جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 خبرنامه 

 ثبت‌نام جشنواره سراسري تيتر 11 از 20 آبان‏ماه

فرآيند ثبت‌نام و ارسال آثار جشنواره رسانه و نشريات دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر کشور با نام "تيتر 11" از 20 آبان ماه 1397 آغاز خواهد شد.

به گزارش ايسنا، يازدهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي دانشگاه‌هاي سراسر کشور به ميزباني وزرات علوم، تحقيقات، فناوري و با همکاري معاونت فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت و با شعار «آگاهي، شفافيت، مسئوليت» برگزار خواهد شد.

طبق اعلام سايت يازدهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي، دانشجويان متقاضي شرکت در اين جشنواره از 20 آبان تا 20 آذر ماه سال 97 فرصت دارند تا نسخه الکترونيکي آثار خويش را صرفاً از طريق سامانه www.titr11.ir ارسال نمايند.

اولين گردهمايي دانش آموختگان دکتري علوم آزمايشگاهي 23 آبان ماه برگزار مي شود

اولين گردهمايي "دانش آموختگان دکتري علوم آزمايشگاهي" دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي؛ 23 آبان ماه در دانشکده پيراپزشکي اين دانشگاه برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، محورهاي اين گردهمايي، تبادل دانش و تجربيات با ديگر همکاران؛ بازديد از محل تحصيل خود؛ ارتقاي سطح علمي و بسترسازي مناسب آموزشي در رشته علوم آزمايشگاهي است.

براساس گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، همچنين دانش آموختگان رشته دکتري علوم آزمايشگاهي و دانشکده پيراپزشکي اين دانشگاه مي‌توانند در همايش مذکور شرکت کنند.

پايان نامه و رساله هاي دانشجويان در زمينه اوراسيا حمايت مي شوند

مرکز مطالعات اورسياي مرکزي دانشگاه تهران از پايان نامه ها کارشناسي ارشد و رساله هاي دکتري در زمينه اوراسيا حمايت مي کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز مطالعات اوراسياي مرکزي دانشگاه تهران از فعاليت‌هاي آموزشي-پژوهشي در حوزه اوراسياي مرکزي حمايت مي‌کند.

اين مرکز اقدام به راه‌اندازي سامانه طرح‌هاي پژوهشي با هدف دريافت پيشنهاد انجام طرح‌هاي پژوهشي، تاليف و ترجمه کتاب کرده که پژوهشگران حوزه مطالعات اوراسياي مرکزي، مي‌توانند براي ارسال آثار خود در خصوص مسائل اقتصادي، سياسي، فرهنگي، اجتماعي، امنيتي و روابط خارجي در کشورهاي اين منطقه، به آدرس http://cces.ir مراجعه کنند.

دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري که طرح پژوهشي خود را به تصويب گروه‌هاي آموزشي رسانده‌اند، مي‌توانند تا پايان آذرماه درخواست خود را همراه با طرح پژوهشي پايان‌نامه/ رساله براي بررسي در شوراي علمي مرکز مطالعات اوراسياي مرکزي به اين مرکز ارسال کنند.

قائم مقام وزير علوم تشريح كرد؛

راه هاي تقويت و گسترش همکاري‌هاي علمي ايران و مالزي

در ديدار دکتر حسين سالار آملي، در امور بين الملل و رئيس مرکز همکاري‌هاي علمي بين‌المللي وزارت علوم و ذاکي بن ذکريا معاون سازمان امور تحصيلي مالزي گسترش همکاري‌هاي علمي و تحقيقاتي ايران و مالزي مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش ايسنا، در اين ديدار دکتر سالار آملي، ضمن تشريح ظرفيت‌ها و دستاوردهاي علمي و تحقيقاتي ايران در سطح ملي و بين‌المللي، به بيان سياست‌هاي کلان حوزه بين‌الملل وزارت علوم، تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران در سه محور: انتقال دانش و تجاري سازي تحقيقات، توسعه و تقويت دوره‌هاي فني و حرفه‌اي و بين‌المللي سازي مجموعه آموزش عالي کشور پرداخت.

بر اساس اعلام روابط عمومي وزارت علوم، امضاي يادداشت تفاهم همکاري، تدوين نقشه راه و برنامه اجرايي همکاري‌هاي علمي، تبادل استاد، محقق، دانشجو و فرصت‌هاي مطالعاتي، تبادل بورس کوتاه مدت و تأسيس شعبه دانشگاهي در مالزي از جمله مواردي بود که در اين ديدار در خصوص زمينه‌هاي همکاري دو طرف مورد بررسي قرار گرفت.

معاون آموزشي دانشگاه خبر داد

تصويب شيوه‌نامه آموزشي دانشگاه علم و صنعت

معاون آموزشي دانشگاه علم و صنعت از تصويب شيوه‌نامه آموزشي اين دانشگاه و اجرايي کردن آن تا کمتر از يک ماه آينده خبر داد.

دکتر ابوالفضل واحدي ضمن بيان اين مطلب، به تشريح جزييات تدوين شيوه نامه آموزشي دانشگاه علم و صنعت پرداخت و اظهار کرد: وزارت علوم سابقا آيين نامه‌هاي آموزشي جداگانه‌اي براي دوره کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري تدوين و به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده بود، اخيرا نيز آيين‌نامه‌اي را تحت عنوان "آيين نامه‌ آموزشي يکچارچه" به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده است. اين آيين‌نامه به نوعي کليات مربوط به مسايل آموزشي را شامل مي‌شود.

وي تصريح کرد: بر اساس "آيين نامه‌ آموزشي يکچارچه" بسياري از موارد و جزييات تصميم گيري‌هاي آموزشي در اختيار دانشگاه‌ها قرار داده مي‌شود تا اين مراکز بر اساس شرايط، امکانات و مقتضيات خود در خصوص آن تصميم بگيرند، به عبارتي شيوه‌نامه اجرايي آموزشي را متناسب با وضعيت خود تغيير دهند که در حال حاضر تعدادي از دانشگاه‌ها تدوين اين شيوه نامه را به اتمام رسانده‌اند.

معاون آموزشي دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: اين دانشگاه نيز مراحل اوليه شيوه نامه فوق را تدوين کرده و اصلاحات نسخه‌هاي اول تا چهارم نيز صورت گرفته و منتظريم تا در شوراي آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه علم و صنعت مطرح و تصويب شود.

واحدي در پايان با تاکيد بر اينکه شيوه‌نامه اجرايي آيين‌نامه آموزشي کمتر از يک ماه آينده تصويب مي‌شود، گفت: به نظر من تصويب آن گام موثري است تا قوانين يکپارچه، هم راستا و هم سو در عرصه آموزشي در دانشگاه وجود داشته باشند. ضمن اينکه کليات آن در دانشگاه‌هاي مختلف توسط وزارت علوم اعلام شده، اما مقرر شده براي اقدامات اجرايي و تصميم گيري‌هاي جزئي و موردي هر دانشگاهي بنا بر مقتضات خود تصميم بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته