جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 ميز خبر 

 معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد مطرح كرد:

ضرورت جدا سازي آموزش دانشجويان پزشکي از دستياران

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد به جدا سازي آموزش دانشجويان پزشکي از دستياران در بيمارستانهاي آموزشي تاکيد کرد و گفت: اين جداسازي به ارتقاي آموزش دوره پزشکي عمومي کمک مي‌کند.

دکتر محمد اعتضاد رضوي با اشاره به اينکه جداسازي آموزش دانشجويان پزشکي عمومي از دستياران و فلوشيپ‌ها، به ارتقاي آموزش دوره پزشکي عمومي کمک مي‌کند، افزود: از آنجا که بيشتر بيماران در درمانگاه‌ها به صورت سرپايي ويزيت مي‌شوند، کم توجهي به مسئله جداسازي آموزش باعث مي‌شود که دانشجويان پزشکي عمومي نگاه کل گرا نسبت به نوع بيماري را از دست بدهند.

وي آموزش طب سرپايي را مهمترين چالش در حوزه آموزش پزشکي عمومي دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکي مشهد براي حل اين چالش يک درمانگاه پلي کلينيک سطح 1 براي آموزش دانشجويان پزشکي عمومي اختصاص داده است و اين جداسازي از تداخل کاري دانشجويان پزشکي عمومي و دستياران جلوگيري مي‌کند و براساس اين هدف دانشجويان فيلد آموزشي متفاوت‌تري خواهند داشت.

اعتضاد رضوي در ادامه به جذب دانشجويان خارجي در بحث بين‌المللي سازي بسته تحول آموزش پزشکي اشاره و افزود: اين دانشجويان مي‌توانند براي دانشگاه داراي منافع باشند. اين منفعت تنها اقتصادي نيست بلکه حفظ استانداردهاي آموزشي و داشتن مديريت بين‌الملل به صورت مستقل در دانشگاه را به دنبال دارد.

وي بيان کرد: در حال حاضر 250 دانشجوي خارجي از کشورهاي مختلف جهان به ويژه افغانستان، عراق، پاکستان، سوريه و لبنان هم اينک در رشته‌هاي مختلف در اين دانشگاه تحصيل مي‌کنند.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پايان به نحوه دريافت شهريه دانشجويان خارجي اشاره کرد و گفت: دانشجويان خارجي يک شهريه ثابت و متغيير دارند که با توجه به نوسانات ارز، شهريه بر مبناي ارز دولتي و به ريال محاسبه مي‌شود اما هزينه تمام شده اين دانشجويان به زودي مصوب و اعلام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته