جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 معادلات انرژي 

 عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس:

هيچ کشوري نمي‌تواند صادرات نفت ايران را متوقف کند

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين‌که درآمدهاي نفتي ايران افزايش يافته است، گفت: هيچ کشوري نمي‌تواند سدي در برابر توسعه صنعت نفت يا صادرات فرآورده‌هاي نفتي ايران ايجاد کند.شهباز حسن‌پور بيگلري در گفت‌وگو با شانا، با بيان اين‌که تحريم‌ها بيش از آن‌که به ما خسارت وارد کند به آمريکا ضربه مي‌زند، گفت: با وجود بدعهدي برخي کشورها، ايران مشتريان نفتي جديدي پيدا کرده‌ است. آمريکا مي‌داند که بازار جهاني نفت نمي‌تواند جاي خالي نفت ايران را پر کند، از اين رو تصميم گرفت که هشت کشور را از تحريم‌هاي نفتي عليه ايران معاف کند.وي با تاکيد بر اين‌که افزايش درآمد نفتي ايران واقعيت دارد، افزود: تحريم‌هاي جديد تنها از سوي آمريکا عيله ايران بوده، نه از طرف کل دنيا، در دور پيشين تحريم‌ها، هيچ کشوري به لحاظ حقوقي و شرايط بين‌المللي اجازه همکاري با ايران را نداشت، اما در همان شرايط هم ما توانستيم نفت صادر کنيم، به اين معنا که هيچ وقت صادرات نفت ايران به صفر نرسيده است.

اين عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: خريدار نفت داريم و سازوکارهايي نيز پيدا مي‌کنيم تا بتوانيم باوجود تحريم‌ها، نفت‌مان را صادر کنيم.

دست‌يابي ايران به بازار منطقه از طريق شرکت‌هاي اروپايي

بعد از خروج ترامپ از برجام و تحريم‌هاي نفتي عليه ايران انجمن سازندگان تجهيزان صنعت نفت پيشنهادي مطرح کرد مبني بر اينکه شرکت‌هاي کوچک ايراني با شرکت‌هاي کوچک اروپايي جوينت شوند که يکي از اهداف اين پيشنهاد دست‌يابي ايران به بازار منطقه از طريق شرکت‌هاي اروپايي است.

در اين راستا، رضا پديدار، رئيس انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت که پيش از اين از آمادگي 110 شرکت کوچک و متوسط اروپايي براي همکاري با شرکت‌هاي ايراني خبر داده و اعلام کرده بود انجمن با همکاري اتاق تهران در تلاش است از تعدادي از شرکت‌هاي کوچک و متوسط اروپايي دعوت کند به تهران بيايند و سميناري تشکيل دهيم که اين شرکت‌ها با شرکت‌هاي ايراني مذاکره کنند و همکاري بين شرکت‌ها آغاز شود با اشاره به اينکه برنامه‌ريزي‌هاي لازم درحال انجام است، به ايسنا گفت: با شرکت‌هاي اروپايي تماس گرفته شده و از آن‌ها براي حضور دعوت شده است. اين شرکت‌ها نيز اعلام آمادگي کرده‌اند و زماني که جزئيات برگزاري آن اعلام شد، به صورت کامل اطلاع رساني خواهدشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته