جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 رئيس بهزيستي شهرستان قدس:
 راه اندازي مرکز اعصاب و روان در شهر قدس 

 شهرستان قدس-مژگان عليقارداشي

نشست خبري نيک افشار رئيس بهزيستي شهرستان قدس به مناسبت روز جهاني‌ معلولان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.رئيس اداره بهزيستي شهرستان قدس در نشست خبري به مناسبت روز جهاني معلول با اصحاب رسانه در محل اين اداره گفت: بايد در قبال معلولان مسؤوليت پذير باشيم چون، بزرگترين اقليت هر کشور را افراد ناتوان تشکيل مي دهند، که بر اساس آمار در جهان 100 ميليون نفر معلول شديد و خيلي شديد در جهان داريم.

نيک افشار افزود:متاسفانه نگاه مردم جامعه به معلولين به عنوان شهروند درجه دو مي باشد،ما درقانون مشکلاتي داريم، قانون حمايت ازمعلولان چند سالي است که مصوب شده، اما اجرا نمي‌شود و به معلول به‌عنوان شهروند درجه دو نگاه مي‌شود. ما متأسفانه معلول را خوب نشناخته‌ايم. تنها نيمي از جمعيت 10 تا 15درصدي معلولان ايراني قادر به تأمين مخارج زندگي خود هستند و بقيه حتي نمي توانند از عهده هزينه رفت‌وآمد خود برآيند

نيک افشار در خصوص حمل نقل درون شهري و برون شهري که يکي از موانع روز مره معلولين مي باشد اظهار داشت:يکي از مهمترين موانعي که به طور روزمره افرادي که داراي معلوليت جسمي-حرکتي هستند ، دارند؛ موضوع حمل و نقل درون شهري و برون شهري است، نوع مشکلات به نوعي با شدت معلوليت رابطه مستقيم دارد، حمل و نقل و عدم مناسب‎سازي محيط‎ها تمام ابعاد زندگي افراد داراي معلوليت را تحت شعاع خود قرار مي‎دهد و متاسفانه در شهرستان قدس در اين خصوص کار خاصي صورت نگرفته است.

وي در خصوص نحوه فعاليت و گسترش اوژانس اجتماعي خاطر نشان كرد:با توجه به عدم خوابگاه، در حال حاضر اورژانس اجتماعي تا ساعت 20 آماده ارائه خدمت رساني به مردم قدس مي‎باشد و مردم عزيز شهرستان قدس مي‎توانند با مشاهده هر گونه کودک آزاري فورا با 123 تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.

نيك افشار در خوص ايجا انجمن معلولين شهرستان قدس توضيح داد : يكي از نقايصي كه در شهرستان قدس وجود داشت عدم وجود انجمن معلولين در شهرستان بود ،تا معلولين عزيز بتوانند از طريق انجمن خدمات بيشتر و مطلوبتري را كسب كنند و خواسته هاي خود را به گوش مسئولين برسانند به حمد الله بيشتر زمينه‎هاي تشكيل انجمن ايجاد شد و به احتمال قوي دفتر آن در اداره قبلي واقع در خيابان مصلي خواهد بود.

وي همچنين از راه اندازي مرکز اعصاب و روان مردان و زنان در اين شهرستان خبر داد، و تصريح کرد:متاسفانه به دليل شيوه مصرف قرص‎هاي صنعتي آمار مبتلايان به ناراحتي‎هاي اعصاب و روان زياد شده به همين دليل ما دوتا مركز مجزاي اعصاب و روان زنان و مردان را راه اندازي كرديم .اين مرکز در ساختماني مجزا افتتاح مي‌شود و از هفته بعد در خدمت عزيزاني كه داراي اختلال اعصاب و روان هستند مي باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته