جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 خبــر 

 خسارت به تاسيسات آبفارلرستان بر اثر سيل

خرم آباد-آفرينش

مديرعامل شرکت آبفار لرستان گفت:در جريان سيل 620 ميليون تومان خسارت به تاسيسات و لوله‌ها در پلدختر و کوهدشت وارد شده است.

به گزارش روابط عمومي ابفار استان لرستان مهندس عليرضا کاکاوند گفت:در جريان سيل 620 ميليون تومان خسارت به تاسيسات و لوله‌ها در پلدختر و کوهدشت وارد شده است.

وي اظهار کرد:در حادثه سيلاب پلدختر آب 65 روستاي اين شهرستان قطع شد.

کاکاوند ادامه داد:تاکنون آب 55 روستاي اين شهرستان وصل و 10 روستا باقي‌مانده است که بعلت نبود راه دسترسي و قطع خطوط برق توسط نيروهاي اين شرکت در دست بررسي است .

وي افزود:هشت اکيپ کار بازسازي لوله‌ها و تاسيسات خسارت ديده را برعهده دارند.

مديرعامل شرکت آبفار لرستان گفت:620 ميليون تومان خسارت به تاسيسات و لوله‌ها در پلدختر و کوهدشت وارد شده است.

معاون علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد:

عزم جدي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي منطقه 5 کشور براي تامين داروهاي مورد نياز

ياسوج-ربيعي

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد گفت:عزم جدي و تعامل ميان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کلان منطقه 5 کشور و شرکتهاي پخش دارويي در تامين نيازهاي دارويي بيماران به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج به نقل از روابط عمومي معاونت غذا و دارو، معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه در اجلاس معاونين غذا و دارو منطقه 5 کشور در مورد راهکارهاي حل مشکلات و تعامل هر چه بيشتر بين دانشگاه‌ها و شرکت‌هاي دارويي بحث و تبادل نظر شد و اظهار کرد:عزم جدي و تعامل دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کلان منطقه 5 کشور و شرکت‌هاي پخش دارويي در تامين نيازهاي دارويي بيماران به وجود آمده است.

امام بخش قائدي افزود:مشکلات دارويي و نحوه توزيع دارو در اجلاس معاونين غذا و دارو و مديران داروي دانشگاه‎هاي علوم پزشکي کلان منطقه 5 کشور و مديران شرکت‎هاي توزيع و پخش دارو که به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي فسا برگزار شد، مورد بررسي قرار گرفت.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به مشکلات موجود و تحريم‎هاي دارويي، گفت:دارو تحت تاثير بازار ارز مي‎باشد و در راستاي ثبات بازار بايد با کمک شرکت‎هاي توزيع و پخش دارو اقدامات بهتري انجام شود تا بتوانيم ذره‎اي از رنج بيماري مردم در تامين داروها را کاهش دهيم و اين مهم با همکاري و تعامل شرکت‎هاي دارويي و داروسازان امکان پذير مي‎باشد.

آغاز کشت نخود انتظاري در 12 هزار هکتار اراضي کردستان

سنندج-آفرينش

مدير امور زراعت سازمان جهاد کشاورزي کردستان گفت:کشت نخود انتظاري (پاييزه) در سطح 12 هزار هکتار از اراضي زراعي ديم اين استان آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان کردستان به نقل ازايرنا، محمدصالح احمدي اظهار داشت:کشت محصول نخود براي حداقل 100 هزار هکتار اراضي استان برنامه‌ريزي شده بود که جهاد کشاورزي در نظر دارد با انجام اقدامات ترويجي کشت انتظاري را حداقل در 12 هزار هکتار انجام دهد.

وي افزود:به علت تغييرات اقليمي، آب و هوايي و کاهش بارش‌هاي بهاره براي بهره‌گيري بذر محصول از بارش‌هاي پاييزه و زمستانه، زودرس کردن محصول، کوتاهي دوره رشد در محصول نخود، کشت مرسوم نخود از فصل بهار به پاييز (موسوم به کشت انتظاري) انتقال يافته است.

احمدي با بيان اينکه کشت انتظاري همزمان با اولين بارش شروع و تا آخر آذر ماه نيز ادامه دارد، تاکيد کرد:راندمان توليد کشت انتظاري به نسبت کشت سه برابر بيشتر از کشت بهاره است به صورتي که کشاورزان درهر هکتار 750 کيلوگرم محصول برداشت مي‌کنند.

مدير امور زراعت سازمان جهاد کشاورزي کردستان با بيان اينکه شهرستان هاي کامياران، ديواندره، سقز و دهگلان هر سال بيشترين ميزان کشت محصول نخود را به خود اختصاص مي‌دهند، گفت:جهاد کشاورزي 100 تن از ارقام پربازده نخود ويژه کشت انتظاري داخلي شامل منصور و عادل و ارقام خارجي يارانه دار شامل آزکان، آراد و آراز را تامين کرده است.

وي يادآور شد:اين ارقام اکنون به شهرستانها حمل شده و در حال توزيع بين کشاورزان است تا در کنار بذور خود مصرفي براي افزايش راندمان مزارع مورد استفاده قرار گيرد.

احمدي اضافه کرد: امکان کاشت و برداشت محصول نخود به صورت مکانيزه از ديگر مزيت هاي کشت انتظاري است که جهاد کشاورزي براي کاشت مکانيزه آن 25 دستگاه کارنده آماده واگذاري را در اختيار کشاورزان قرار خواهد داد.وي گفت: در خصوص برداشت مکانيزه نيز اکنون در حال تهيه هد هاي برداشت مکانيزه نخود هستيم که در فصل بهار در اختيار بهره برداران قرار گيرد.

برگزاري جشنواره سراسري فرآگيري نخستين واژه آب در بوکان

اروميه- صديقي

جشنواره فرآگيري نخستين واژه آب با محوريت مديريت مصرف به صورت سراسري در شهرستان بوکان برگزار شد.جشنواره سراسري يادگيري نخستين واژه آب با حضور مهندس خداياري مدير امور آب و فاضلاب شهري بوکان و جمعي از مسئولين آموزش و پرورش ،مديران ادارات و جمعي از دانش آموزان پايه هاي اول و دوم ابتدايي در سالن ارشاد شهرستان بوکان برگزار شد .

مهندس خداياري مدير امور آبفاي بوکان ضمن خيرمقدم به مدعوين و مسئولين به ضرورت نهادينه کردن مصرف صحيح آب از مقاطع پايه و دانش‌آموزي تاکيد کرد و گفت:نقش دانش‌آموزان در رعايت الگوي مصرف آب بسيار حائز اهميت است و همگان بايد در مصرف صحيح آب و صرفه‌جويي اين نعمت الهي نهايت دقت لازم را داشته‌باشند.

اين مسئول با تاکيد بر نهادينه‌کردن فرهنگ صحيح مصرف آب بين دانش‌آموزان، ادامه داد:دانش‌آموزان در صرفه‌جويي اين نعمت الهي نهايت دقت را داشته‌باشند تا در آينده با مشکل کم‌آبي مواجه نباشيم.

گفتني است اجراي سرود ، نمايش طنز با موضوع آب و اهداء جوايز به برندگان مسابقه حضوري از ديگر برنامه‌هاي اين جشنواره بود .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته