جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 امکان تحصيل همزمان در 2رشته تحصيلي در دانشگاه آزاد فراهم شد 

 
بر اساس مصوبه شوراي برنامه‌ريزي دانشگاه آزاد اسلامي، امکان تحصيل همزمان در دو رشته تحصيلي در اين دانشگاه فراهم شد.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، دويست و پنجاه و پنجمين جلسه شوراي برنامه ريزي دانشگاه آزاد اسلامي به رياست محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد برگزار شد.

بررسي پيشنهاد امکان ادامه تحصيل همزمان در دو رشته دانشگاه آزاد اسلامي دستور اين نشست بود که با توجه به شرايط کنوني جامعه که بسياري از افراد علاقه‌مند به کسب تخصص در دو بعد مختلف مانند رشته‌هاي مهندسي و مديريت، پزشکي و حقوق و... هستند، با اين طرح پيشنهادي موافقت شد و متقاضيان تحصيل همزمان در دو رشته دانشگاهي مي توانند با پرداخت شهريه مشروط بر وجود هر دو رشته در يک شهر به دليل عدم افت تحصيلي دانشجويان، ادامه تحصيل دهند.

بر اساس اين مصوبه، دانشجويان پذيرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامي و ساير دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي مي‎توانند به طور همزمان در دو رشته ادامه تحصيل دهند.

به منظور کمک به اين دسته از دانشجويان، تسهيلات ويژه همچون تخفيف شهريه، امکان استفاده از مرخصي و سنوات پيش‌بيني شده است.همچنين براي اعضاي هيات علمي که علاقه‌مند به کسب تخصص در رشته‌هاي جديد باشند نيز تخفيف و تسهيلات ويژه منظور خواهد شد.

در اين نشست مقرر شد باتوجه به اهميت درس آشنايي با دفاع مقدس و لزوم اطلاع‌رساني مباحث عمومي و تخصصي دفاع مقدس به جوانان دانشگاهي، جايگاه اين درس تقويت شده و از حالت مازاد بر سقف خارج شود.برنامه پيشنهادي دوم تحت عنوان «مديريت برند» (نشانه) مطرح و باتوجه به سابقه، هدف و برنامه درسي مطرح شده، ضرورت راه‌اندازي اين برنامه تاييد و مقرر شد به عنوان يکي از گرايش‌هاي مصوب مهندسي صنايع مورد بررسي نهايي قرار گيرد.

همچنين مقرر شد به منظور تدوين برنامه‌هاي آموزشي ناشنوايان و ساير معلولان، کميته‌اي تشکيل شود و در جلسات بعدي شورا گزارش‌هاي اين کميته ارائه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته