جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 نهادهاي مالي 

 مدير امور طرح و برنامه بانک مسکن تشريح کرد :

کاهش هزينه امتياز تسهيلات مسکن براي متقاضيان

بانک مسکن - مدير امور طرح و برنامه بانک مسکن از کاهش هزينه امتياز دريافت تسهيلات بدون سپرده خريد مسکن خبر داد.

محمد حسن مرادي،مديرامور طرح و برنامه بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، اعلام کرد: طي نيمه اول آبان ماه سال جاري بنا بر دو علت عمده هزينه خريد امتياز تسهيلات بدون سپرده مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهيلات کاهش يافته است که اين موضوع منجر به کاهش هزينه دريافت اين نوع تسهيلات براي متقاضيان بازار مسکن شده است.

مرادي با بيان اينکه هم اکنون عمده تسهيلاتي که در بخش مسکن به متقاضيان براي خريد واحدهاي مسکوني پرداخت مي شود از محل اوراق گواهي حق تقدم تسهيلات مسکن پرداخت مي شود، افزود:کاهش هزينه خريد اوراق براي متقاضيان در شرايط فعلي که قيمت واحدهاي مسکوني با جهش مواجه شده است در نهايت به نفع متقاضيان استفاده از اين تسهيلات براي خريد آپارتمان است؛ چرا که همزمان با افت قيمت هر فقره اوراق در بازار معاملات اوراق،هزينه کل دريافت تسهيلات براي متقاضيان کاهش يافته و در مجموع مبلغ کمتري را از بابت دريافت امتياز تسهيلات پرداخت مي کنند.

دکتر صالح آبادي:

حفظ خدمات بانک توسعه صادرات در شرايط جديد از اولويت هاي بانک است

بانک توسعه صادرات - مديرعامل بانک توسعه صادرات با تاکيد بر حمايت از صادرات غيرنفتي در شرايط تحريم گفت : حفظ خدمات بانک توسعه صادرات ايران در شرايط جديد از اولويت هاي بانک است.به گزارش روابط عمومي بانک توسعه صادرات، دکتر علي صالح آبادي در مراسم تقدير از صادرکنندگان منتخب در صندوق ضمانت صادرات ايران گفت: به سه ضلع بانک توسعه صادرات، صندوق ضمانت صادرات، و سازمان توسعه تجارت بايد صندوق توسعه ملي را نيز به عنوان يکي از نهادهاي مهم و تاثيرگذار در حوزه صادرات کشور اضافه کنيم.

وي با اشاره به لزوم همکاري و هم افزايي نهادهاي يادشده در شرايط فعلي بيش از گذشته خواستار تقويت نقش صندوق توسعه ملي در حمايت از صادرات شد و گفت: نبايد به بهانه کمبود داخلي جلوي صادرات را گرفت چرا که به اعتبار و برند صادرات ايران لطمه مي خورد.

دکتر صالح آبادي گفت: در شرايط کنوني بايد همه نهادهاي متولي صادرات کمک کنند صادرات غيرنفتي کشور رونق گيرد.

مشارکت ليزينگ اقتصادنوين در طرح ملي "نذر آب"

بانک اقتصاد نوين - شرکت ليزينگ اقتصادنوين به منظور مقابله با خشکسالي در استان سيستان و بلوچستان، حامي طرح ملي "نذر آب" شد.

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در پي مشکل کم آبي استان سيستان و بلوچستان، شرکت ليزينگ اقتصادنوين در طرح ملي "نذر آب" جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران که از 14 مرداد آغاز شده است، مشارکت نموده و تاکنون 10 عدد منبع آب دو هزار ليتري را براي کمک به حل مشکل آب آشاميدني روستاهاي اين استان ارسال نموده است.

بر اساس اين گزارش منابع آب ارسالي از سوي شرکت ليزينگ اقتصادنوين در روستاهاي مرادعلي، شريف صدر امام و شهرستان‌هاي نيمروز و خاش جانمايي و نصب شده است که در اثر اين اقدام ميزان نگه داشت آب آشاميدني در مناطق ياد شده از يک روز به 14 روز افزايش يافته است.

بانک صادرات 8500 ميليارد تومان از مطالبات دولتي خود را دريافت مي‌کند

بانک صادرات - مديرعامل بانک صادرات ايران از تسويه 8هزار و 500 ميليارد تومان از مطالبات بانک از دولت در قالب اوراق اسناد خزانه اسلامي خبر داد.به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران ، حجت‌اله صيدي با اعلام اين خبر افزود: اميدواريم فرآيند تهاتر 100 هزار ميليارد توماني بدهي پيمانکاران، دولت، شرکت‌هاي دولتي و عمومي، بانک‌ها و بانک مرکزي براساس تبصره 5 قانون بودجه سال 97 تا چندهفته آينده نهايي شده و اوراق اسنادخزانه براي آن منتشر شود.

وي تصريح کرد: سهميه‌اي که براي بانک صادرات ايران از رقم 100 هزار ميليارد تومان در قالب انتشار اوراق خزانه اسلامي در بودجه سال‌جاري در نظر گرفته‌اند 8 هزار و 500 ميليارد تومان است و ما در اين چارچوب مطالباتمان را از پيمانکاران و شرکت‌هاي دولتي و عمومي غيردولتي وصول و بدهي بانک را با بانک مرکزي تسويه مي‌کنيم.

صورت هاي مالي بانک رفاه کارگران تائيد شد

بانک رفاه کارگران - جلسه مجمع عمومي عادي سالانه بانک رفاه کارگران با حضور مديران سازمان تامين اجتماعي به عنوان سهامدار و مديران اين بانک 14 آبان ماه سالجاري برگزار شد.به گزارش روابط عمومي بانک رفاه کارگران، در اين جلسه پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانوني بانک رفاه کارگران،صورت هاي مالي منتهي به 1396.12.28 اين بانک به تاييد و تصويب مجمع رسيد.

در ادامه جلسه و پس از ارائه راهکارهايي در خصوص بندهاي صورت هاي مالي توسط مدير عامل و اعضاي هيات مديره سازمان تامين اجتماعي، تکاليف مجمع بعدي بانک تعيين و قابل پيگيري اعلام شد.

عملکرد کاملا مطلوب بانک ايران زمين در رعايت استاندارد محصولات کارتي

بانک ايران زمين - براساس اعلام اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، بانک ايران زمين با رتبه کاملا مطلوب جزو بانکهايي بوده که از ابتداي سال 1397 استانداردهاي لازم در محصولات کارتي را رعايت کرده است.

به گزارش روابط عمومي بانک ايران زمين، به نقل از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، براساس بررسي‌هاي انجام شده و در خصوص کد محصولات کارتي بانکها، عملکرد بانک ايران زمين کاملا مطلوب ارزيابي شده است.طبق اين گزارش اين رتبه بندي براساس ميزان مغايريت محصولات کارتي انجام شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته