جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5972

 خبـــرنامه 

 اتفاق تکراري براي استقلال

کريمي مصدوم شد

در نيمه اول بازي ماشين‌سازي تبريز و استقلال، علي کريمي در يک برخورد نه چندان سنگين با بازيکن حريف مصدوم شد. او دقايقي در کنار زمين توسط پزشکان مشغول مداوا بود اما مشخص شد که نمي‌تواند به بازي ادامه دهد و وينفرد شفر بايد يک بار ديگر او را تعويض کند. سرانجام و در حالي که مارکوس نيوماير دقايقي در حال گرم کردن بود رضا آذري به جاي کريمي وارد زمين شد.اين براي دومين بار متوالي است که کريمي در جريان يک بازي استقلال مصدوم مي‌شود و شفر مجبور به انجام يک تعويض اجباري! کريمي در بازي هفته دهم استقلال مقابل سپاهان هم در دقيقه 17 مصدوم شد و جاي خود را به نيوماير داد. اين مصدوميت‌هاي پرتعداد آن هم با برخوردهاي نه چندان سنگين، احتمالا تاييدکننده مصدوميت مزمني است که کريمي دارد و بارها آن را تکذيب کرده است.

پيشنهاد عجيب ژاوي

فوتبال 10 نفره!

ستاره اسپانيايي باشگاه السد در آخرين روز‌هاي فوتبال حرفه‌اي در پيشنهادي عجيب و غيرمنتظره خواستار کم شدن تعداد بازيکنان حاضر در تيم‌هاي فوتبال حرفه‌اي در بازي‌هاي رسمي شد. در شرايطي که از مدت‌ها قبل تيم تحقيقاتي فيفا در حال پيگيري پيشنهادات کارشناسان و ستاره‌هاي دنياي فوتبال براي بالا بردن جذابيت و هيجان اين رشته ورزشي است، راديو کاتالونيا از قول ژاوي هرناندز کاپيتان سابق بارسلونا و تيم ملي اسپانيا نوشت که تيم‌هاي حرفه‌اي بايد به جاي 11 بازيکن از 10 بازيکن در مسابقات رسمي بهره ببرند. در گزارش راديو کاتالونيا که بازتاب گسترده‌اي در سطح رسانه‌هاي معتبر دنيا داشت، ژاوي هرناندز به مقامات اجرايي فيفا پيشنهاد داده تا تعداد بازيکنان حاضر در يک بازي رسمي براي هر تيم را از 11 نفر به 10 نفر کاهش دهند، چون به اين ترتيب فضا‌هاي بيشتري در زمين چمن ايجاد مي‌شود و تيم‌ها براي هيجان بيشتر طرفداران تعداد گل‌هاي بيشتري به ثمر مي‌رسانند. ژاوي هرناندز که سال آخر فوتبال حرفه‌اي خود را با السد در ليگ ستارگان قطر مي‌گذراند، در حال حاضر به عنوان يکي از سفراي تبليغاتي جام جهاني 2022 نيز مشغول فعاليت است. اين چهره محبوب دنياي فوتبال که لقب مهندس را يدک مي‌کشد، اميدوار است در نشست آتي کميته اجرايي فيفا بتواند حاميان بيشتري براي اين طرح خود پيدا کند تا قوانين جديدي در فيفا براي مسابقات آتي از جمله جام‌هاي جهاني به تصويب برسد.

تيم ملي در شهرستان‌ها

فعلا مقدور نيست

بر اساس اعلام فدراسيون فوتبال ديدار تيم ملي با ترينيداد و توباگو 24 آبان ماه در استاديوم آزادي تهران برگزار مي‌شود. اين اعلام در حالي صورت گرفت که کارلوس کي‌روش در کنفرانس خبري بعد از بازي با بوليوي گفته بود سعي خواهيم کرد در ديدارهاي آتي در شهرستان‌ها به ميدان برويم چرا که تيم ملي متعلق به همه مردم است نه فقط آنهايي که در تهران هستند.

کارلوس کي‌روش براي اينکه نشان داد به حرف‌هايي که زده اعتقاد دارد دستيارانش را به تبريز فرستاد و آنها از امکانات استاديوم يادگار امام بازديد کردند و در گزارشي که براي کارلوس کي‌روش فرستادند نوشتند شهر تبريز از هر حيث شايسته ميزباني تيم ملي است. دستياران کارلوس کي‌روش حتي در روزهاي آينده قصد دارند از استاديوم امام رضا مشهد هم بازديد کنند. در اين بين باشگاه فولاد هم در نامه‌اي رسمي براي فدراسيون فوتبال درخواست کرد که استاديوم فولاد آرنا اهواز با بازي دوستانه تيم ملي مورد بهره برداري قرار گيرد. با اين حال فدراسيون فوتبال اعلام کرد تيم ملي آبان ماه هم در تهران به ميدان خواهد آمد.

پيش‌تر محمد رضا ساکت، دبير کل فدراسيون فوتبال گفته بود فعلا امکان حضور تيم ملي در شهرستان‌ها وجود ندارد! به نظر مي‌رسد فدراسيون فوتبال بر خلاف کارلوس کي‌روش موافق حضور تيم ملي در شهرستان‌ها نيست و حالا که زمين شماره دو مورد بهره برداري قرار گرفته است دوست دارد تيم ملي در تهران اردو بزند؛ خصوصا که اردوي تيم ملي در شهرستان‌ها نيازمند هزينه مضاعف از سوي فدراسيون فوتبال است.

ايران – قطر

دهم دي در دوحه

محل برگزاري بازي دوستانه تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و قطر مشخص شد. روزنامه الرايه قطر خبر داد بازي دوستانه تيم‌هاي ملي فوتبال قطر و ايران 10 دي در شهر دوحه برگزار خواهد شد. قطري‌ها در ماه دسامبر چهار ديدار تدارکاتي در دوحه به‌ترتيب برابر تيم‌هاي ملي اردن، قرقيزستان، الجزاير و ايران برگزار مي‌کنند. اين تيم در ماه جاري ميلادي در اروپا ديدارهاي تدارکاتي با تيم‌هاي ملي سوئيس و ايسلند انجام مي‌دهد. تيم ملي فوتبال قطر در گروه E جام ملت‌هاي 2019 آسيا با تيم‌هاي ملي لبنان، عربستان و کره‌شمالي قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته