جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 يك نكته از هزاران 

آلودگي هوا؛ باز هم در مرز اضطرار!

نياز به اعلام خاصي نداشت. امروز از آغازين دقايق حضور در شهر، مي‌شد متوجه حجم زياد آلودگي هوا شد كه برخي را مجبور به استفاده از ماسك‌هاي تنفسي كرده بود.

پيرو همين وضعيت، و از آن جا كه به گزارش شرکت کنترل کيفيت هواي تهران، هواي پايتخت با افزايش آلاينده ها در مرز اضطرار قرار گرفت، مسئولان اعلام كردند آمبولانسهاي اورژانس در برخي خيابانهاي تهران مستقر شده‌اند و برخي مسئولان آموزش و پرورش هم از مدارس خواستند از فعاليت دانش‌آموزان در فضاي باز ممانعت به عمل آورند.

به نظر مي‌رسد با مكرر شدن موضوع ادامه‌دار آلودگي هوا كه فراتر از دانش‌آموزان و گروههاي حساس، حتي افرادي را كه از نظر سلامت، در وضعيت مطلوبي به سر مي‌برند هم مورد تهديد قرار مي‌دهد، ديگر وقت آن رسيده كه براي اين مسأله ديرينه در كلانشهرها كه موجب مي‌شود تعداد روزهاي پاك در سال، به حداقل ممكن برسد، فكري اساسي صورت بگيرد.

اينكه در اين گونه مواقع، صرفا تدابيري تكراري براي حفاظت از دانش‌آموزان انديشيده شود و يا از مردم خواسته شود خودروهاي شخصي را به خيابانها نياورند، امري است كه تاكنون جوابگو نبوده و مشكل، كماكان به قوت خود باقي است.

در اين ميان، مهمترين چيز، سلامت افراد است كه با شيوه‌هاي منسوخ و نخ‌نماشده سابق كه از آنها جواب مطلوبي براي كنترل آلودگي هوا نگرفته‌ايم، تامين نخواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته