جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5984

 خبر 

 آمريکا دو فرد و يک نهاد ايراني را تحريم کرد

وزارت خزانه‌داري آمريکا اين بار به بهانه فروش نفت به سوريه دو فرد و يک نهاد ايراني و روسي را در فهرست تحريم‌هاي خود قرار داد.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، وزارت خزانه‌داري آمريکا اعلام کرد که چند نهاد و فرد ايراني، روسي و سوري را به فهرست تحريم‌هاي خود افزوده است. اتهام آنها انتقال نفت ايران به سوريه و حمايت مالي از حماس و حزب‌ا... لبنان اعلام شده است.

استيون منوچين، وزير خزانه‌داري آمريکا در اين باره مدعي شد: اين اقدام عليه نهادها و افراد ايراني و روسي انجام گرفته است که در قالب يک طرح پيچيده به تقويت بشار اسد (رئيس جمهور سوريه) و فعاليت‌هاي مخرب ايران پرداخته‌اند.

منوچين در ادامه ادعاهاي خود گفت که مقامات بانک مرکزي ايران همچنان به بهره‌برداري از نظام مالي بين‌المللي ادامه مي‌دهند و در اين طرح نيز از نام يک نهاد ايراني استفاده کرده‌اند که حوزه فعاليت آن تهيه کالاهاي بشردوستانه عنوان شده است درحاليکه کار آن تسهيل نقل و انتقالات پولي در حمايت از اين طرح فروش نفت بوده است.

سناتور آمريکايي:

کاخ سفيد، روابط عمومي بن‌سلمان شده است

سناتور آمريکايي، کاخ سفيد را به نهادي براي ايفاي نقش روابط عمومي وليعهد عربستان سعودي تشبيه کرد.

به گزارش آنا، سناتور باب کورکر با انتشار چندين يادداشت در حساب کاربري خود در توئيتر از سياست‌هاي دونالد ترامپ در قبال محمد بن‌سلمان انتقاد کرد.

وي در توئيتي نوشت: «من فکر نمي‌کردم روزي را ببينم که کاخ سفيد به‌عنوان روابط عمومي محمد بن‌سلمان ايفاي نقش کند.»

آمريکا کمک امنيتي 1.66 ميليارد دلاري به پاکستان را تعليق کرد

درگيري لفظي ميان سران آمريکا و پاکستان موجب قطع کمک مالي شد که واشنگتن به ازاي همکاري‎هاي امنيتي به اسلام‌آباد مي‎پرداخت.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت دفاع آمريکا از قطع کمک 1.66 ميليارد دلاري به پاکستان درپي بالاگرفتن جنگ توييتري سران 2 کشور خبر داد.

اين مبلغ در ازاي همکاري‌هاي امنيتي واشنگتن-اسلام‌آباد در اختيار پاکستان قرار مي‌گرفت. دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا مدعي شد اسلام‌آباد در ازاي ميلياردها دلاري که دريافت کرده، هيچ کمکي در راستاي مبارزه با تروريسم ازجمله در افغانستان يا در رابطه با موضوع «اسامه بن لادن» انجام نداده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته