جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 رئيس قوه قضاييه:
 قضات از ظرفيت مجازات‌هاي جايگزين حبس، استفاده حداکثري کنند 

 رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر ضرورت استفاده حداکثري قضات از ظرفيت‌هاي قانوني مربوط به مجازات‌هاي جايگزين حبس و ساير تاسيسات قانوني منجر به کاهش جمعيت زندان‌ها گفت: احکام زندان بايد در چارچوب قانوني و در حدّ ضرورت و براي حفظ امنيت جامعه و امنيت کشور باشد.به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه،رئيس قوه قضاييه با بيان اينکه تلاش براي وحدت به معني دست کشيدن از اعتقادات خود نيست، افزود: مشترکات مسلمانان بايد موجب وحدت و دفع دشمنان اسلام و مسلمين شود.

آيت الله آملي لاريجاني با بيان اينکه امروز بيش از دوران گذشته دشمنان به دنبال ايجاد تفرقه ميان مسلمانان هستند، خاطر نشان کرد: قرن هاست که کشور‌هاي استعماري تلاش کرده اند کشور‌هاي مسلمان را تکه پاره کنند و حتي انواع دسيسه‌ها را براي ايجاد شکاف ميان اقوام ومذاهب در داخل يک کشور به کار بسته اند. در واقع سياست «تفرقه بيانداز و حکومت کن» براي آن‌ها يک سياست دائمي بوده و امروز تشديد شده است.رئيس قوه قضاييه با اشاره به اقدامات آمريکا در کشور‌هاي غرب آسيا و برخي کشور‌هاي آفريقايي اظهار کرد: همين که آمريکا به يک کشور ثروتمند اسلامي مي‌گويد اگر دو هفته از شما حمايت نکنيم نابود مي‌شويد بزرگترين توهين به آن ملت و حکومت است.

آيت الله آملي لاريجاني ابراز اميدواري کرد که برخي حکام منطقه به نداي آسماني وحدت گوش جان بسپارند و در جهت وحدت هرچه بيشتر مسلمانان درايت لازم را به خرج دهند تا سياست‌هاي غلط استعمارگران و نقشه‌هاي آنان عليه جهان اسلام خنثي شود.

70 درصد زندانيان کشور به دليل جرايم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند

رئيس قوه قضاييه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ظرفيت‌هاي قانوني مربوط به مجازات‌هاي جايگزين حبس که در قالب يک بخشنامه نيز به قضات ابلاغ شده است، اين قبيل مجازات‌ها و ساير تاسيسات قانوني منجر به کاهش جمعيت کيفري نظير آزادي مشروط و تخفيف مجازات‌ها را موجب بهبود وضعيت محکومان و خانواده آنان و نهايتاً بهبود وضعيت جامعه دانست و گفت: موضوع زندان‌ها در همه کشور‌ها مسئله‌اي اساسي است و در کشور ما نيز خصوصاً به دليل جرايم مرتبط با مواد مخدر مسئله‌اي قابل تأمل است. در حال حاضر نزديک به 70 درصد زندانيان کشور به صورت مستقيم يا غيرمستقيم به واسطه جرايم مرتبط با مواد مخدر در زندان به سر مي‌برند و بايد براي اين موضوع چاره‌اي انديشيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته