جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 خبرنامه 

 همکاري دانشگاه صنعتي خواجه نصيرو دانشگاه اسلامي ايتاليا

رئيس دانشگاه اسلامي ايتاليا در راس يک هيات بلند پايه از دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي بازديد کرد.

به گزارش دانشگاه خواجه نصير، در اين جلسه هيات ايتاليايي در راستاي گسترش همکاري‏هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين‎ طوسي و دانشگاه اسلامي ايتاليا در زمينه تبادل دانشجو و ايجاد زيرساخت‌هاي صنعتي ابراز تمايل کرد.

در زمينه تحقيقات و امکان سنجي فعاليت‎هايي نيز براي صنعت خودروسازي در کشور اقداماتي صورت گيرد.

همچنين دو طرف براي برگزاري دوره هاي تحصيلي در زمينه توليد فيبر کربن با نگاه ورود به صنعت خودروسازي توافق کردند.

رئيس دانشگاه اسلامي ايتاليا از مسئولان دانشگاه خواجه نصير براي حضور در شهر لچه براي امضاي تفاهم نامه همکاري دعوت بعمل آورد.

رئيس دانشگاه خبر داد؛

تعيين تکليف وضعيت استخدامي کارکنان علمي دانشگاه پيام نور

رئيس دانشگاه پيام نور از تعيين تکليف وضعيت استخدامي 894 نفر از کارکنان علمي دانشگاه خبر داد و افزود: با مساعدت و همراهي مسئولان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و هيات مرکزي جذب اعضاي هيات علمي ، 894 همکار علمي که از سال 1390 با عناويني همچون پيماني مشروط، دستيار علمي و قراردادي در دانشگاه جذب شده بودند، در يکسال گذشته تعيين تکليف شدند.

دکتر زماني ساماندهي نيروي انساني را يکي از مهم‌ترين سياست‌هاي دانشگاه پيام‌نور عنوان کرد و در تشريح جزئيات وضعيت رسيدگي به پرونده تبديل وضعيت کارکنان علمي گفت: از مجموع 894 پرونده متقاضي عضويت هيات علمي دانشگاه پيام نور، 364 پرونده موفق به دريافت حکم شده‌اند.

رئيس دانشگاه پيام نور با عنوان اينکه از اين تعداد، 499 متقاضي ديگر نيز موفق به کسب تاييديه هيات اجرايي جذب اعضاي هيات علمي دانشگاه براي دريافت حکم پيماني شده‌اند، تصريح کرد: مابقي پرونده‌ها نيز به دليل لزوم ارتقاي وضعيت آموزشي و پژوهشي در دست رسيدگي است و به اين افراد براي تکميل پرونده فرصت داده شده است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، دکتر زماني با عنوان اينکه دبيرخانه جذب اعضاي علمي دانشگاه در طول يکسال گذشته پرونده همکاران علمي را با نگاه مساعد و در راستاي رفع دغدغه هاي موجود مورد بررسي قرار مي‎دهد، ابراز اميدواري کرد: چنانچه کارکنان علمي در مهلت مقرر بتوانند شرايط آموزشي و پژوهشي را احراز کنند، در اولين فرصت به عنوان عضو هيات علمي پيماني ادامه خدمت خواهند داد.

فعاليت دانشجوي هميار سلامت در دانشگاه تهران

رئيس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: اين دانشگاه داراي 6 کانون هميار سلامت روان رسمي و مجوز دار است که حدود 1400 الي 1500 عضو فعال دارد.

حميد پيروي گفت: هدف اين است دانشجويان همياران سلامت روان با توجه به پتانسيلي که دارند به عنوان گروه مرجع اجتماعي بتوانند، آموزش‏هاي لازم را در محيط دانشجويي، خوابگاه‏ها و بين ساير اقشار اجتماعي گسترش داده و گروه‏هاي در معرض خطر را تشويق کنند تا تحت آزمايش قرار گيرند.رئيس مرکز مشاوره دانشگاه تهران ادامه داد: هدف کلي برنامه اين است که دانشجويان همياران سلامت، اطلاعات علمي و آموزش‎هاي لازم و به روز را به دور از تبعيض گسترش دهند.وي گفت: دانشگاه تهران در حال حاضر 6 کانون هميار سلامت رسمي دارد که 1400 الي 1500 دانشجو عضو فعال اين کانون ها هستند که در پرديس کشاوري منابع طبيعي کرج، فارابي، ابوريحان، خوابگاه فاطميه، خوابگاه چمران و پرديس مرکزي فعاليت مي کنند.وي با بيان اينکه اين دانشجويان از همه رشته‏ها و مقاطع هستند افزود: نقش همياران سلامت روان را نمي‎توان در توسعه و ارتقاء سلامت روان ناديده گرفت.

مجوز جذب 1500 هيئت علمي جديد در علوم پزشکي صادر شد

معاون آموزشي وزارت بهداشت گفت: مجوز جذب هيئت علمي را کسب کرده ايم و تا پايان سال 1500 نفر در هيئت علمي دانشگاه هاي علوم پزشکي جذب مي شوند.

دکتر باقر لاريجاني در نشست «ارائه دستاوردهاي طرح تحول و نوآوري در آموزش» در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي اظهارداشت: تحول و نوآوري در آموزش هم شواهد جهاني دارد و هم تجربيات ملي. آنچه در کشور ما رخ داده اين است که ما در آموزش علوم پزشکي پيشرفت هاي زيادي داشته ايم و بايد شواهد آن را در دنيا ارائه دهيم.

وي افزود: نمونه شواهدي که مي توانيم در حوزه هاي آموزش پزشکي ارائه دهيم، ادغام است. چرا که تنها نمونه اش در ايران است و ما بايد بتوانيم از آن شواهدي تهيه کنيم و آن را به صورت جهاني ارائه کنيم.

وي با اشاره به نفوذ طرح تحول و نوآوري در دانشگاه هاي علوم پزشکي گفت: 65 درصد اعضاي هيئت علمي از برنامه تحول آگاهي دارند و ارزيابي کيفي بسته هاي تحول در حال انجام است.

همکاري دانشگاه شريف و سازمان مديريت استان تهران

دانشگاه صنعتي شريف و سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران تفاهم نامه همکاري امضا کردند.

به گزارش دانشگاه صنعتي شريف، اين تفاهم نامه به منظور ايجاد و گسترش همکاري هاي علمي و فناوري و در راستاي هم افزايي در مسير تحقق توسعه اقتصادي استان تهران و توانمندسازي ارکان مختلف سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران منعقد شد.

همکاري و مشاوره تخصصي در راستاي برطرف کردن چالش هاي استان تهران، همکاري در تهيه پيوست هاي علمي طرح هاي استاني با استفاده از ظرفيت دانشگاه صنعتي شريف، همکاري در تسهيل تحقق ماموريت هاي آموزشي، پژوهشي و فناوري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران در اختيار قراردادن توانمندي هاي فني و مشاوره اي دانشگاه صنعتي شريف در خصوص نيازمندي هاي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران، ارائه خدمات در راستاي توانمند سازي منابع انساني سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران از مفاد اين تفاهم نامه است.همچنين در اين تفاهم نامه بر همکاري در مسئله شناسي و تدوين نقشه راه پژوهشي براي حل مسائل، همکاري در ارائه راه حل ها در توسعه متوازن منطقه اي، ارائه تحليل و کمک به ارتقا نظام حکمراني منطقه اي استان تهران و فرآيندهاي سياستگذاري منطقه اي تاکيد شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته