ليگ قهرمانان در آزادي بايد پرداخت کند، بايد بابت اين جلسه تمريني هم مبلغي را به شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي بپردازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته