جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 در استان 

 معاون بهبود توليدات دامي کردستان:

توليد سالانه بيش از 100 هزار تن گوشت مرغ در کردستان

كردستان- مقصودي

معاون بهبود توليدات دامي استان کردستان گفت: سالانه بيش از 100 هزار تن گوشت مرغ در 734 واحد مرغداري گوشتي داراي پروانه توليد در کردستان توليد و به بازار عرضه مي ‌شود.به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان ، سيد احمد ذکريايي، با بيان اينکه مرغداران بايد حداکثر در 45 روز کشتار کنند، اظهارداشت:مرغ‎هاي گوشتي با وزن بيشتر، از استانداردهاي جهاني، کيفيت و سلامت پايين تري برخوردار هستند.

وي به سياست وزارت جهاد کشاورزي در قبال بهبود توليدات گوشتي اشاره کرد و افزود: به منظور کنترل وزن مرغ، اطلاعاتي را از مرغداران کسب مي ‌کنيم و آن را آناليز مي‌کنيم و همچنين به آنها توصيه مي‌ کنيم مرغداران، جوجه هايشان را حداکثر در 45 روز کشتار کنند.ذکريايي يادآور شد:اگر چه طرح ملي استانداردسازي توليد و عرضه مرغ گوشتي از نظر وزن و اندازه نيز با هدف ساماندهي بازار اين محصول دنبال مي‌ شود، اما بسياري از مرغداران به خاطر صرفه اقتصادي به دنبال توليد مرغ با وزن بالا هستند.

در شهرستان قدس ؛

احداث بوستان چند منظوره حنانه با رويکرد اسکان اضطراري

شهرستان قدس- مژگان عليقارداشي

شهردار قدس، گفت: در راستاي تحقق و تأمين سرانه هاي استاندارد و مطلوب در فضاهاي سبز شهري، بوستان چند منظوره حنانه با رويکرد اسکان اضطراري در حال احداث است.

مسعود مختاري شهردار قدس با اشاره به اهميت احداث و توسعه بوستان‎ها و فضاهاي سبز شهري و تأثيرگذاري اين فضاها در ساختار کالبدي شهر افزود: فضاهاي سبز شهري و بوستانهاي محلي به عنوان بخش اجتناب ناپذير در بافتهاي شهري، همواره يکي از ضروريات جامعه شهري و زندگي شهروندي محسوب مي شود که امروزه با توجه به رشد روزافزون جمعيت و ساخت و سازهاي بي رويه، توجه به اين موضوع از يک سو با تأثير بر سلامت رواني شهروندان بواسطه تلطيف و آرامش روحي و تامين و غني سازي اوقات فراغت شهروندان منجر به افزايش نشاط و پويايي اجتماعي شهروندان مي شود و از سوي ديگر با زيباسازي بصري سيما و منظر شهر، زمينه بهبود وضعيت محيط زيست شهري را فراهم مي آورد.

شهردار قدس ادامه داد: با توجه به اين کارکردها، توسعه فضاي سبز و بوستان هاي شهري و توزيع عادلانه سرانه فضاي سبز در سطح شهر در اولويت برنامه هاي ما قرار گرفته و مجموعه شهرداري قدس همواره در تلاش است در راستاي پاسخ به خواسته ها و مطالبات شهروندان در اين زمينه با توسعه فضاي سبز در بوستان هاي محلي شهر، در جهت تحقق و رسيدن به سرانه هاي استاندارد و قابل قبول در اين زمينه گام بردارد.

وي تصريح کرد: در همين راستا اين شهرداري به طراحي و اجراي پروژه‌هاي متعدد در زمينه فضاي سبز و احداث پارک‌ها و بوستانها در نقاط گوناگون شهر توجهي ويژه داشته است که از جمله اين اقدامات مي توان به بوستان حنانه اشاره کرد.

مختاري ضمن اشاره به اينکه فاز اول بوستان حنانه با 14 درصد پيشرفت فيزيک در حال احداث است، ادامه داد: اين بوستان محلي در مساحت سه و نيم هکتار واقع در انتهاي خيابان امامزاده با رويکرد اسکان اضطراري در حال احداث مي باشد که از امکاناتي نظير فضاي سبز، فضاي ورزشي سالني، فضاي ورزشي روباز، آلاچيق، پيست دوچرخه سواري، فضا و وسايل بازي کودکان، فضاي ورزش صبحگاهي و ... برخوردار خواهد شد.

احداث پياده راه سلامت در قلب انديشه

شهريار-برزگر

با توجه به تلاش هاي شرکت عمران، احداث عمليات اجرايي پياده راه سلامت شهر جديد انديشه در 3 فاز جداگانه و در 5 مرحله در زميني به مساحت حدود 12000 متر مربع (به عرض متوسط تقريبي45- 30 متر و به طول حدود 3.5 کيلومتر) با استفاده از ظرفيت کانال آب فرديس بعنوان يکي از بزرگترين پياده راه هاي سلامت سطح کشور به زودي وارد مرحله عملياتي خواهد شد.

ايجاد فضاي شهري پويا و آرام که همخوان و هماهنگ با نيازهاي فرهنگي ـ اجتماعي، کالبدي، محيط‌ زيستي و… ساکنان آن فضا باشد از اهداف اصلي سياستگذاران حوزه شهر و شهرنشيني است؛ در همين راستا احداث پياده راه سبز به منظور ملاحظات مردمي، نيازهاي ساکنين شهر جديد انديشه و ايجاد تسهيلاتي در راستاي افزايش فضاي سبز و کيفيت بصري، مشارکت عمومي، مسائل فرهنگي و اجتماعي در فعاليت­هاي مفرح و ارتقاء سلامت شهروندان به عنوان يک مسير تنفسي، تفريحي، ورزشي، خدماتي، فرهنگي و زيست محيطي ، ايجاد فضاي مطلوب براي بازي وسرگرمي، فعاليت‌هاي ورزشي و... در محوريت سياست‎گذاري پروژه‎هاي شرکت عمران شهر جديد انديشه قرار گرفت .

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان:

فعاليت 10 نمايندگي نشريه سراسري و 8 نشريه محلي در بهارستان

بهارستان- اصغري

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان از فعاليت 10نمايندگي نشريه سراسري و 8نشريه محلي در اين شهرستان خبر داد و گفت:از نظر تعداد نشريات محلي بهارستان رتبه اول استان را دارا است.

به گزارش خبرنگار ما ، غلامرضا آبکار طي سخناني با بيان اين که بهارستان تنشي در خصوص اطلاع رساني ندارد، گفت: 10 نشريه سراسري در بهارستان نمايندگي دارند و فعال هستند و 5 الي 6 مجوز در حال صدور فعاليت نشريات نيز داريم، که مي تواند آمار نشريات بهارستان را به مراتب افزايش دهد.

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان گفت: 8 نشريه محلي نيز در بهارستان فعاليت دارند، که از اين حيث در استان تهران رتبه اول را داريم و براي بهارستان يک امتياز است.

وي با اشاره به شرکت رسانه هاي بهارستان در جشنواره مطبوعات استاني گفت:خوشبختانه براي بار اول، مقام سوم را بين شهرستان هاي شرکت کننده کسب کرديم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته