جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 ميز خبر 

 رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيام به بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز:

نماز با خشوع و حضور، جامعه را به صلاح و سداد در زبان وعمل مي‌کشاند

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله خامنه‌اي در پيامي به بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز با تأکيد بر لزوم ترويج نماز با همه شيوه‌هاي اثرگذار، بخش مهمي از گرفتاري‌ها و آلودگي‌ها را ناشي از نپرداختن به نماز دانستند و افزودند: نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل ميکشاند و اعتلاء مي‌بخشد.

رويترز گزارش داد؛

با گسترش بحران اقتصادي، بيش از 700 هزار مهاجر افغان مجبور به ترک ايران شدند

بر اساس آمار سازمان مهاجرت، بيش از 700 هزار افغاني ايران را ترک کرده اند.به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، بر اساس آمار سازمان مهاجرت، بيش از 700 هزار افغاني در سال جاري ايران را ترک کرده‌اند.سازمان بين‌المللي مهاجرت در گزارشي که اخيرا منتشر کرده است. در مجموع 752 هزار و 325 افغاني از ايران و پاکستان مهاجرت کردند که از اين تعداداز 721 هزار و 633 نفر از افغان ها ايران را ترک کردند.

گزارش‌هاي غيررسمي نشان مي‌دهد بازگشت افغان‌ها از ايران در سال‌هاي اخير افزايش يافته است و دليل اصلي اين اتفاق هم کاهش رونق اقتصادي و افت اقتصاد در ايران است. پول ايران در ماه‌هاي اخير با کاهش ارزش مواجه شده است.

ژنرال آمريکايي:

روسيه، چين و ايران مي‌توانند آسيب‌هاي جدي به واشنگتن وارد کنند

ژنرال مک کنزي در مجلس سنا گفت که تهديد ايران، روسيه و چين براي ما جدي است.به گزارش ايلنا به نقل از اسپوتنيک، ژنرال مک کنزي در مجلس سنا به سناتورها گفت که تهديد ايران، روسيه و چين براي ما جدي است.وي افزود: تهديد امنيتي ايران براي ما در سطح چين و روسيه قرار ندارد ولي يک تهديد جدي است.مک کنزي مدعي شد: ايران تهديد مهمي براي ايالات متحده است. اين کشور توانايي کافي براي آسيب رساندن به ايالات متحده و منافع آن درسطح جهان را دارد. اين در حالي است که چين هم توانايي کافي براي صدمه رساندن به ما را دارد.

وي اضافه کرد: تهديد ايران براي ايالات متحده سال‌هاي طولاني و از مدت‌ها قبل وجود داشته است.

مک کنزي، گزينه رييس‌جمهور آمريکا براي رياست ستاد فرماندهي مرکزي ارتش آمريکا موسوم به سنت کام است.

رويترز خبر داد؛

عربستان در پي متقاعد کردن روسيه براي کاهش توليد نفت است

عربستان براي جلوگيري از کاهش بهاي نفت در بازارهاي جهاني در پي متقاعد کردن روسيه براي کاهش توليد نفت است.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، عربستان در پي آن است تا ميزان توليد نفت اعضاي اوپک را يک ميليون و 300 هزار بشکه در روز کاهش دهد که 300 هزار بشکه از اين ميزان کاهش، متعلق به روسيه خواهد بود اما مسکو با اين ميزان کاهش مخالف است.

اين کار عربستان براي جلوگيري از کاهش بهاي نفت در بازارهاي جهاني انجام مي شود.

ترکيه دستور بازداشت دو مقام نزديک به بن سلمان را صادر کرد

دادستاني ترکيه دستور بازداشت ژنرال احمد عسيري و سعود القحطاني را در ارتباط با پرونده قتل خاشقجي را صادر کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري سي‌ان‌ان، دادستاني ترکيه در ادامه تحقيقات درباره پرونده قتل جمال خاشقجي روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست در کنسول‌گري عربستان در استانبول، دستور بازداشت ژنرال احمد العسيري معاون پيشين سرويس اطلاعات و سعود القحطاني مشاور پيشين محمد بن سلمان وليعهد عربستان را صادر کرد.دادستاني ترکيه دستور بازداشت اين دو فرد را به اتهام مشارکت در برنامه‌ريزي قتل خاشقجي صادر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته