جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 خبــر 

 شهردار گرگان:

گلنگ‌زني و افتتاح 40 پروژه در گرگان

گرگان- قهرمان

شهردار گرگان گفت:در آستانه 40 سالگي پيروزي انقلاب اسلامي در گرگان 40 پروژه افتتاح و کلنگ‌زني خواهد شد.آيين کلنگ زني و آغاز عمليات اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح 60 متري افسران گرگان با حضور مهدي جمالي نژاد، معاون عمراني و توسعه شهري وزير کشور، استاندار گلستان و جمعي از مديران و مسوولان استاني و شهري، اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان و فرماندار گرگان برگزار شد.

شهردار گرگان در اين مراسم اظهار کرد: خوشبختانه با مشارکت اعضاي شوراي اسلامي شهر گرگان و مردم زمينه اتفاقات خوبي را در گرگان فراهم کرده‌ايم و در آينده نزديک خبرهاي خوبي براي مردم گرگان داريم.عبدالرضا دادبود بيان کرد: در چهل سالگي پيروزي انقلاب اسلامي برنامه‌ريزي کرديم تا 40 پروژه را افتتاح و کلنگ‌زني کنيم تا زمينه‌اي براي پيشرفت و توسعه همه جانبه براي شهر گرگان باشد.

شهردار گرگان تاکيد کرد: در حال حاضر ساخت 30 نيمکت توسط يکي از خيران در حال انجام است و حتي در ساخت سرويس‌هاي بهداشتي از ظرفيت خيران استفاده کرده و در حال برنامه‌ريزي اجراي آن هستيم.شهردار گرگان تاکيد کرد: اجراي پروژه 60 متري افسران يکي از پروژه‌هاي مهمي است که باعث توسعه متوازن شهر گرگان خواهد شد و نگاه ما بر اين است تمامي نقاط شهر از پروژه‌ها و برنامه‌هاي توسعه‌اي برخوردار باشد.

اجراي 41 کيلومتر عمليات شبکه‎گذاري در گيلان

رشت-سيده حديث ميرزاده

حسين اکبر مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از اجراي 41 کيلومتر عمليات شبکه‎گذاري گاز در مهرماه امسال در استان خبر داد.به گزارش روابط عمومي گاز گيلان- مديرعامل شرکت گاز استان گيلان با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين عمليات در 66 روستاي استان صورت پذيرفته و با اجراي آن مجموع طول شبکه گاز در گيلان به بيش از 20 هزار و 400 کيلومتر رسيده است.مهندس اکبر با بيان اين موضوع که بيش از 8 کيلومتر از عمليات شبکه گذاري در مهر ماه امسال در حفرات خالي شهرها به انجام رسيده است گفت: شرکت گاز هم راستا با گازرساني به مناطق دور افتاده و صعب العبور استان، برنامه مدوني براي گازرساني به حفرات خالي شهرها و روستاها دارد.

وي همچنين از نصب يک هزار و 150 انشعاب گاز در مهرماه امسال در گيلان خبر داد و گفت: با اجراي عمليات نصب انشعاب در مهرماه، مجموع انشعابات گاز در استان به بيش از 575 هزار انشعاب افزايش يافته است.

توليد واکسن آنفلوانزاي طيور نيازمند تامين اعتبار

کرج -خاکپور

رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي از تاخير در پرداخت 200 ميليارد تومان اعتبار مصوب براي توليد واکسن آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان خبر داد و گفت: اين اعتبار هنوز در اختيار موسسه رازي قرار نگرفته است.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر علي اسحاقي در خصوص روند تهيه واکسن آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در موسسه رازي گفت: اين بيماري از جمله بيماري هاي خطرناک طيور است که شيوع آن به سرعت اتفاق مي افتد و خسارت هاي اقتصادي فراواني را در مزارع پرورشي به بار مي آورد.

وي افزود:موسسه رازي طي 15 سال گذشته در راستاي وظايف ملي و حاکميتي، تمام امکانات خود را براي شناسايي سويه‎هاي در گردش به کار گرفته و در اين سال ها محققان اين مجموعه در آزمايشگاه آنفلوانزاي موسسه به صورت شبانه‎روزي با سازمان دامپزشکي همکاري کرده اند.

رئيس موسسه رازي با اشاره به وجود مجهزترين آزمايشگاه تشخيص آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و توليد واکسن آنفلوانزا با سويهH9N2 در اين موسسه يادآور شد: اسفندماه سال گذشته مجلس شوراي اسلامي با تصويب بند الحاقي تبصره 13 لايحه بودجه 97، تصويب کرد معادل دو هزارميليارد ريال براي توليد و ارتقاي کيفي واکسن آنفلوانزاي طيور در اختيار موسسه رازي قرار بگيرد اما با گذشت بيش از نيمي از سال 97 هنوز ريالي از اين مبلغ تخصيص نيافته است.

دکتر اسحاقي تصريح کرد: هماهنگي و همکاري نهادهاي مسئول براي اجراي اين بند از لايحه بودجه ضروري است زيرا براي توليد اين واکسن چه در بخش خصوصي يا در موسسه رازي نبايد زمان را بيش از اين از دست داد.

احداث سامانه اتوبوسراني BRT از پايانه آزادي به غرب تهران

شهريار-برزگر

محمد محمودي شاه‌نشين با اشاره به روند پيشرفت پروژه‌هاي حمل و نقل عمومي در راستاي کاهش بار ترافيکي در محورهاي مواصلاتي غرب تهران به پايتخت اظهار داشت:توسعه معابر شهري برعهده شهرداري‌ها و محورهاي برون‌شهري برعهده وزارت راه و شهرسازي است که بايد در کمترين زمان ممکن اين مشکلات برطرف شوند.

وي ادامه داد:تعريض معابر به ويژه محور چيتگر نقش مهمي در کاهش بار ترافيکي برخي محورهاي غرب تهران داشته است که احداث تقاطع‌هاي غير هم‌سطح نيز مي‌تواند ميزان بالايي از ترافيک در اين محورها را کاهش داده و در زمان غير پيک ترددها ميزان زمان ماندگي در ترافيک را از يک ساعت به کمتر از 15 تا 20 دقيقه برساند.

نماينده مردم شهريار، قدس و ملارد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پروژه احداث سامانه اتوبوس‌هاي تندرو از پايتخت به غرب تهران افزود:در راستاي توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقلي در تعاملي که با تهران داشتيم پيش‎بيني شده تا با احداث تقاطع لشکري _چيتگر به زودي شاهد آغاز پروژه سامانه اتوبوس‌هاي تندرو در غرب تهران باشيم.

شاه‌نشين ادامه داد: زمان‌بندي اوليه آغاز طرح BRT در غرب استان تهران طبق برآوردها، پايان سال 97 است که اميدواريم با تعامل و همکاري تهران و شهريار بتوان گامي ديگر در جهت خدمت‌رساني به مردم برداشت.وي در پايان با اشاره به احداث مترو در غرب تهران نيز خاطرنشان کرد: مترو از مطالبات جدي شهروندان شهريار، قدس و ملارد است که زمان‌بر شدن مطالعات قدري روند کار را کُند کرده و سبب شده که ايستگاه‌ها درست مشخص و جانمايي نشود اما تلاش داريم تا ابتداي سال 98 شاهد ريل‌گذاري مسير به سمت شهريار، قدس و ملارد باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته