جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5976

 خبـــرنامه 

 انصاري کنار ماهيني

خروج از ليست قرمزها؟

محمد انصاري در جريان ديدار پرسپوليس مقابل کاشيما آنتلرز از ناحيه رباط صليبي زانو دچار پارگي و مصدوميت شديد شد و حداقل تا 7 ماه آينده قادر به همراهي سرخپوشان نيست.

با توجه به اينکه چنين وضعيتي باعث از دست رفتن کل فصل براي انصاري مي‌شود، شنيده شده که مديران باشگاه موضوع خارج کردن نام اين مدافع از ليست شان را بررسي خواهند کرد.

اگر اين اتفاق رخ بدهد، پرسپوليس مي‌تواند به جاي انصاري و ماهيني، دو بازيکن جديد ديگر در ليست بالاي 23 سال خود قرار دهد. در اين صورت نام انصاري و ماهيني در فصل آينده مجددا به ليست تيم اضافه خواهد شد.

ايران و عربستان

باز هم در زمين بي طرف

مازيار ناظمي مدير روابط عمومي وزارت ورزش با انتشار صحبت هاي شيخ سلمان نوشت:«بازي هاي ايران و عربستان همچنان در زمين بي طرف برگزار مي شود.» شيخ سلمان در صحبت هاي روز شنبه اش اعلام کرد راي فيفا در اين خصوص اعلام شده و در باره اين راي نمي‌تواند حرف بزند اما ظاهرا راي بر همان روال قبلي حکم مي‌کند.

لازم به ذکر است فوتبال عربستان 4 نماينده در فصل پيش روي ليگ قهرمانان دارد و با توجه به سهميه 3+1 فوتبال ايران، تمام تيم‌هاي ايراني با معضل ميزباني از تيم‌هاي عربستاني در همان دور گروهي روبرو مي شوند و بايد از حالا برنامه ريزي کنند، چون به طور قطع بايد به کشورهاي ديگر از جمله عمان سفر کنند.

همچنين اين اتفاق به احتمال فراوان در مراحل حذفي هم گريبان تيم‌هاي ايراني را خواهد گرفت.

جالب اينکه مديران فوتبال ايران خبر از پيروزي ايران در دادگاه عالي ورزش داده بودند اما با اين صحبت هاي شيخ سلمان به نظر مي رسد اين مشکل کماکان حل نشده باقي مانده است.

تکذيب شايعات

تيام و جپاروف برنمي‌گردند

در روزهاي اخير دوباره شايعه بازگشت سرور جپاروف و مامه تيام به استقلال داغ شده است اما باز هم به نظر مي‌رسد با شايعات روبرو هستيم و قرار نيست اين دو نفر به استقلال برگردند.

علي خطير معاون ورزشي باشگاه استقلال در اين باره گفته است: «هميشه بازار شايعات در برخي رسانه‌ها داغ بوده ولي تا جايي که من در جريان هستم کسي در اين مورد صحبتي نکرده است.

در هر صورت هر چه باشد فضاي ايجاد شده قشنگ نيست. شما مي‌دانيد در فصل نقل و انتقالات قيمت بازيکنان تحت تاثير شايعات قرار مي‌گيرد و افزايش مي‌يابد. خواهش مي‌کنم رسانه‌ها اجازه دهند در‌ آرامش کار و نقاط ضعف و قوت تيم را پيدا کنيم و پوشش دهيم.»

روزهاي سياه موناکو و آنري

روزهاي بد موناکو پس از فروش ستاره‌هاي ارزشمندشان همچنان ادامه دارد. آن‌ها که فصل گذشته براي دفاع از عنوان قهرماني مي ‌جنگيدند، در نهايت به رتبه دوم قناعت کردند اما خروج مهم‌ترين بازيکنان تيم، کار لئوناردو ژارديم را سخت‌تر کرد.

سرمربي پرتغالي که فصل قبل موناکو را به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا و قهرماني ليگ فرانسه رسانده بود، با شکست‌هاي متعدد در فصل جاري روبرو شد. تيم بي‌انگيزه و خالي از مهره ژارديم آن قدر به نتايج ضعيفش ادامه داد تا مالکان روس موناکو او را اخراج کردند. پس از آن نام تيري آنري، مربي تيم ملي بلژيک براي حضور روي نيمکت ورزشگاه لويي دوم مطرح شد.

آنري که در تابستان پيشنهاد ديگر باشگاه فرانسوي، بوردو را رد کرده بود نتوانست در مقابل درخواست موناکو ايستادگي کند و به موناکو بازگشت. او که دوران بازيگري‌اش را در موناکو آغاز کرده بود، تصميم گرفت دوران مربيگري‌اش را نيز در اين باشگاه ثروتمند آغاز کند.

نخستين تجربه تيري روي نيمکت موناکو، باخت 1-2 مقابل استراسبورگ بود. پس از آن با دو تساوي مقابل بروخه و ديژون دوباره روند شکست‌هاي موناکو آغاز شد. او ابتدا با يک گل به استاد رمس باخت و سپس در ليگ قهرمانان اروپا شکست سنگيني مقابل ياران کاوه رضايي را تجربه کرد.

شکست 0-4 مقابل پاري‌سن‌ژرمن موناکو را وارد بحران تازه‌اي کرد؛ بحراني که قرار بود با تيري آنري حل شود، حالا پيچيده‌تر شده است. شکست خانگي مقابل صدرنشين ليگ فرانسه، موناکو را با هفت امتياز در جايگاه نوزدهم جدول نگه داشت.

موناکو با ژارديم و آنري، در شانزده رقابت پيشين خود به پيروزي نرسيده است. قهرمان سابق فرانسه در صورتي که در پايان فصل جاري از سطح نخست فوتبال فرانسه سقوط کند، با افت ارزش باورنکردني مواجه خواهد شد؛ اتفاقي که با توجه به فروش بازيکناني با ارزش بيش از ششصد ميليون يورو، غيرممکن نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته