جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 خبر 

 هر خانوار چقدر کمک هزينه غذايي مي‌گيرد؟

اين بسته براي خانوار يک نفره فارغ از مستمري و يارانه‌اي که ماهانه دريافت مي‌کند، 40 هزار تومان، براي خانوار دو نفره 80 هزار تومان، خانوار سه نفره 110 هزار تومان، خانوار چهار نفره 135 هزار تومان، خانوار 5 نفره 145 هزار تومان خواهد بود.

به گفته عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي به‌منظور حمايت غذايي از بخش‌هاي آسيب‌پذيرتر جامعه، بر اساس توافق مجلس و دولت، ميزان کمک هزينه غذايي هر خانوار با توجه به جمعيت آن مشخص شده است.

عبدالرضا عزيزي، عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي، در گفت‌وگو با ايرناپلاس، با اشاره به اينکه «دولت در آبان ماه به 11 ميليون نفر از کارگران، کارمندان، افراد تحت پوشش بهزيستي و کميته امداد و افرادي که درآمدي کمتر از سه ميليون تومان در ماه دارند بسته حمايت غذايي مي‌دهد»، گفت: اين بسته براي خانوار يک نفره فارغ از مستمري و يارانه‌اي که ماهانه دريافت مي‌کند، 40 هزار تومان، براي خانوار دو نفره 80 هزار تومان، خانوار سه نفره 110 هزار تومان، خانوار چهار نفره 135 هزار تومان، خانوار 5 نفره 145 هزار تومان خواهد بود.

عزيزي افزود: ساز و کار به اين صورت خواهد بود که اين مبالغ به حساب يارانه افراد واريز مي‌شود و پس از آن مي‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي اقدام به خريد کالاهاي اساسي کنند و اميدواريم اين مبالغ در مراحل بعد افزايش داشته باشد.

اردوغان: جنگ ترکيه عليه تروريسم ضامن امنيت اروپاست

اردوغان در يادداشتي براي فيگارو نوشت: جنگ ترکيه با سازمان‌هاي تروريستي براي ايجاد امنيت در اروپا از ضروريات است.

به گزارش ايسنا، رجب طيب اردوغان، رئيس‌جمهور ترکيه در يادداشت خود براي لو فيگارو در صدمين سالگرد پايان جنگ جهاني اول آورده است: " ترکيه همواره به تماميت ارضي کشورهاي همسايه‌اش احترام گذاشته و گام‌هايي براي حمايت از صلح و ثبات آنها برداشته است.

انديشکده آمريکايي: پايگاههاي موشکي مخفي کره شمالي فعال هستند

مرکز مطالعات بين‌المللي و راهبردي آمريکا در گزارشي اعلام کرد که حداقل 13 پايگاه از 20 پايگاه مخفي موشکي کره شمالي فعال هستند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، مرکز مطالعات بين المللي و راهبردي مستقر در واشنگتن در گزارش خود آورده است: با وجود مذاکرات آمريکا و کره شمالي براي خلع سلاح کامل هسته اي در برخي از سايتها فعاليت‌هايي براي حفظ و توسعه زير ساخت‌ها ادامه دارد.

کره شمالي اعلام کرده است که سايت هسته اي پونگ‌يي –ري و تاسيسات آزمايش موشکي سوهائه را تعطيل کرده است.

عمليات انتحاري در کابل با 28 کشته و زخمي

در نتيجه حمله انتحاري در نزديکي يک تجمع اعتراضي در کابل 8 تن کشته و 20 تن زخمي شدند.به گزارش ايسنا سخنگوي وزارت کشور افغانستان به بي‌بي‌سي گفت که عامل انتحاري پياده بوده و زماني که به محل بازرسي نيروهاي امنيتي رسيده، مواد انفجاري همراهش را منفجر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته