جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 مدير عامل شرکت شهرک هاي صنعتي زنجان:
 نقش مهم خوشه هاي صنعتي در رونق اقتصادي  

 زنجان- قربانزاده

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان زنجان از شناسايي شش بخش صنعتي و گردشگري در استان زنجان براي تشکيل خوشه خبر داد و گفت: تشکيل خوشه و توسعه آن‌ها مي‌تواند نقش مهمي در رونق اقتصادي و برطرف کردن مشکلات ايفا کند.وي با اشاره به اينکه خوشه‌هاي شناسايي شده در استان زنجان شامل فرش دستباف، کفش، روي، چاقو، مسگري و گردشگري است ابراز کرد: حمايت از تشکيل خوشه‌هاي صنعتي جزو اولويتهاي شرکت شهرکهاي صنعتي استان است و در اين راستا تا‌کنون 3 خوشه روي، فرش دستباف و کفش هيدج تشکيل گرديده اند که دو خوشه روي و فرش دستباف به سرانجام رسيده است و خوشه کفش هيدج نيز سال آخر فعاليت خود را سپري مي کند.

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان زنجان با اشاره به اتمام مهلت قرارداد خوشه فرش دستباف بيان کرد: خوشه فرش دستباف زنجان کارهاي مهمي در تحول اين صنعت در استان انجام داده و هم اينک به ذي‌نفعان تحويل داده شده است.

وي به تشکيل کنسرسيوم صادراتي فرش با همکاري نهادهاي مربوط اشاره کرد و گفت: 15 تاجر و توليدکننده عضو اين کنسرسيوم هستند و خط مشي‌هايي براي توسعه صادارت در آن ارائه مي‌شود. احمدي با اشاره به اينکه پس از واگذاري خوشه فرش به ذي‌نفعان، اتاق بازرگاني و شرکت شهرک‌هاي صنعتي نيز مي‌توانند حمايت‌هاي خود را براي توسعه بازارهاي هدف ادامه دهند بيان کرد: با اين کار به نوعي سفارش‌پذيري افزايش مي‌يابد. مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان زنجان در مورد خوشه کفش ابراز کرد: اين خوشه سال سوم فعاليت خود را پشت سر مي‌گذارد و در طول اين مدت دستاوردهاي مهمي براي صنعت کفش در استان داشته است.

وي برگزاري تورهاي نمايشگاهي را يکي ديگر از اهداف خوشه کفش عنوان و تصريح کرد: به منظور آشنايي توليد کنندگان کفش با فناوري هاي جديد و تبادل تجربيات با ساير توليد کنندگان؛ خوشه کفش هيدج با حمايت شرکت شهرکهاي صنعتي استان زنجان اقدام به برگزاري تورهاي بازديد از نمايشگاههاي مرتبط خارجي و داخلي نموده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته