جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 تريبون  

 توزيع «بسته حمايتي» کارمندان با حقوق ماه جاري

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي جزئيات جديدي از توزيع بسته‌هاي حمايتي را اعلام کرد.به گزارش ايسنا، محمد شريعتمداري در حاشيه مراسم معارفه‌اش در وزارت رفاه با بيان اينکه کارگران بخش وسيعي از جامعه هستند که بايد مورد توجه قرار بگيرند گفت: طيف عظيمي از بانوان خوب و ارزشمند کشور تحت عنوان زنان سرپرست خانوار شناخته مي‌شوند که قريب به سه ميليون نفر هستند.

وي افزود: در شرايطي که امروز اداره زندگي در طبقات متوسط با درآمد ثابت کار دشواري است، اين زنان بار تکفل جامعه را به دوش مي‌کشند و حتما بايد برنامه‌ريزي‌هايي براي آنها داشته باشيم.وي به ارائه توضيحاتي درباره بسته حمايتي پرداخت و گفت: کار مشترکي با سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است که شامل حمايت مالي از اقشار با درآمد ثابت است و همچنين حمايت کالايي با حداقل‌هاي ممکن از مجموعه اين اقشار در چند نوبت صورت مي‌گيرد.

شريعتمداري ادامه داد: در گام اول ظرف اين هفته تمام افراد تحت پوشش‌ نهادهاي حمايتي در دستور کارند که از اين امکان مطابق 14 نوبتي که قبلا استفاده کرده بودند با جدول جديدي که رقمي بين 100 تا 300 هزار تومان براي خانوار يک تا پنج نفره را فراهم کرده، بهره مند مي‌شوند.وي با بيان اينکه اين بسته حمايتي، کالايي است اظهار کرد: ليست کالاها متنوع است که دست خانواده‌ها را در انتخاب باز مي‌گذارد.

وزير رفاه افزود: در قدم دوم يک برنامه داريم که به‌زودي همراه با حقوق اين ماه يا زودتر توسط دولت يا وزارت اقتصاد اجرايي مي‌شود. اين برنامه شامل پرداخت به کارمندان دولت در بخش‌هاي مختلف است که به صورت نقدي پرداخت مي‌شود.شريعتمداري ادامه داد: ساير گروه‌هاي با درآمد کمتر که جزو اقشار حمايت شده تحت پوشش نهادها نيستند، گروه سوم‌اند که طرح مربوط به آنها دو هفته بعد از اجراي طرح در دور اول، اجرا مي‌شود.

وي در پاسخ به اين سوال که قبلا گفته شده بود افراد زير سه ميليون تومان حقوق مشمول مي‌شوند گفت: خطي در مجلس مشخص شده بود و سازمان برنامه آن خط را در تنظيم اين ميزان ريالي مورد استفاده قرار داده است. همه آنهايي که از حقوق دولت بهره مند مي‌شوند شامل بيمه شدگان، بازنشستگان و ساير گروه‌ها، شناسايي شده‌اند.

مشترکان پرمصرف تهراني جريمه شدند

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: در تابستان سال جاري آب شرب 2 تا 3 درصد مشترکان پرمصرف پس از اعلام تذکرات لازم به مدت سه تا چهار ساعت قطع شد.به گزارش ايرنا ، محمدرضا بختياري با بيان اين‌که 65 درصد مشترکان زير الگو، مصرف آب دارند، اظهار کرد: در اين ميان 15 درصد مشترکان در حد نرمال و 20 درصد مشترکان بيش از حد نرمال مصرف آب دارند.وي افزود: به منظور ساماندهي اين مساله امسال تابستان قطع آب صورت گرفت، علاوه بر اين قرار است تعرفه آب نيز براي اين دسته از مشترکان افزايش يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته