جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 واکنش کميته بين‌الملل کميسيون حقوقي مجلس به تهديد آمريکا 

 رييس کميته بين‌الملل کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به موضع اخير وزارت خارجه آمريکا در خصوص بيمه نفتکش‌هاي ايراني، گفت: اين‌گونه نيست که تمام شرکت‌هاي بيمه با آمريکا داراي روابط اقتصادي باشند و از سود خود در بيمه کردن نفتکش‌هاي ايراني صرفه‌نظر کنند.

جليل رحيمي جهان‌آبادي در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص بهانه‌جويي وزارت خارجه آمريکا درباره بيمه نفتکش‌هاي ايراني، گفت: اين موضوع بيمه که آمريکايي‌ها بر آن تاکيد دارند موضوع حقوقي نيست بلکه بيشتر يک موضوع اقتصادي است. آمريکايي‌ها از طريق نفوذي که در جهان دارند و از طريق روابط اقتصادي خود و يا از طريق خدماتي که به شرکت‌هاي بيمه ارائه مي‌دهند، مانند ايجاد زمينه براي فعاليت شرکت‌هاي بيمه در آمريکا نوعي فشار اقتصادي به اين شرکت‌ها در اين خصوص وارد مي‌کنند که اگر نفکش‌هاي ايراني را بيمه کنند قراردادهاي اقتصادي خود را و يا خدماتي را که به اين شرکت‌ها ارائه مي‌دهند و دامنه فعاليت آن‌ها در آمريکا را محدود خواهد کرد.

وي افزود: اين موضوع يک کار غيرقانوني و غيرحقوقي است، ولي با توجه به روابط اقتصادي که آمريکايي‌ها دارند و سودي که شرکت‌هاي بيمه در قبال فعاليت‌هايي که در آمريکا انجام مي‌دهند مي‌رساند از حربه خود دراين خصوص استفاده مي‌کنند و به آن‌ها فشار مي‌آورند.

وي عنوان کرد: تمام شرکت‌هاي بيمه با آمريکا داراي روابط اقتصادي گسترده نيستند که بخواهند از ايالت متحده حرف‌شنوي کنند. قدر مسلم اين شرکت‌ها در مقابل بيمه هر نفتکش سود زيادي مي‌برند. آن‌ها اين فرصت را از دست نمي‌دهند که بخواهند صرف فشار آمريکا براي منافع آمريکايي‌ها از اين سود خود صرفه‌نظر کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته