جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 معادلات انرژي 

 نماينده ايران در هيئت عامل اوپک:

عربستان و روسيه بايد روزانه يک ميليون بشکه از عرضه نفت خام خود را بکاهند

نماينده ايران در هيئت عامل اوپک گفت: عربستان و روسيه بايد روزانه يک ميليون بشکه از عرضه نفت خام خود در بازارهاي جهاني بکاهند.

به گزارش شانا، حسين کاظم‌پور اردبيلي در گفت‌وگو با خبرگزاري بلومبرگ اظهار کرد: عربستان و روسيه پس از ناکامي در برنامه افزايش توليد نفت، مجبور به کاهش عرضه روزانه حداقل يک ميليون بشکه نفت هستند.

وي با بيان اين‌که آنها ثبات بازار را بر هم ريخته‌اند، گفت: عربستان و روسيه توليد نفت خود را افزايش دادند و قيمت‌هاي جهاني اين کالاي راهبردي 15 دلار به ازاي هر بشکه کاهش يافت.

صف خريداران نفت ايران پس از معافيت‌هاي آمريکا

مشتريان بزرگ نفت ايران پس از دريافت معافيت‌ از تحريم‌هاي نفتي آمريکا عليه تهران، براي خريد نفت از ايران آماده مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، پايگاه خبري آمريکايي بلومبرگ نوشت: اين معافيت‌ها به‌معناي آن است که صادرات نفت ايران که سومين توليدکننده بزرگ اوپک است، هم‌چنان ادامه پيدا خواهد کرد.

تقريبا همه خريداران بزرگ نفت ايران براي دريافت معافيت‌ها، با آمريکا مذاکره و استدلال کرده بودند توقف خريد نفت از ايران، بر صنايع انرژي آن‌ها تاثير منفي گذاشته و هزينه‌هاي سوخت را افزايش خواهد داد. مايک پمپئو، وزير خارجه آمريکا از اين معافيت‌ها دفاع و اعلام کرده بود کمپين دولت ترامپ براي تحت فشار قرار دادن ايران، جواب داده و صادرات نفت اين کشور را کمتر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته