جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5973

 سکانس پاياني ليگ قهرمانان آسيا
 اميدوار به معجزه آزادي 

 ليگ قهرمانان آسياي فصل 2018 امروز به پايان مي رسد؛ جايي که سرخپوشان پايتخت اميدوار به خلق حماسه و کسب يک نتيجه تاريخي هستند.بازي برگشت فينال ليگ قهرمانان آسيا امروز ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادي بين دو تيم پرسپوليس ايران و کاشيما آنتلرز ژاپن برگزار مي‌شود. به لطف همين مسابقه، ورزشگاه آزادي پس از مدت ها بازسازي و تجهيز شد و اين، کمترين سود فيناليست شدن پرسپوليس براي ورزش ايران بود. پرسپوليس در بازي رفت 2 بر صفر شکست خورد و کار سختي براي قهرمان شدن دارد اما سرخپوشان پايتخت اميدوار به حمايت پرشور هواداران در خانه هستند.

امروز ميليون ها هوادار پرسپوليس منتظرند تا سرخپوشان ايران حماسه‌اي خلق کنند و يک شب تاريخي را براي فوتبال و ورزش کشور رقم بزنند. پرسپوليس تا رسيدن به اولين قهرماني خود در ليگ قهرمانان آسيا 3 گل فاصله دارد. با اينکه کسب قهرماني خيلي دشوار است اما دور از دسترس به نظر نمي‌رسد و حداقل روياي هواداران پرسپوليس و حتي فوتبالدوستان ايراني است که شاگردان برانکو بعد از سال‌ها يک تيم ايراني را قهرمان آسيا کنند. پسران پروفسور براي رسيدن به قله فوتبال آسيا بايد گوزن شاخدار ژاپني (لقب کاشيما) را شکار کنند؛ تيمي که از نظر سخت افزار و امکانات مالي بسيار جلوتر از فوتبال ايران و حتي آسياست. کاشيما دو بازيکن برزيلي خطرناک دارد و زيکو اسطوره فوتبال برزيل را هم به عنوان مدير فني در استخدام خود دارد. اين در حالي است که پرسپوليس با دستان خالي و در حالي که پنجره نقل و انتقالش بسته بود، توانست حريفاني قدرتمندتر از کاشيما را کنار بزند؛ مثل السد که تيم پرمهره و قدرتمندتري بود که در ورزشگاه آزادي و دوحه، اسير توانمندي بازيکنان ايراني ودانش فني برانکو شد.

سرخپوشان در اين مسابقه سيامک نعمتي را به دليل اخراج در بازي رفت در اختيار ندارند. اميد عاليشاه هم مصدوم است و در چنين شرايطي دست برانکو از هميشه خالي‌تر است. روي نيمکت پرسپوليس در فينال ليگ قهرمانان آسيا بازيکناني نشسته اند که برخي از آنها شايد تجربه 90 دقيقه بازي در ليگ برتر کشورمان را هم ندارند! در چنين شرايطي همه منتظر يک معجزه سرخ در ورزشگاه آزادي هستند؛ جايي که حداقل 80 هزار تماشاگر قرمزپوش، يک صدا و يکدل و با تمام وجود پرسپوليس را تشويق مي کنند و بازيکنان پرسپوليس را به حمله فرا مي خوانند. درواقع نقطه قوت و اميد فوتبال ايران در بازي با کاشيما روي سکوهاست و همه چشم به هنرنمايي يار دوازدهم دوخته‌اند.

نکته جالب اين بازي اين است که علي پروين مرد اسطوره اي پرسپوليس جام را تقديم تيم قهرمان خواهد کرد؛ جامي که همه اميدواريم در تهران و ويترين افتخارات باشگاه پرسپوليس بماند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته