جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 خبــر 

 تصادف زنجيره‌اي 6 خودرو در محور فيروزکوه؛

8 تن کشته و مجروح شدند

دماوند- ايرج صادقعلي

به گزارش خبرنگارآفرينش، بر اثر برخورد چهار دستگاه کاميون و دو دستگاه سواري در محور دماوند - فيروزکوه محدوده بين جابان و سربندان دو تن جان خود را از دست دادند.رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند در خصوص اين سانحه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: سانحه محور دماوند - فيروزکوه به هلال احمر اعلام و يک تيم امداد و نجات از پايگاه جاده‌اي چناران به محل حادثه اعزام شد.

سعيد طاهري افزود: با توجه به حجم بالاي تصادف و تعداد مجروحان، يک تيم ديگر به عنوان پشتيبان از شعبه جمعيت هلال احمر دماوند به منطقه اعزام شد که به همراه عوامل آتش‌نشاني، راهداري، پليس‌راه و ناجا صحنه سانحه مديريت شد.وي گفت: متأسفانه در اين سانحه ، دو نفر جان خود را از دست دادند و 6 مصدوم نيز توسط اورژانس و هلال احمر به موقع به بيمارستان سوم شعبان دماوند منتقل شدند.رئيس مرکز اورژانس شهرستان دماوند نيز در خصوص انتقال مصدومان اين سانحه تصريح کرد: 6 مصدوم اين سانحه توسط پايگاه‌هاي اورژانس سربندان، آبسرد، گيلاوند و هلال احمر به مرکز درماني منتقل شدند.عبدالرحمان رزمگه با بيان اينکه از حال مصدومان اين سانحه اطلاعي ندارد، افزود: بر اثر شدت زياد سانحه، هنوز علت آن مشخص نشده که توسط پليس راه در حال بررسي است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي کردستان:

کشاورزان کردستاني لايق دريافت بهترين خدمات از جهاد کشاورزي هستند

سنندج-مقصودي

جعفري گفت: کشاورزان کردستاني لايق دريافت بهترين خدمات از جهاد کشاورزي هستند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان، خالد جعفري در بازديد از مرکزخدمات جهادکشاورزي برده رشه شهرستان مريوان که با همراهي ،معاون توليدات دامي، مديرآب وخاک ومديرجهادکشاورزي اين شهرستان انجام شداظهار کرد:کارشناسان مراکزخدمات بايد در راستاي کشتهاي پاييزه همراه و همگام کشاورزان باشند.

وي تاکيد کرد :کشاورزان کردستاني لايق دريافت بهترين خدمات از جهاد کشاورزي هستند. در ادامه مسول وکارشناسان مرکز از نحوه اجراي کشتهاي پاييزه و توزيع کود گزارش خود را بيان کردند.

مديرکل استاندارد يزد تاكيد كرد؛

لزوم ساماندهي كيفي فرآورده هاي کنجدي سنتي در يزد

يزد-اکبر خيرخواه

مديرکل اداره استاندارد استان يزد گفت:فرآورده هاي کنجدي استان يزد که به صورت سنتي توليد مي شوند بايد ساماندهي کيفي شوند.

محمد حسين ماجدي اردکاني که به مناسبت روز ملي کيفيت و به اتفاق معاون فرماندار اردکان در دفترنماينده مردم شريف اردکان در مجلس شوراي اسلامي حضور يافته بود، اظهار داشت:بيش از 350 واحد توليد انواع فرآورده هاي کنجدي ،اعم از ارده،حلوا ارده،روغن کنجد،روغن ارده و... در استان يزد وجود دارد،که حدود دو سوم از اين تعداد، در شهرستان اردکان فعال هستند.

وي ادامه داد: در ساليان گذشته با ايجاد خوشه فرآورده هاي کنجدي، انجمن صنفي - کارفرمايي توليدکنندگان فرآورده‎هاي کنجدي و اقدامات موثر استاندارد و دانشگاه علوم پزشکي و سازمان‎هاي صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزي و با توجه به اينکه استان يزد خاستگاه فرآورده‎هاي کنجدي در کشورمي‎باشد، زيرساخت‎هاي لازم براي توسعه اين صنعت در استان کاملا فراهم است.

اين مقام مسئول افزود: ظرفيت ايجاد اشتغال و وجود مشتريان روزافزون، استان و به ويژه شهرستان اردکان را مجاب مي‎کند که براي توسعه در اين شاخه از صنعت رويکرد کيفي اتخاذ کنند.

ماجدي اردکاني دراين ديدار و در پايان سخنان خود ضمن يادآورشدن لزوم استفاده از تجربيات جهاني گفت: جا دارد تا قسمتي از بودجه پژوهشي استان به سمت صنعت توليد فرآورده‎هاي کنجدي هدايت شود، ضمن اينکه دانشگاه‎هاي استان با همکاري پژوهشگاه استاندارد در اين خصوص سرآمد هستند.

رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت ايران:

اراده فولاد مبارکه در بهره مندي از توان داخلي ستودني است

اصفهان -راعي

رئيس و اعضاي هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني اصفهان در جريان ديدار با مديرعامل فولاد مبـــــارکه، راهـــــکارهاي استــــفاده حداکثري از توان داخلي کشور را موردبررسي و تبادل نظر قرار دادند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، سيد عبدالوهاب سهل آبادي رئيس اتاق بازرگاني اصفهان و رئيس خانه صنعت، معدن و تجارت ايران در اين ديدار با تأکيد بر اينکه اعتماد به دانش داخلي قطعاْ نتايج مطلوبي به همراه خواهد داشت، گفت: اين اتاق هميشه حامي و بازوي فکري فولاد خواهد بود.

وي در ادامه از برگزاري همايشي با حضور استارت‌آپ‌ها و شتاب دهنده‌ها در اتاق بازرگاني خبر داد و گفت: با حضور فعال فولاد مبارکه در اين همايش و اعلام نيازهاي اين شرکت مي‎توان از دانش فني و تخصص شتاب دهنده‌ها در راستاي رفع نيازهاي فولاد و بي اثر کردن تحريم‎ها بهره برد.اين گزارش حاکي است در اين جلسه حميدرضا عظيميان، مديرعامل فولاد مبارکه نيز ضمن تشکر از حضور رئيس و اعضاي هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني اصفهان، براي همکاري مستمر فولاد مبارکه با اتاق اعلام آمادگي کرد و افزود: ما در تمامي جلسات موردنياز حضور فعال خواهيم داشت. عظيميان تصريح کرد: فهرست تمامي اقلام موردنياز فولاد مبارکه تهيه و در اختيار همگان قرار خواهد گرفت تا با استفاده از توان و دانش فني داخلي اين نيازها رفع شود.

مديرعامل فولاد مبارکه همچنين حمايت کامل از شرکتهاي دانش بنيان،استارت‌آپ‌ها و شتاب دهنده ها براي تأميـــــن نيــــــاز فــــــولاد مبارکه را از ديگر برنامه‌هاي خود عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته